TUIN Bankfïasco Veere kost burgers niets Ziekenhuisbedden gaan naar Ambon O Disco en halloween Bezoek dé woonwinkel van Middelburg www.onderdetoren.com de PIP behangcoüectie VAN ZEELAND Interkerkelijke Open Ochtend WPZC Vrijdag 24 oktober 2008 27 Ziekenhuisbedden worden gedemonteerd voor transport, foto Ruben Oreel Bedden, matrassen en infuusstandaards worden verscheept. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vierentachtig Vlis- singse ziekenhuisbedden, matras sen en accessoires zoals hekjes, pa pegaaien en infuusstandaards gaan dit weekeind op transport naar Ambon. Ook operatietafels, sterilisatoren en operatiemateriaal zijn door het Ziekenhuis Walcheren geschon ken aan de Stichting Samenwer king Vlissingen Ambon. Volgens Ronald Elderkamp die zo wel in het ziekenhuis werkt als ver bonden is aan de stichting, gaat het om goede spullen die in Vlis singen niet gebruikt worden. „Het gaat om mechanische bedden die in ons ziekenhuis vervangen zijn door elektronische bedden. Ook de materialen zijn goed. Ze wor den bij ons alleen niet gebruikt omdat we bijvoorbeeld zijn overge stapt op een andere soort." Een deel van de bedden is gisteren ge demonteerd. Dat gebeurde door de zogenoemde veegploeg van Emergis. Dat is een groep cliënten van Emergis die als dagbesteding onder toezicht van een werkmees ter de straten in de binnenstad schoonmaakt. „De stichting heeft gevraagd of wij dat werk wilden doen", zegt werkmeester James Malawauw. Het bedrijf Interlashing, dochter van Verbrugge Terminals uit Vlis singen-Oost, heeft twee medewer kers beschikbaar gesteld die de spullen inladen in zeecontainers. Dit weekeinde vertrekt de boot. El derkamp verwacht dat de lading eind november of begin december op Ambon aankomt. „En dat komt heel mooi uit", zegt Elderkamp, „want een delegatie uit het Vlissingse ziekenhuis is daar dan ook om staaroperaties uit te voeren. Die kunnen dan ook meteen meehelpen met de installa tie van de nieuwe spullen." Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg NIEUW bij Decorette Verrassend, vrolijk en exclusief VLISSINGEN - De Vlissingse stich ting Palladium houdt op vrijdag 31 oktober van 19.30 uur tot 22.30 uur een tienerdisco voor kinderen van 8 tot 13 jaar in jongerencentrum De Paraplu in Paauwenburg. In jongerencentrum Walk-Inn is diezelfde avond van 19.30 tot 23.30 uur een halloweenparty voor jon geren van 8 tot 18 jaar. Het jonge rencentrum wordt voor die avond omgetoverd tot een spookhuis met bizarre drankjes, griezelige figuren en muziek. mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl Statenvergadering Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie Gemeenteraad akkoord met bezuiniging van 142.500 euro per jaar. door Henk Postma DOMBURG - De inwoners van Veere draaien niet op voor de drie miljoen euro die de gemeente in IJsland verspeeld heeft. Als dat geld niet meer terug komt, dan gaat het wel 'ergens pijn doen'. „Daar moeten we eerlijk over zijn", vindt CDA-woordvoerster Karin Wouters-Kleinepier. Maar één ding is zeker: de belastingen zullen niet worden verhoogd, ga randeert CDA-wethouder Wim vanTatenhove (financiën). De WD heeft er de rekenmachine bij gehaald. De gemeente zette drie miljoen euro - geld dat even niet nodig was - voor drie maan den vast bij een 'vrij onbekende buitenlandse bank' om daar 5850 euro meer rente mee binnen te ha len. Nu dat geld niet terugkomt, zit de gemeente voor 136 euro per inwoner in het schip, concludeert WD-woordvoerster Mineke Bie- ren-Maljaars. De burgers hoeven daar dus niet rechtstreeks voor op te draaien. Maar wie dan wel? Daarover brak de gemeenteraad zich gisteravond het hoofd. Als het aan de PvdA ligt, kan het nu wel wat minder met de 'substantiële bijdrage' die de gemeente op tafel beloofde te leggen voor het voltooien van de Rijksweg N57 op Veers grondge bied. Maar de andere fracties