Een half huis, of een kraampje knooppunt van goede smaken 10 Miljoenen voor meer veiligheid op wegen 'De Piraat' Zeeuwse Bieb scoort 7,9 bij klantonderzoek Vakbonden willen duidelijkheid over ambulances Heb je vragen voor onze decanen? Kom naar de open dag op zaterdag 1 november! www.hz.nl PZC Vrijdag 24 oktober 2008 31 Zeeuwse stichting gaat ondanks onrust door met hulp in Sri Lanka. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het was schrikken, begin oktober, toen bij een aanslag in Anuradhapura 27 mensen om kwamen. Net op de dag dat er twee vrijwilligsters van de stich ting Sri Lanka Support naar de stad reisden. „We gaan daar op dit moment ook niet meer.met het openbaar vervoer", zegt Janny Fioole van Sri Lanka Support. „Dat is gewoon te gevaarlijk. Er zijn twee leraren die ons hielpen bij die aanslag omgekomen. Het is daar een rampzalige toestand." Niet dat ze zich laat weerhouden door geweld. Nog steeds gaat Fi oole namens de stichting een paar keer per jaar naar Sri Lanka. Om de kinderen te bezoeken die finan cieel gesteund worden door Neder landers, om te kijken hoe het staat met de bouw van schoollokalen en huizen, of met de bedrijven die zijn gestart met hulp van microkre dieten. Mensen krijgen het niet al tijd cadeau. „Kijk", zegt Fioole met een blik op een foto. „Voor deze mensen hebben we een half huis gebouwd. Ze moeten worden gesti muleerd om zelf aan de slag te gaan." Mensen kunnen via de stichting een kind sponsoren. Van de hon derd euro per jaar, wordt 25 euro op een bankrekening gezet, voor la ter. De rest wordt besteed aan schoolspullen, aan een fiets om naar school te rijden, maar bijvoor beeld ook aan de kosten van het ziekenhuis van familieleden. „Er blijft van alle kanten hulp ko men", vertelt ze. Van basisscholen bijvoorbeeld, van de rotary in Rei- merswaal en van particulieren. Of het helpt? Fioole denkt van wel. „We kunnen natuurlijk niet heel erg veel doen, maar ook kleine din gen helpen. Je merkt aan mensen daar dat zelfs het idee dat er aan de andere kant van de wereld men sen zijn die aan ze denken, effect heeft." Laatst werd het eerste spon sorkind achttien. Zij, heeft jaren lang financiële steun gekregen. Ze heeft daardoor haar school afge maakt. „En je ziet dat het haar fa milie steun geeft." 'Alleen al het idee dat er mensen zijn die aan ze denken, heeft effect' „De insteek is nadrukkelijk om in dividuele kinderen te helpen. Via de scholen komen we bij de aller armste kinderen terecht. En op die scholen zie je dan weer dat er een toilet nodig is, of een bibliotheek. Als ze geen boekenkast hebben, worden de boeken daar zo opgege ten door de termieten." Ze laat nog een foto zien, van een man die de stichting helpt met de hulp aan een bejaardenhuis in het onrustige oosten van Sri Lanka, met geld van Ter Reede in Vlissin- gen. „Zijn huis is in brand gesto ken omdat hij een Tamil is. Sri Lanka is een raar land, hoor. Vorig jaar kon je daar niet komen omdat het te onrustig was. Nu kun je er wel heen, maar er zijn onverwach te aanslagen." En die foto van de man die van de stichting een nieuw kraampje kreeg om kruiden drank te verkopen. „Het aardige is dat je altijd meteen kunt terugkop pelen wat er met het geld is ge beurd. Mensen krijgen foto's en verhalen terug." Q www.srilankasupport.nl Een familie krijgt een half huis van Sri Lanka Support. Met sponsorgeld worden fietsen gekocht. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Dagelijks geopend Duinweg Oostkapelle middelburg - Klanten geven de Zeeuwse Bibliotheek bij het vier jaarlijkse tevredenheidonderzoek een 7,9. Dat is bijna een tiende ho ger dan vorig jaar. De responden ten zijn in het algemeen tevreden over de collectie, de medewerkers, de dienstverlening en de facilitei ten. De inrichting en sfeer van het gebouw, de wachttijden aan de ba lie en de klachtenafhandeling scoorden iets lager. Het minst te vreden zijn de klanten over het aanbod van cd's en dvd's. Verder bleek uit het onderzoek dat het ge bruik van de digitale bibliotheek en de digitale naslagwerken rela tief laag is. De meeste mensen heb ben meerdere redenen om naar de Zeeuwse Bibliotheek te gaan. Ze komen voor boeken maar ook voor een film, muziek of voor een bezoek aan een tentoonstelling. Verder komt uit het onderzoek naar voren dat de vraag naar ro mans óngeveer even groot is als naar informatieve boeken. De meeste respondenten lieten weten belangstelling te hebben voor lite ratuur en vakantie. Romans in vreemde talen zijn het minst in trek. De bibliotheek neemt deze uitkomsten mee in de strategiebe paling voor de jaren 2009 tot 2012. door Marcel Modde MIDDELBURG - Vakbonden en direc tie praten 29 oktober verder over het bezuinigingsplan voor de am bulancedienst RAVZ. Volgens CNV-bestuurder Huub Verbeek is er nog te veel onduidelijkheid over de financiële positie en de onder bouwing van de cijfers. Het personeel werd woensdaga vond op een besloten bijeenkomst in Goes door de directie en een on derzoeksbureau voor ogen gehou den, dat op alle fronten offers moe ten worden gebracht. Oftewel inle veren (onregelmatigheidstoeslag, vakantiedagen) om een faillisse ment en overname van de ambu lancedienst te voorkomen. De bal is daarmee heel erg bij de mede werkers komen te liggen, zei Ver beek gisteren in een reactie. In dien het personeel de voorgestelde ombuigingen voor 2009 verwerpt, vreest hij voor de toekomst. De RAVZ kampt met een forse schuld. De bank eist voor 30 no vember nieuwe garanties. Behoud van zelfstandigheid blijft voorals nog het streven van de dienst. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Kabinet reserveert nog geen geld voor tweede afslag Goes. door Jeffrey Kutterink den haag - Hoewel de tweede af slag van de A58 naar Goes op de agenda staat van het gesprek met minister Eurlings, heeft het kabi net er nog geen geld voor gereser veerd. Wel is direct geld toegezegd voor de uitvoering van vijf projecten bij Goes, Heinkenszand en Ooster- land om het verkeer beter te laten doorstromen. Om te zorgen dat au tomobilisten die vanuit Bergen op Zoom de afslag Goes nemen niet in de spits op de file voor de afslag botsen, wordt de invoegstrook op de snelweg 250 meter verlengd. Wie nu vanaf de A58 de afslag 's-Gravenpolder neemt, komt te recht op een onoverzichtelijke kruising. Die wordt verbeterd. Ver der wordt de invoegstrook op de A58 bij Heinkenszand verlengd. 'Daardoor kunnen vrachtwagens straks meer snelheid maken en wordt de kans op ongevallen klei ner. Ook is er geld voor het verbe teren van de aansluitingen van de Oud-Heiligenweg en de Molenweg op de N59. In totaal is voor de vijf maatrege len 3,5 miljoen euro beschikbaar. Voor 2012 moeten de maatregelen zijn ingevoerd. Om de verkeerssituatie in Goes verder te verbeteren, zetten provin cie, Goes en Rijkswaterstaat in op de aanleg van een tweede afslag van de A58. In het voorjaar is daar over met Eurlings gesproken. Op zijn verzoek werken de provincie en Goes een voorstel uit. Dat wordt volgens gedeputeerde Toine Poppelaars volgende week aan de minister gepresenteerd. De HZ studieloopbaan coördinatoren begeleiden je optimaal. Zij helpen je met het maken van keuzes en je toekomstoriëntatie. Ook hebben wij decanen, een studenten-psycholoog én een studentenpastor die je, waar nodig, bij je studie ondersteunen. Denk hierbij aan hulp bij dyslexie, studeren met een handicap en aan cursussen over bijvoorbeeld studievaardigheden en uitstelgedrag. Hogeschool Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33