Aandacht voor werkende armen Restauratie GEERTESKERK Kloetinge gereed Middelburger over maanden pas berecht Franse bv 3®S (D Protekta PZC Vrijdag 24 oktober 2008 3 3 Werkgroep presenteert tweede plan van aanpak armoede in Zeeland door Ondine van der Vleuten GOES - Het gaat de goede kant op met het armoedebeleid in Zee land, maar er is nog genoeg te doen. Dat valt te concluderen uit het Plan van Aanpak 2008-2010, dat de werkgroep Zeeuws Armoe debeleid gisteren naar buiten bracht. Twee jaar geleden werd het eerste plan gepresenteerd. Voorzitter Conny Miermans van Splinter (platform ter bestrijding van ar moede en sociale uitsluiting): „Dat heeft tot resultaat gehad dat armoe de en sociale uitsluiting nu volop de aandacht van de gemeenten hebben. De wil om dingen te ver beteren is er. Zo zijn veel gemeen ten bezig met elektronische cliën tendossiers. In gemeenten waar zo'n dossier bestaat, is het genoeg één keer gegevens over inkomen, gezinssamenstelling en dergelijke te verstrekken. Daarna hoeven al leen wijzigingen nog doorgegeven te worden." Het lijkt haar haalbaar dat eind 2009 alle Zeeuwse gemeenten elek tronische cliëntendossiers hebben. Miermans ziet verder 'beweging in gemeentelijke samenwerking bij voorlichting over regelingen voor minima'..„Je kunt toch samen één folder maken, met aanvullende re gels per gemeente?" Voor de komende twee jaar heeft de Werkgroep Zeeuwse Armoede beleid een nieuwe lijst aanbevelin gen gemaakt. Deels gaat het om een herhaling van eerdere actie punten. Zo wordt opnieuw geij verd voor één gemeentelijk service punt waar burgers met al hun vra gen terechtkunnen. Ook moet de discussie met de landelijke politiek over de hoogte van de sociale uit keringen worden voortgezet Verder zou de Zeeuwse Armoede- monitor elke drie jaar herhaald moeten worden. Die maakt tot op postcodeniveau duidelijk waar de pijnpunten zitten. Daardoor kan heel gericht actie ondernomen worden en is het mogelijk goed te volgen of het beleid effect heeft. In de Middelburgse wijk Dauwen- dale en het Vlissingse Middenge bied liggen volgens de Armoede- monitor de armste postcodegebie- den van Zeeland. (Terneuzen blijft buiten beeld, want die gemeente deed niet mee aan de armoedemo- nitor.) Miermans: „In zo'n arme wijk kun je dan bijvoorbeeld overwe gen elke eerste maandag van de maand iemand van de gemeente spreekuur te laten houden." De werkgroep zou in een volgen de Armoedemonitor graag cijfers willen zien van chronisch zieken of -gehandicapten én van 'werken de armen'. „We zijn er voor alle minima: de uitkeringsgerechtig den, de AOW'ers en gepensioneer den, maar ook de werkende ar men. Denk aan de agrarische sec tor, denk aan de kruidenier op het dorp. Ze bezitten misschien iets, een eigen stukje grond of een ei gen winkelpand, maar hebben geen nagel om aan hun kont te krabben. Denk ook aan laagbetaal de banen, zoals de thuiszorg. Al de ze werkenden komen boven de 105 procent die de Armoedemoni tor als norm heeft. Een deel blijft daardoor onzichtbaar en werken de armen komen voor allerlei rege lingen niet in aanmerking." In de werkgroep zitten naast Splin ter ook Het Klaverblad en organisa ties voor maatschappelijk werk. Een geactualiseerd actieplan geeft gemeenten en provincie aanbevelingen voor de strijd te gen armoede en sociale uitslui ting. Advocaat directeur New World Products krijgt tijd getuigen te horen. door Emile Calon MIDDELBURG - Pas in april of mei van het volgend jaar staat de 55-ja- rige Middelburger, enkele jaren te rug nog directeur van New World Products, terecht voor oplichting, verduistering, valsheid