Dal van Feyenoord wordt nog dieper Weer mislukte expeditie op Engelse bodem 41! 42 45 Ook tegen laagvlieger uit Frankrijk lukt het Rotterdammers niet. door Hans Leber NANCY - Het is alsof een boze fee Feyenoord steeds aan de gemeente grens van Nancy opwacht. Twee jaar geleden verloor de ploeg er met 3-0 en zorgden rellen ervoor dat de Rotterdammers uit de Uefa Cup werden verbannen, gisteren werd het wéér 3-0. De nummer 15 uit de Nederlandse competitie dolf het onderspit tegen de num mer 16 uit Frankrijk. De zorgen ho pen zich op voor Gertjan Verbeeks Feyenoord. En dat terwijl Verbeek en zijn ploeg wel een Europese opsteker konden gebruiken na de harde woorden die maandag onderling werden gewisseld na de nederlaag (1-0) tegen Willem II. Het enig po sitieve aan gisteravond was echter dat er geen supporters naar Nancy waren gekomen en er dus geen werk voor de 900 agenten sterke politiemacht was. Feyenoord speelde de eerste helft niet eens slechter dan Nancy, dat er ook weinig van terecht bracht. Schoten van Giovanni van Bronck- horst hadden de ploeg zelfs op voorsprong kunnen zetten. En was Michael Mols niet uitgegleden dan had deze 37-jarige spits (Roy Makaay was niet wedstrijdfit en werd pas tegen het einde inge bracht) vrij voor Nancy-doelman Gennaro Bracigliano gestaan. Maar dat gebeurde allemaal niet. Voor Kevin Hofland had de wed strijd ook heel goed na twintig mi nuten afgelopen kunnen zijn. Met geel op zak kleunde hij er bij een luchtduel bovenmatig hard in, wat ronduit onverstandig was in zijn si tuatie. De tweede helft was nog geen tien minuten oud of de Marokkaan Moncef Zerka had er al twee in lig gen. Vooral bij het tweede doel punt schutterde de Feyenoórd- defensie, Tim de Cler voorop. Bij het derde doelpunt liep de Brazili aanse back Helder door de Feye- Net als twee jaar geleden verliest Feyenoord in de Uefa Cup met 3-0 bij Nancy. Het enige verschil is dat er nu geen supportersrel- len plaatshebben. noord-verdediging alsof die er hele maal niet meer stond. Enkele weken geleden was er in Zweden nog een lieve fee die Feye noord onder de arm nam en Euro pees redde. Als haar boze zus van gisteren door Feyenoord niet snel wordt afgeschud, kon het wel eens een heel lang en zwaar seizoen worden in de Kuip. AS Nancy (Fra)-Feyenoord (Ned) 3-0 (0-0). 48. Zerka 1-0, 54. Feret 2-0, 85. Helder 3-0. Scheidsrechter: Trefoloni (Ita). Gele kaart: Feret (AS Nancy), Greene, Hofland (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 12.000. Ajax moet zich richten op derde plaats na verlies bij Aston Villa. door Gijs van Oosten DEN HAAG - Na de nederlaag bij Aston Villa (2-1) gisteravond en met nog een uitwedstrijd tegen Hamburger SV in het verschiet, moet Ajax zich richten op de twee thuisduels en de derde plaats in groep F om te overwinteren in de Uefa Cup. De uitslagen van gistera vond, Hamburger SV won in Slo wakije met 1-2 van Zilina, bepalen dat Ajax zo goed als zeker de twee wedstrijden in Amsterdam tegen de op papier zwakkere lieden in de groep, MSK Zilina en Slavia Praag, moet winnen om verder te komen. De mislukte expeditie van Ajax op Engelse bodem tegen Aston Villa past in een langere reeks. Succes vol was Ajax zelden in Engeland, in acht confrontaties werd slechts één keer gewonnen. In 1972 werd Arsenal op Highbury met 0-1 ver slagen, met de hulp van de latere Arsenal-manager George Graham want hij schoot toen in eigen doel. Het laatste doelpunt van Ajax in een officiële wedstrijd op Engelse bodem stamde tot gisteren ook uit de jaren zeventig van de vorige eeuw. Ruud Krol vond het net bij het weinig aansprekende Stoke Ci ty in september 1974. Een lichtpuntje van gisteravond was dat de Belgische verdediger Thomas Vermaelen een einde maakte aan de droogte van 34 jaar door in de 22e minuut met een kopbal de gelijkmaker (1-1) te sco ren uit een corner van Urby Ema- nuelson. Aston Villa had in de achtste minuut de score geopend, Ajax maakt voor het eerst sinds 34 jaar weer 's een doelpunt op Engelse bodem, maar winst zit er weer niet in. Aston Villa wint in eigen stadion met 2-1. eveneens uit een hoekschop, via de Deen Martin Laursen. De aan voerder troefde Ajax-doelman Ken neth Vermeer eenvoudig in de lucht af. De treffer van Vermaelen bracht even rust in de Amsterdamse gele deren, al bleef de defensie kwets baar bij Britse aanvallen over de flanken. Een voorzet van Ashley Young over links brak het verweer van Ajax vlak voor rust. De bal werd in het strafschopgebied door Oleguer voor de voeten van Ga- reth Barry getikt. De Engelse inter national wist er wel raad mee: 2-1. Ajax-trainer Marco van Basten pro beerde niet lang na rust nog wat met twee verse aanvallers - Cvita- nich voor Sarpong en Leonardo voor Suarez - maar Aston Villa bleef de controlerende partij. Aston Villa (Eng)-Ajax (Ned) 2-1 (2-1). 8. Laursen 1-0, 22. Vermaelen 1-1, 45. Barry 2-1. Scheidsrechter: Ein- waller (Oos). Gele kaart: Cuellar (Aston Villa). Aantal toeschouwers: 36.657. Luis Suarez wordt de weg naar het doel afgesneden door Nicky Shorey en Martin Laursen van Aston Villa. foto Olaf Kraak De verslagenheid van Feyenoord in beeld gebracht. Van links naar rechts: aanvoerder Giovanni van Bronckhorst, Tim de Cler, Diego Biseswar (37) en doelman Henk Timmer, foto Ed Oudenaarden Heerenveen komt er niet aan te pas tegen sterren van AC Milan Tip? sport@pzc.nl Paleisrevolutie bij FC Utrecht, maar Van Hanegem blijft Vrijdag 24 oktober 2008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43