'Druk leidde tot inbraken' Brassband Excelsior kan niet repeteren in vernieuwd dorpshuis Speeltuin Goese Polder blijft Gemeenteraad brengt kernbezoek aan Tholen Ruilbeurs voor autootjes in De Stenge MP Phenom 9550 Quad Moonlight shoppen voor het goede doel Cursus over kleur en wat kleur met je doet Tholenaren praten mee over horeca En dat is één GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl 26 Vrijdag 24 oktober 2008 PZC b Repetitielokaal Arendhuis voldoet niet aan geluidsnormen. door Luc Oggel 'S-heer arendskerke - Het grondig verbouwde Heer Arendhuis in 's-Heer Arendskerke ziet er welis waar tiptop uit, maar één element ontbreekt nog: de klanken van brassband Excelsior. Er kan, bijna vijf maanden na de heropening van het dorpshuis, na melijk nog steeds niet op de ver trouwde plek worden gerepeteerd, omdat het repetitielokaal niet vol doet aan de wettelijke geluidsnor men. Excelsior oefent al sinds de oprich ting in 1893 in de dorpshuizen van 's-Heer Arendskerke. Tijdens de verbouwing van het Arendhuis kon Excelsior bij de zustervereni ging in Goes terecht, maar de mu zikanten verheugden zich na de heropening op 6 juni op een terug keer naar het eigen dorp. Tijdens het testen van de repetitieruimte bleek echter dat er geen enkele aandacht was besteed aan interne isolatie. „Het geluid weerkaatst enorm tegen de muren, dus na tien minuten moesten we de repe titie afbreken omdat iedereen hoofdpijnklachten had", zegt be stuurslid Ina Dellebeke van Excel sior. Metingen wezen uit dat de wettelijke norm voor de toegesta ne geluidsbelasting (1,5 meter per seconde bij terugkaatsing) ruim schoots werd overschreden. „Het was echt loeihard", aldus Dellebe ke. Volgens haar moeten er geluids schermen worden opgehangen om de weerkaatsting tegen te gaan. De vereniging heeft haar beklag ge daan bij het stichtingsbestuur van het Arendhuis. Dat heeft vervol gens contact opgenomen met de gemeente Goes. Er zouden toezeg gingen zijn gedaan om maatrege len te nemen, maar tot op heden is er nog niets gebeurd. Dellebeke: „Voor het stichtingsbestuur is het ook vervelend, want er worden huur- en andere inkomsten misge lopen. Ze hebben ons gevraagd zelf de gemeente te benaderen, daarom hebben we een brief ge stuurd aan het college." Volgens een gemeentewoordvoer ster was die brief gisteren nog niet ontvangen op het gemeentehuis. Wel zijn de geluidsproblemen be kend. „Er wordt op dit moment ge werkt aan een oplossing, de ruim te wordt aangepast of er wordt een andere locatie gezocht." Excelsior moet de jaarlijkse uitvoe ring voor de donateurs op zaterdag 8 november noodgedwongen ver plaatsen naar de Petruskerk. tholen - In een serie kernbezoe- ken van de Thoolse gemeenteraad is woensdag 12 november Tho- len-stad aan de beurt. Overdag be zoekt de raad verschillende plek ken in het stadje om 's avonds naar de inwoners te luisteren. Ie dereen die iets kwijt wil, is vanaf 19.30 uur welkom in het gemeente huis. De raad bezocht eerder al Sta- venisse, Anna Jacobapolder, Scher- penisse en Oud-Vossemeer. heinkenszand - In De Stenge in Heinkenszand vindt morgen voor de achtste keer de Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs plaats. De onge veer veertig deelnemers tonen mo delauto's van onder meer de gere nommeerde merken Matchbox en Dinky-Toy. De entree bedraagt 1,50 euro. Kinderen tot tien jaar be talen slechtsvijftig cent. De Ruil beurs begint om tien uur 's och tends en duurt tot drie uur. IMHA COMPUTERS AMD Phenom Quad-Core 9500 2 Gb DDR2 WD 640Gb Sataill 16Mb cache 16-in 1 kaarlezer DVD +/- DL Rewriter 20x Windows Vista Premium Nu €599,00 2jaar garantie tholen - In het centrum van Tho len vindt morgen een moonlight shopping plaats..Tussen 19.00 en 22.00 uur openen de winkels hun deuren. Kinderen kunnen knutse len en volwassenen mogen op een rodeostier plaatsnemen. Er is ook muziek en er worden demonstra ties verzorgd. De opbrengst gaat naar een stichting die vakanties voor onder anderen astmapatiën ten organiseert. goes - Nooit meer twijfelen over welke kleur je het beste staat of die je mooier maakt. De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) begint dinsdag in het ROC-pand aan de Bessestraat 4 in Goes een cursus waar in vier lessen wordt verteld hoe dat kan. Deelnemers leren over kleur en wat kleur met je doet. Aanmelden kan bij de ZVU, zeeland@volksuniversiteit.nl of 0118-634800. Wij verzorgen uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, cursus of vergadering "Amicitia" Schimmelpenninckstraat 14 4481 AH Kloetinge tel. (0113)21 65 65 b.g.g. (0113)21 10 38 email info@amicitia-kloetinge.nl www.amicitia-kloetinge.nl tholen - Komt er wel of geen grootschalige horeca,, zoals een dis cotheek, op Tholen? Inwoners mo gen er de komende weken hun me ning over geven. De gemeente