Onderzoek Landsbanki-dehade Harley Stijgend aantal bezoekers bij Merral PZCI25 Molens op andere plek BEVELANDEN ~h 31 33 MODES GAAT..... 3en www.zeepoort.nl/pzc Rolluiken Zonwering DVZ Zonwering Diefstallen uit twee bedrijven zeeuws museum literaire avond arthur japin Boete Zeeuwse stichting gaat ondanks onrust door met hulp in Sri Lanka Vrijdag 24 oktober 2008 Werkgroep wil ook aandacht voor werkende armen Tip? redgoes@pzc.nl Goese gemeenteraad en college van B en W trekken boetekleed aan. door Harmen van der Werf GOES - Naar het Landsbanki-deba cle waardoor de gemeente Goes mogelijk 12 miljoen euro kwijt is, komt een extern onafhankelijk on derzoek. De Goese gemeenteraad heeft daartoe gisteravond besloten op voorstel van SGP/Christen- Unie-fractievoorzitter André van der Reest. In de studie worden, als het aan Van der Reest ligt, ook de politiek-ambtelijke verhoudingen binnen de gemeente Goes meege nomen. Van der Reest deed zijn voorstel aan het begin van de vergadering. De angel was daarmee direct uit het debat over wellicht de grootste financiële strop die Goes in zijn ge schiedenis heeft geleden. Of de ge meente ooit nog iets terugziet van de 12 miljoen euro die zij 23 juli ën 25 september uitzette bij de inge storte IJslandse bank Landsbanki, bleef onduidelijk. Woorden als 'verbijsterend' en 'on geloof vielen. PvdA-fractievoorzit- ter Henk Hoogerland verweet het college van B en W de gemeente raad wel erg laat te hebben geïnfor meerd. Donderdag 9 oktober wist het college dat er mogelijk iets aan de hand was. Maandag 13 oktober, na publicaties in de pers, zijn de fractievoorzitters ingelicht. „Het college had adequater moeten han delen", oordeelde Hoogerland, „en alle raadsleden direct moeten in formeren." Wethouder Sophie van 't Westein de (WD, financiën) liet in een reactie op Hoogerland weten dat het college eerst alles eerst goed wilde uitzoeken. „Ons was in het begin de omvang niet helemaal duidelijk. Goes is vervolgens als één van de eerste gemeenten naar buiten getreden." Op aandrang van diverse raadsle den trok Van 't Westeinde het boe tekleed aan. „We voelen ons ver antwoordelijk, maar er is niets ver wijtbaars gebeurd." Door de raad W® Op voorstel van SGP/Christen- Unie komt er een onhankeiijk on derzoek naar mogelijk verlies van 12 miljoen euro. De kou is in Goes voorlopig van de lucht. vastgestelde regels zijn nageleefd. Joop Polfliet (CDA) zette daar wel enkele vraagtekens bij, onder meer wat betreft risicospreiding. Het ex terne onderzoek moet klaarheid brengen. Over hoe Goes he(t mogelijke ver lies van 12 miljoen euro zal verwer ken, wordt gesproken met de ac countant en provincie. Extra belas tingverhogingen komen er niet. „Moet het dan uit broodnodige in vesteringen komen?", vroeg Carel Bruring (GroenLinks). Van 't West einde bleef daarop nog het ant woord schuldig. Manager bioscoop Goes is tevreden over verloop van het eerste jaar. door Lilian Dominicus GOES - De bezoekersaantallen van bioscoop Merral in Goes zitten in een stijgende lijn, zegt manager Henry Bernard. „We zijn heel te vreden", zegt hij, terugkijkend op bijna een jaar bioscoop in Goes. Dat de periode voor de herfstva kantie zo rustig was, ook in de weekeinden, is volgens hem niets om zorgen over te maken. „Dat is de periode tussen de Albert Heijn-actie en november, die is al tijd slecht", verklaart hij. „Het gaat bij een bioscoop om twee dingen: goede producten en het weer. In de meivakantie had den we een slecht product en mooi weer. Dat merk je dan in om zet. In de zomer hadden we slecht weer en goede producten. Dat was voor ons gunstig. De herfstvakan tie was