nemen vooralsnog genoegen met de boek houdkundige oplossing die wet houder Van Tatenhoeve "heeft be dacht. Zolang niet zeker is of het geld misschien ooit nog eens ge- 1^ Wethouder Van Tatenhove had beter op de centen kunnen pas sen, maar daar was geen aanlei ding toe. Ook de raad stelt dat het fiasco niet te voorzien was. heel of gedeeltelijk terugkomt, gaat Veere voor 3 miljoen extra op de pof leven. Dat kost de gemeen te dan jaarlijks zo'n 142.500 euro aan rente. In het eerste jaar, 2009, wordt het bedrag teruggehaald door met de kaasschaaf over de uit gaven te gaan. Voor de jaren daar na wordt bekeken op welke voor zieningen blijvend kan worden be zuinigd. Rest de vraag of wethouder Van Tatenhove niet beter op de centen had moeten passen. Met name de SGP en de WD stelden daarover indringende vragen. Achteraf ge zien wel, geeft Van Tatenhove toe. Daarom heeft hij de teugels nu strakker in de hand genomen, en de regels voor het bankieren aan zienlijk verscherpt. De gemeenteraad, die de ondeug delijk gebleken regels ooit zelf vast stelde, verwijt de wethouder al leen dat hij eerder en duidelijker had moeten aangeven dat de ge meente het schip in was gegaan. Ruilbeurs voor autootjes ire De Stenge HEINKENSZAND - In De Stenge in Heinkenszand vindt morgen voor de achtste keer de Zeeuwse Auto Model Ruilbeurs plaats.-De onge veer veertig deelnemers tonen mo delauto's van onder meer de gere nommeerde merken Matchbox en Dinky-Toy. De entree bedraagt 1,50 euro. Kinderen tot tien jaar be talen slechts vijftig cent. De ruil beurs begint om 10.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Beurs Vlissingse Filatelisten Vereniging VLISSINGEN - De Vlissingse Filatelis ten Vereniging houdt op zaterdag 1 november een postzegel-, brieven en kaartenbeurs. De beurs is van 10.00 tot 17.00 uur in de Mensa Campus De Ruyter aan de Van Ho- gendorpweg 53a. Om 15.30 uur is er een veiling. Er zijn stands van handelaren en er wordt informatie gegeven over de vereniging en de jeugdafdeling. Rouwkamer Yarden Slager in Nieuwdorp NIEUWDORP - Uitvaartbedrijf Yar den Slager Uitvaartzorg Walche ren wil zich aan Coudorp 2 in Nieuwdorp vestigen. B en W van Borsele zijn bereid daaraan mee te werken. Eigenaar Simon Slager uit Vlissingen wil aan de Coudorp 2 wonen en werken. Er komt een rouwkamer. Uitvaartdiensten zul len er niet plaatsvinden. Het begin nende bedrijf heeft nu gemiddeld vijf uitvaarten per maand. Bedrijfsinbraken in Goes en Kruiningen GOES - In een bedrijf op Nishoek bij Kruiningen en in een bedrijf aan de Livingstoneweg in Goes is respectievelijk woensdagavond en in de nacht van woensdag op don derdag ingebroken. Op Nishoek bestond de buit uit en kele tientallen euro's. Aan de Li vingstoneweg namen de dieven elektrische gereedschappen en een onbekend geldbedrag mee. Gewonde en files door ongeluk Zeelandbrug COLIJNSPLAAT - Een ongeluk op de Zeelandbrug aan Bevelandse kant leverde gisteren flinke overlast op in de ochtendspits. Twee auto's wa ren rond 8.00 uur op het einde van de brug betrokken bij een kop-staartbotsing, waarop de poli tie één weghelft ruim een uur af sloot. Dat leverde flinke files op in beide richtingen. Eén persoon raakte lichtgewond aan de arm. Verhuisbericht verhuist de regioredactie Walcheren. Nieuwe gegevens: 'h Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Postbus 91 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118-43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Hananja Thomassen spreekt op dinsdag 4 november tij dens een interkerkelijke Open Och tend voor vrouwen over 'vrij en blij'. De voordracht is van 9.15 tot 11.15 uur in De Morgenster aan de Adr. Lauwereyszstraat in Middel burg. Voor kleine kinderen is er oppas aanwezig. Er zijn ook chris telijke boeken te koop. Provinciale Staten Provincie Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29