is bezig met het op stellen van een horecanota, maar wil eerst weten hoe de inwoners over het onderwerp denken. Veel mensen hebben daarom een en quêteformulier gekregen. Ze kun nen onder meer aangeven of ze iets zien in een grootschalige hore cagelegenheid op het eiland. De ge meenteraad stelde onlangs in meerderheid wel medewerking te willen verlenen aan bijvoorbeeld een discotheek. Daar gaat de en quête overigens niet alleen over. Mensen kunnen ook zeggen wat voor soort horeca ze in hun dorp nog missen en of ze overlast onder vinden van bijvoorbeeld cafés. Maas Computer Service Reparatie-Onderhoud Netwerk-Draadloos Antivirus-F irewall Desktops-Laptops Modems-Routers laat u informeren Dorpsstraat 59 Wemeldinge www.maascomputerservice.nl M: 06-24288727 F: 08400-39260 Goese zou misdrijven hebben gepleegd onder invloed van vriendje. door Frank de Klerk den haag - Een 23-jarige vrouw uit Goes is het niet eens met haar veroordeling door de politierech ter in Middelburg tot een werk straf van 180 uur en een half jaar voorwaardelijke gevangenisstraf wegens inbraken en tanken zon der te betalen. In hoger beroep probeerde de vrouw gisteren het Haagse gerechtshof te overtuigen dat zij een passieve rol had bij de misdrijven. Zij zou in de auto heb ben gezeten terwijl haar toenmali ge vriendje toesloeg. Voorzitter A. Horstink van het ge rechtshof confronteerde de vrouw met haar eerdere bekentenis. De Goese wees echter iedere keer met de beschuldigende vinger naar haar vriendje, die haar onder grote psychische druk zou hebben ge zet. Daardoor ging zij op 29 maart vorig jaar mee bij een inbraak in de woning van haar grootvader in de koningin Julianastraat in Kloe tinge. Een maand eerder bezocht het duo een paardenstal aan de Tervatenseweg. Het vriendje brak kasten open. De buit bestond uit zadels, diverse hoofdstellen, een poetskist, dekens en laarzen. Ook werd er in april in de regio twee keer getankt zonder te betalen. De aanklager begreep dat de vrouw onder verkeerde invloed stond van haar vriendje, maar vond toch een werkstraf van 240 uur en vier maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf op zijn plaats. De advocaat van de verdachte vroeg het gerechtshof rekening te houden met de omstandigheid dat de vrouw als enig kind zeer be schermd was opgevoed. Het ging mis toen zij verliefd werd op een man, die het op het geld van haar vermogende ouders zou hebben gemunt. Het vriendje gaf de vrouw drugs en zou haar geestelijk zo onder druk hebben gezet dat zij geen weerstand kon bieden. Inmid dels heeft de vrouw alle contacten verbroken. Tot enkele maanden ge leden zouden het vriendje en zijn. criminele bende echter nog druk op de familie hebben uitgeoefend. NN Een 23-jarige vrouw uit Goes is het niet eens met de werkstraf die ze kreeg voor een reeks mis drijven. Ze zou onder enorme psychische druk hebben gestaan. sint phiupsland - Het schiet aar dig op met de aanleg van de twee rotondes aan de Rijksweg bij Sint Philipsland. Die op de kruising met door Luc Oggel GOES - Het 'omstreden' speeltuin- tje aan de Schaepmanstraat in de wijk Goese Polder blijft staan waar het staat. Dat heeft het Goese colle ge van burgemeester en wethou ders deze week besloten. Bewoon ster Diana van Welbergen, wiens huis op enkele meters van het klim-en klautertoestel staat, is niet blij. Van Welbergen en haar echtge noot ondervinden, sinds de plaat sing van het toestel afgelopen voor jaar, vrijwel dagelijks overlast van gillende kinderen en oudere jeugd met scooters die het speelveld als hangplek gebruikt. Ondanks een eerdere toezegging van wethouder Sophie van 't Westeinde dat het speeltuintje zou worden ver plaatst, heeft het college nu toch anders besloten. Als reden wordt aangegeven dat Van Welbergen fei telijk de enige is die klaagt over overlast en dat de rest van de buurt wil dat het speeltuintje blijft staan. Bovendien is verplaatsing een dure aangelegenheid. Volgens Van Welbergen is het lo gisch dat er verder niet wordt ge klaagd. „Niemand woont er zo dichtbij als ik en bovendien werkt bijna iedereen hier overdag, maar ik zit (vanwege haar handicap, red.) thuis." De overlast is overi gens niet minder geworden, stelt ze. „Er zijn een paar struiken weg gehaald, waardoor ze met hun fiet sen en scooters nu over het gras veld rijden. Ook liggen bierblikjes in de tuin en pas zelfs een zakje met hondenpoep. En die gillende kinderen, dat blijft." de Krabbenkreekweg (foto) is zelfs al een heel eind klaar. Op de weg ge beurden in het verleden veel onge lukken. foto Jan-Willem Kempeneers Imha vofGoes Kreukelmarkt 7 4461 HWGOES t: 0113-231025 f:0113-231143 w: www.imha.com w: info@imha.com AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraat 38 0113-56)381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54