in geschrif te en het lidmaatschap van een cri minele organisatie. Het proces te gen hem -en drie anderen- werd gisteren aangehouden, zodat de verdediging nog tal van getuigen kan horen. De Middelburger zelf mag vandaag om 09.00 uur Torentijd verlaten, want de rechtbank schorste zijn voorarrest. De man zit, afgezien van een korte onderbreking, sinds maart vast omdat hij talloze beleg gers voor miljoenen zou hebben opgelicht. Met zijn organisaties be loofde hij hen een rendement van tien procent als ze- hun geld zou den steken in de aanleg en exploi tatie van citrusplantages in Costa Rica. Officier van justitie E. Visser ver zette zich gisteren tegen de schor sing van de Middelburger, omdat hij vreest dat de man weer aan de slag gaat met het opzetten van du bieuze beleggingsproducten. "Bij een huiszoeking in de woning van de Middelburger werd nog niet zo lang geleden een nieuwe folder ge vonden, voor weer een nieuwe plantage. Volgens de officier kan de man het gewoon niet laten om dat 'soort dubieuze praktijken' uit te voeren. Raadsman A. Maat stelde dat justi tie tot nu geschroomd heeft om de 'echt grote mannen' achter de du bieuze beleggingsproducten aan te pakken. Hij noemde een aantal na men van mensen die nu nog vrij rondlopen. Volgens Visser is nog niet besloten of de mannen ook vervolgd wor den. Maat vermoedt dat dat niet het geval is, omdat binnen enkele maanden de verjaringstermijn is verlopen, waarna die mannen niet meer vervolgd kunnen worden. De officier van justitie liet gisteren doorschemeren dat hij de Middel burger als een van de grote man nen ziet achter de beleggingsfrau de. Hij verklapte ook dat hij straks met een eis zal komen van mi nimaal enkele jaren gevangenis straf De bijna acht maanden die de Mid delburgse verdachte tot nu toe in Torentijd heeft doorgebracht, zijn volgens de officier niet zijn laatste geweest. PJI De Middelburger die met zijn be- drijf New World Products honder den mensen in totaal miljoenen zou hebben afgetroggeld, staat pas volgend jaar terecht. Schilders- en afwerkingsbedrijf Johan Frisostraat 26, 4434 AC Kwadendamme Telefoon (0113)-649361fax (0113J-649777 Internet www.schildersbedrijffranse.nl E-mail fransebv@zeelandnet.nl Meer dan een kleurtje Hang- en sluitwerk Verrijn Stuartweg 6a 4462 GE Goes Bevestigingsmateriaal Tel. 0113-220510 Fax 0113-232625 Gereedschap info@jacobboer.nl www.jacobboer.nl Recente projecten: Westerkerk, Zuiderkerk, Paleis op de Dam, Paleis 't Loo, Paleis Soestdijk, Kasteel Drakestein, Koninklijke stallen. Binnenhof, Ridderzaal, Stadhuis Groningen, Kruisherencomplex Maastricht, Kathedrale Sint Bavo Kerk Haarlem, molens Kinderdijk en vele andere molens, kerken, monumentale panden en de restauratie van de Geerteskerk te Kloetinge. Conserduc-Renofors Postbus 72 i 5420 AB Gemert I tel. 0492-364292 I www.protekta.nl Rothuizen van Doorn 't Hooft Architecten Stedenbouwkundigen WIJ BEDANKEN HET BESTUUR VAN DE GEERTESKERK IN KLOETINGE VOOR HUN VERTROUWEN. De Geerteskerk, waarvan het oudste gedeelte uit de 13de eeuw stamt, is beeldbepalend voor Kloetinge. Dit prachtige monument, met veel unieke details, moet behouden blijven, zodat ook komende generaties in en om de kerk er van kunnen genieten. Daarvoor was een ingrijpende restauratie nodig. De restauratie is afgerond. Zaterdag 25 oktober zal de officiële heropening plaatsvinden. CADEAU voor de jeugd van Kloetinge: Vanavond filmavond (van 12 t/m 18 jaar) Aanvang: 20.30 uur GRATIS entree O Kloetinge RESTAUREREN IS PRACHTWERK VOOR ÉCHTE BOUWERS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35