Soap rond trainersstaf FC Utrecht Schorsing rugbyster na duw Populariteit Zeeuwse ATB-competitie is onverminderd groot W PZC Vrijdag 24 oktober 2008 45 Philips Stadion taboe voor fans van Ajax EINDHOVEN - PSV laat dit seizoen geen supporters van Ajax toe in het Philips Stadion vanwege het ge drag van de Amsterdamse aan hang bij de laatste ontmoeting. Fans vernielden tijdens de wed strijd een deel van de scheidings wand rondom het bezoekersvak, waarna een grote groep Ajax-fans door het ontstane gat heen ging. Daarbij gooiden ze voorwerpen richting PSV-supporters, stewards en medewerkers. Hanze Catering stapt in zijn geheel over GOES - De biljarters Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl gaan met hun volledige - door geldgebrek op geheven - team Hanze Catering spelen voor hun nieuwe sponsor Van Donge De Roo in Barend- recht. Daardoor blijven de twaalf oorspronkelijke driebandenteams in de eredivisie gehandhaafd. Bo vendien is de discussie over een tussentijdse overstap naar een an der team en mogelijke competitie vervalsing niet meer relevant. Kramnik dwingt remise af in tweekamp om WK BONN - Schaker Vladimir Kramnik heeft gisteren bij de tweekamp om de wereldtitel met Viswanathan Anand een einde gemaakt aan zijn nederlagenreeks. In partij zeven dwong de Russische uitdager na 37 zetten met zwart een remise af Kramnik verloor de laatste twee partijen en leed in totaal drie ne derlagen. Zijn opponent uit India leidt na de remise nog altijd soeve rein met 5-2. Franse dopingjagers tegen UC1 in Tour PARIJS - Het Franse antidopingbu- reau AFLD gaat niet akkoord met dopingcontroles onder verant woordelijkheid van de internatio nale wielerunie UCI in de Tour de France van volgend jaar. Het AF LD, dat de controles dit jaar deed, vindt de UCI te laks in de strijd te gen doping. Door een conflict met tourorganisator ASO was de UCI dit jaar niet actief in de Tour. Derde operatie voor Severiano Ballesteros MADRID - De Spaanse golflegende Seve Ballesteros moet opnieuw een operatie vanwege een hersen tumor ondergaan. Hij gaat van daag voor de derde keer onder het mes. Daarbij worden overblijfselen van de tumor verwijderd. Ballesteros' situatie wordt om schreven als zorgelijk en stabiel. De Spanjaard won in zijn loop baan 87 titels. Philadelpia begint World Series met zege ST. PETERSBURG - Philadelphia Phil lies heeft de eerste wedstrijd in de World Series, de finale van de Amerikaanse Major League honk bal (MLB), gewonnen. De Phillies waren met 3-2 te sterk voor Tam pa Bay Rays, dat voor het eerst in de geschiedenis de World Series bereikte. Philadelphia staat voor het eerst sinds 1993 weer in de finale. Van Hanegem mag als enige staflid blijven; hij doet ook nababbel weer. door Robert Jan van der Horst UTRECHT - Volksclub FC Utrecht is geen doorsnee voetbalvereniging. Dat werd gistermiddag nog maar eens bewezen. Niet hoofdtrainer Wim van Hanegem ruimde het veld na de teleurstellende seizoen- start, maar juist diens assistenten John van Loen, David Nascimen- to, Rob Druppers (looptrainer) en Maarten Arts (keeperstrainer) vlo gen de laan uit. En passant teken de 'de Kromme' een jaartje bij in I I UIT BADMINTON Odense. Deens Open. Mannen, tweede ron de: Gade (Den) - Palyama (Ned) 21-7 21-11, Jonassen (Den) - Pang (Ned) 21-8 21-16. Vrouwen, tweede ronde: Rasmussen (Den) - Meulendijks (Ned) 21-16 21-16. GOLF Casteilon (Spa). Castelio Masters. Stand na eerste ronde: 1Kjeldsen (Den) 64, 2. Cabrera (Arg), Finch (Eng), Garrido (Spa), Hanson (Zwe) 65, 43. Lafeber 70, 68. Derksen 72. HONKBAL St. Petersburg. MLB, play-offs. Finale: Phila delphia Phillies - Tampa Bay Rays 3-2. Stand best-of-seven: 1 -0. E> SCHAKEN Bonn. WK-tweekamp. Zevende partij: Kram nik (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Stand: Anand 5, Kramnik 2. Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroongroep, vierde ronde: Adly (Egy) - Smeets (Ned) 1-0, Sebag (Fra) - Sokolov (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Sokolov 3,5, 2. Adly 2, 3. Smeets 1,5, 4. Sebag 1. TENNIS Lyon. Mannen. Tweede ronde: Roddick •(VSt/1) - Ginepri (VSt) 7-6 (5) 7-6 (3), Söder- ling (Zwe/7) - Christophe Rochus (Bel) 6-1 6-2, Darcis (Bel) - Gasquet (Fra) 6-4 3-6 7-6 (5). Basel. Mannen. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/2) - Vliegen (Bel) 6-4 5-7 7-6 (4), Bolelli (Ita) - Granollers (Spa) 6-4 6-2. St. Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Mur ray (GBr/1) - Gulbis (Let) 6-4 6-2, Goloebev (Kaz) - Sgfin (Rus/8) 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - .Koekoesjkin (Kaz) 6-3 7-6 (7), Tipsarevic (Ser) - Chardy (Fra) 6-4 7-6 (3). Luxemburg. Vrouwen. Tweede ronde: De- mentjeva (Rus/1) - Dulko (Arg) fr-2 6-2, Medi na Garrigues (Spa) - Castano (Col) 6-2 4-6 7-5, Mauresmo (Fra/5) - Groenefeld (Dui) 6-3 6-1 Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Ivanovic (Ser/1) - Bammer (Oos) 6-4 6-2, Pennetta (lta/7) - Cibulkova (Slw) 6-3 6-1, Zvonareva (Rus/2) - Llagostera (Spa) 6-2 6-0, Bartoli (Fra/6) - Kvitova (Tsj) 7-6 (4) 1-6 6-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl de Domstad. Meestal wordt de hoofdtrainer verantwoordelijk ge houden voor de resultaten van het eerste elftal die met een twaalfde plaats (zeven punten uit zes duels) in de eredivisie knap tegenvallen. „Dat is in negen van de tien geval len ook zo", beaamde FC Utrecht-voorzitter Jan Willem van Dop. „Maar dit is de spreekwoorde lijke uitzondering die de regel be vestigt." Talloze malen vielen giste ren in stadion Galgenwaard de woorden toewijding, chemie en passie. Begrippen die aan de basis staan van succes. En wie de man nen achter de tafel - naast Van Dop technisch directeur Piet Buter Edzard van Ewijk gaat op voor zijn vijfde eindzege. door Wim de Vos GOES - De Zeeuwse ATB-competi- tie mag zich ook dit seizoen ver heugen in een grote belangstelling. De editie 2008-2009 gaat zaterdag van start in Kortgene. Het aantal wedstrijden lijkt alleen maar toe te nemen. Op de kalender staan er tien die in aanmerking komen voor de Zeeuwse ATB-competitie. Coördinator Fons van Dorsselaer van de KNWU tekent daar echter bij aan dat van de organisaties in Westdorpe en Ouddorp nog geen bevestiging is ontvangen. „Maar als die af zouden vallen, komt de competitie niet in gevaar", aldus Van Dorsselaer. Naast de wedstrijden die meetel len voor de ATB-competitie, zijn er ook nog een aantal waar geen punten verdiend kunnen worden. In Yerseke wordt opnieuw een jéugdselectiewedstrijd gehouden (29 november). Verder staat er als afsluiting een ATB-wedstrijd voor senioren geprogrammeerd. Wemel- dinge (6 december) houdt ook een wedstrijd, maar die valt buiten de competitie. Daarnaast zijn er twee en grootaandeelhouder/ suiker oom Frans van Seumeren - moest geloven, ontbraken die kwaliteiten bij het met onmiddellijke ingang ontslagen kwartet. „Ze waren niet meer in staat dat stapje extra te zet ten, het beste uit zichzelf en de spelers te halen. Mogelijk omdat ze te lang aan de club verbonden waren en de sleet er een beetje op zat." Met Van Loen (43) verliest FC Utrecht een clubicoon. De voorma lig international (zeven caps) is niet alleen sinds 1992 in dienst als (jeugd)trainer, maar was tevens mateloos populair bij de achter ban. Een jaar geieden nog werd hij toertochten, op 16 november in 's-Heer Arendskerke en 23 novem ber in Hulst. Zaterdag wordt duidelijk hoe de verhoudingen dit winterseizoen liggen. Het is de vraag of Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk op nieuw toe zal slaan. Hij schreef de competitie bij de senioren de laat ste drie jaar en in 2004 op zijn naam. Bij de vrouwen is Christel Janssen uit Aagtekerke de laatste ja ren oppermachtig. De finale van de Zeeuwse ATB-competitie is op zaterdag 17 januari in de boswach- terij van Westerschouwen. Zeeuwse ATB-kalender: 25 oktober: Kortgene, 1 november: 's-Heer Arends kerke, 8 november: Wolphaartsdijk, 15 november: Hulst, 16 november: toer tocht 's-Heer Arendskerke, 22 novem ber: Heinkenszand, 23 november: toer tocht Hulst, 29 november: Yerseke (lan delijke jeugdselectiewedstrijden), 6 de cember: Wemeldinge, 13 december: Kruiningen, 20 december: Vlissingen, 27 december Westdorpe (ovb), 10 ja nuari Ouddorp (ovb), 17 januari Wes- tenschouwen. Wi In Kortgene is de start van de Zeeuwse ATB-competitie. Edzard van Ewijk en Christel Janssen zijn de titelverdedigers bij respectie velijk de mannen en de vrouwen. gezien als een mogelijke opvolger voor Van Hanegem, zoals dat ook in zijn contract werd vastgelegd. Hij maakt echter plaats voor Ton du Chatinier, zijn gewezen ploeg genoot bij FC Utrecht in het begin van de jaren tachtig. Du Chatinier, tot gisteren in dienst van zaterdag-hoofdklasser Spakenburg, was verrast met het telefoontje van FC Utrecht dins dag. „Ik dacht dat ze wilden praten over volgend seizoen, maar toen bleek het om onmiddellijke in- gang te gaan. Ik had een clausule in mijn contract dat ik per direct weg zou kunnen, dat leverde dus geen probleem op."- De voormalige, genadeloze voor stopper van FC Utrecht zal het vuur in de selectie moeten zien te rug te brengen. In ieder geval tot het einde van het seizoen, de loop tijd van zijn contract. Er is een op tie voor nog een seizoen. Du Chatinier was in zijn loopbaan ook berucht vanwege zijn voetbal- j humor. Hij hekelde na zijn 13-jari ge carrière meermaals de instelling van de profvoetballers bij FC Utrecht. „Als ze voorbij knoop punt Oudenrijn zijn, is FC Utrecht al lang vergeten." Het vertrek van Van Loen betekent dat Van Hane gem weer present zal zijn op pers conferenties na de wedstrijd. Van Dop: „Niet alleen door het verlen gen van zijn contract, maar ook door weer de woordvoerder van de club te zijn, heeft Van Hane gem aangetoond zijn verantwoor delijkheid te willen nemen." FC Utrecht houdt grote schoon maak in de technische staf. Wiriï van Hanegem blijft als trainer (hij verlengde zijn contract), zijn assistenten moeten weg. Jeugdige speelster van The Bassets anderhalf jaar langs de kant. SASSENHEIM - De rugbybond heeft Stevie Hoogervorst (19) van The Bassets uit Sassenheim een schor sing van anderhalf jaar opgelegd. Zij maakt sinds kort deel uit van, de voorlopige selectie van het na tionaal team. Hoogervorst verloor zondag, na af loop van de wedstrijd bij het Nij meegse The Wasps, haar zelfbe heersing, een doodzonde in het rugby. Ze schold arbiter Sjoerd Repping uit en gaf hem een flinke duw op de borst, zoals Repping in zijn rapportage optekende. De tuchtcommissie van de rugby bond buigt zich binnenkort over de zaak en kan de inmiddels opge legde straf zowel naar boven (tot maximaal twee jaar) als naar bene den (tot minstens acht weken) bij stellen. Ook kan de speelster nog tegen de straf in beroep gaan. Voor het nieuwe seizoen werkt de rugbybond aan een strafsysteem met meer gradaties. Op dit mo ment zijn er feitelijk drie keuzes: acht weken (voor schelden) en achttien maanden of vijf jaar (voor fysiek geweld). Wim van Hanegem (midden) gaat verder bij FC Utrecht zonder onder anderen zijn assistenten John van Loen (links) en David Nascimento (rechts). foto Oennis Beek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47