rhoudt starters niet Stoppen met werken doet je geen goed 'Eigen baas zijn, dat bevalt me veel beter' Weinig voordeel van vrije energiemarkt PZC Vrijdag 24 oktober 2008 37 Brussel dwingt België tot goedkoper bellen BRUSSEL - De Europese Commissie eist dat de Belgische toezichthou der BIPT ingrijpt in de prijzen van vaste telefonie. De zuiderburen be talen nu een van de hoogste tarie ven in Europa. EU-commissaris Vi- viane Reding (Communicatie) gaf de Belgische toezichthouder BIPT een jaar de tijd om effectief op te treden. Belgacom is de grootste le verancier van vaste telefonie in Bel gië. Het levert twee van de drie te lefoonabonnementen in huishou dens' bij bedrijven is dat meer dan drie van de vier abonnementen. Wolseley ontslaat 3000 werknemers de ondernemingen is binnen vijf jaar de helft al weer gestopt. Ruim 70 procent van die gestopte bedrij ven bleek niet over een goed on dernemingsplan te beschikken. Om de vervaardiging van zo'n on misbaar werkstuk te stimuleren heeft de Kamer van Koophandel de Leen van Gelder-prijs voor star tende ondernemers in het leven geroepen. Deze prijs, genoemd naar de voor-vorige voorzitter van de Kamer, gaat naar de beginnen de ondernemer met het best door timmerde businessplan. Bedrijven die tussen t juli 2007 en 3 oktober van dit jaar zijn gestart, hebben zich ervoor kunnen aanmelden. Dat heeft geleid tot de inzending van tientallen ondernemingsplan nen die door een jury zijn beoor deeld. Gisteren werden de drie genomi neerden voor de Leen van Gel der-prijs bekendgemaakt. De Kamer van Koophandel ver wacht dat ruim zeshonderd net be gonnen ondernemers en mensen die de oprichting van een eigen be drijf overwegen, de startersdag zul len bezoeken. Kandidaten startersprijs Stichting Scheldepop uit Ter- neuzen. Sunset Campers uit Middel burg. »- Zwemschool Zeeland uit Vlis- singen. »- De uitreiking van de Leen van Celder-prijs voor startende on dernemers is zaterdag 1 no vember om 14 uur tijdens de startersdag van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Neder land in De Stenge in Heinkens- zand. De jury beoordeelt de kwali teit van ondernemingsplannen. De prijs bedraagt 1.000 euro. Op het moment dat hij met pensioen ging, begon Bert den Heijer uit Oost-Sou burg een eigen bedrijf Met zijn on derneming Werkline schiet hij vanaf vorig jaar februari bedrijven te hulp waar zich personeelspro blemen voordoen. Een verleng stuk van het werk dat hij vóór zijn pensionering deed bij reïntegratie- bedrijf Lété in Middelburg. Den Heijer: „Ik heb bijvoorbeeld een middenstander geholpen met vijf werknemers, van wie er drie ziek waren. De zaak dreigde er on derdoor te gaan. Door het pro bleem bespreekbaar te maken, kwamen we eruit. Zo bleek een Ook Ton Bakker uit Tholen was van de partij vorig jaar op de startersdag van de Kamer van Koophandel. Niet omdat het hem aan kennis over het beginnen van een eigen trans portbedrijf ontbrak. Wat dat be treft hadden collega's hem vol doende wegwijs gemaakt. Ook het internet bleek een goede bron van informatie. Bakker (28): „Maar je wilt je breed oriënteren. Daarom ben ik maar een kijkje gaan ne men." Sinds 1 juni 2007 rijdt Bakker on der de firmanaam TBT Trans met zijn DAF 105 vrachtwagen zeecon tainers van en naar de havens van Rotterdam en Antwerpen. Neder land, België en soms Frankrijk vor- van de zieken best genegen met werken te stoppen, zodat een nieu we kracht kon worden aange steld." Dit soort activiteiten staan bij Den Heijer óp dit moment even op een laag pitje. Zijn aandacht gaat nu uit naar een plan om energie op te wekken met behulp van golfslag. „In mijn situatie kun je je dat per mitteren." Den Heijer is voor zichzelf begon nen omdat hij in zijn omgeving merkte hoe snel mensen die met werken waren gestopt, ouder ble ken te worden. „Daar schrok ik van. Stoppen met werken, was mijn conclusie, doet je geen goed." men zijn werkgebied. Eerst was hij als werknemer in dienst bij een transportbedrijf maar dat beviel hem maar matig. „)e moet voor van alles toestemming vragen en soms krijg je opdrachten waarvan je je afvraagt wat de zin ervan is. Als eigen baas kun je het zelf uit zoeken. Dat bevalt me veel beter." Bakker had geen officieel onderne mingsplan, maar op basis van erva ringen van collega's wist hij wel hoe kosten en opbrengsten zich zouden gaan verhouden. Tot zijn tevredenheid komt dat in de dage lijkse praktijk uit. „Het loopt lek ker. Boven verwachting zelfs." Aan uitbreiden denkt hij voorlopig nog niet. „Dan heb je het in deze branche over hoge investeringen." LONDEN - De Britse distributeur van verwarmingselementen en wa terleidingen Wolseley schrapt bij zijn Amerikaanse divisie nog eens drieduizend banen. Het bedrijf heeft last van de malai se op de huizenmarkt in de Vere nigde Staten. Dat maakte Wolseley gisteren bekend. Het bedrijf sluit 85 vestigingen van zijn Amerikaanse dochter Stock Building Supply. De kosten van het massa-ontslag worden geschat op 225 miljoen dol lar. BRUSSEL - De meeste Europeanen hebben amper voordeel van de vrije EU-markt voor elektriciteit en gas, die ruim een jaar geleden is ingesteld. Dat stelde de Europese Consumen tenbond BEUC gisteren in een on derzoek. Klanten hebben nog weinig of geen keuze uit aanbieders, kunnen moeilijk overstappen, krijgen on duidelijke rekeningen en zien bo venal dat energie steeds moeilijker betaalbaar wordt. Zo hebben Griekenland, Estland en Portugal nog slechts een enkel elektriciteits- en gasbedrijf Finnen en Denen hebben ook geen keuze voor hun gasleveran cier. Nederlanders hebben volgens de bond wel redelijk veel keuze, over stappen is ook niet zo heel lastig. De compensatie voor storingen is ook netjes geregeld. Lichtpuntje is voor de Europese consumenten dat er nog steeds weinig stroomstoringen zijn. Nederland en Oostenrijk staan aan de top van de lijst met slechts zo'n half uur onderbreking per jaar. De BZW-programmapartners: Van Lanschot 1 Bankiers ///A 1 SI0 "VJ?' DELTA OEI7* KV. Brabants ^Dagblad t-terpo/ti BN DeStem 1 Sombere toekomst voor Air France-KLM PARIJS - Luchtvaartmaatschappij Air France-KLM rekent op een flin ke en langdurige vertraging van de groei van de luchtvaartsector. Dat liet topman Jean-Cyril Spinetta de ondernemingsraad weten, zo meld de de Franse krant Les Echos giste ren. Volgens Les Echos zei Spinet ta er rekening mee te houden dat de capaciteit van de Frans-Neder landse luchtvaartcombinatie dit jaar en in de komende twee jaar niet zal toenemen. Eerder ging het bedrijf ervan uit dat de capaciteit nog wel zou stijgen. Peter Bakker Leen Zevenberger CCOvan INT Onüsnemeren intpiraic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39