ontzettend druk, de men sen stonden buiten in de rij voor de kassa en we krijgen december nog, dat is altijd een goede perio de." Bernard vermoedt zelfs dat Cineci- ty in Vlissingen een behoorlijke knauw heeft opgelopen van de nieuwe bioscoop in Goes. „Dat hebben we ook gezien bij Merral in Deventer. Bioscopen uit de om geving hadden daar flink last van." Maar volgens bedrijfsleider Sander Verdonk van Cinecity is dat zeker niet het geval. „In het begin heb ben we wel een daling gezien, maar dan spreken we maar over enkele procenten. Het nieuwtje is er af. We vermoeden dat Bevelan ders voorheen voornamelijk naar de Antwerpse bioscopen reden en Bioscoop Merral in Goes ontvangt steeds meer klanten aan de balie. nu voor de bioscoop dichtbij huis kiezen. Nee hoor, we hebben onze evenementen zoals Ladies Night, dan zitten alle zalen vol. Tijdens de opstartfase ondervond Merral veel hindernissen. Zo wa ren er grondwaterproblemen tij dens de bouw en bij de eerste ope ningsdag verliep de service verre van vlekkeloos. Het moet gezegd, sindsdien is er heel veel verbeterd. Een avondje bioscoop is echt een avondje uit geworden. Alleen de filmkeuze is soms minimaal. Ber nard: „Dat heeft te maken met het aantal zalen. We hebben er maar vier. Als je kiest voor een film, moet je hem ook een bepaalde pe riode draaien. Op één avond kan ik niet meer dan acht films verto nen." Het restaurant krijgt ook steeds meer klandizie, merkt Bernard op. „Het is zelfs nu twee keer echt he- foto Willem Mieras lemaal vol geweest. In het begin liep het niet zo. We hadden daar vanaf het begin veel meer reclame voor moeten maken. Nu komen mensen naar de film, zien het res taurant en denken: o ja, dat kan ook nog." Een sluiting zoals met Merral in Terneuzen onlangs is gebeurd, zit er niet in, zegt Bernard: „Voor hon derd procent zeker zijn wij vol gend jaar nog open." Kompleet geleverd en gemonteerd Ruime korting voor doe-het-zelvers Hoofdstraat 51 Kruiningen Telefoon (0113)21 16 45 STAVENISSE - Zeeuwind heeft een alternatieve locatie gevonden voor vier windmolens bij Stavenisse. Het plan om deze ten westen van het dorp te plaatsen, stuitte op veel verzet van de inwoners. In sa menwerking met de gemeente en de provincie voerde Zeeuwind daarom een studie naar alternatie ven uit. De molens komen nu ten zuidoosten van de kern, ongeveer tussen de Poesdreef en de Derde Dijk. Er zijn daar volgens de gemeente minder omwonenden en de af stand tot het dorp wordt vergroot van driehonderdvijftig tot onge veer achthonderd meter. GOES - In een bedrijf op Nishoek bij Kruiningen en in een bedrijf aan de Livingstoneweg in Goes is respectievelijk woensdagavond en in de nacht van woensdag op don derdag ingebroken. Op Nishoek bestond de buit uit en kele tientallen euro's. Aan de Li vingstoneweg namen de dieven elektrische gereedschappen en een onbekend geldbedrag mee. MIDDELBURG 9ZL 10 VRIJDAG 24-10' MET O.A. rt.NL WVW.ZEEUWSMUSEUWU Tip? redactie@pzc.nl Hij had een fijne dag gehad. Met de kleinkinderen naar een ruim te-infocentrum. Leuk, leerzaam en een beetje vermoeiend. Laat op de avond reed hij terug naar huis. Best nog een eind naar Zie- rikzee. Rustig aan maar. Té rus tig naar de zin van de agent die hem aanhield. Of hij had gedron ken? Beslist niet. Zachtjes rijden op een weg waar je 100 mag, was ook gevaarlijk, vond de agent. De man vond het niet leuk zo op zijn rijgedrag te wor den aangesproken en trapte het gaspedaal verder stevig in. Korte tijd nadien viel de boete in de bus: te hard gereden bij Bruinis- se. Daar geldt een maximumsnel heid van 8o kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53