'Sudoku's, kakuro's en zeeslagjes' De tegels zijn al binnen, nu de rest nog Scouting zamelt geld in voor nieuwe wagen Sjoelen en kaarten in Hof van Buren GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl 26 I Vrijdag 24 oktober 2008 PZC Steun in wijktafel Dauwendaele voor initiatief speelplaats. door Theo Ciele MIDDELBURG - Het geld voor de te gels voor het speelplein is er, nu de rest nog en de kinderen heb ben hun nieuwe speelterreintjes in hun deel van de Middelburgse wijk Dauwendaele. De wijktafel besloot gisteravond dit initiatief van bewoners rond de Grootmede en de Breedmede een zetje in de goede richting te geven met de 1900 euro die nog in de kas zit. Tijdens de wijktafel kreeg wethou der Huub van Klinken (SGP) van een groepje kinderen 160 handte keningen aangeboden als bewijs dat het plan in de buurt op steun kan rekenen. De bewoners willen twee rommelige stukjes groen om toveren in respectievelijk een trap veld aan de Breedmede en een speelplein aan de Grootmede. Maar er klonk ook kritiek. Twee mensen die de speelgelegenheid voor de deur krijgen hadden hun bedenkingen. Ze vrezen nog meer overlast. Niet van de kinderen die gisteravond bij de wijktafel waren, maar van groepjes jongeren elders uit de wijk en de stad die de boel nu al lopen te verzieken. Een van de kinderen zei dat hangjongeren nu ook naar de Breed- en Groot mede komen, omdat de boel zo slecht verlicht is. Een paar lan taarnpalen, zoals ingetekend in hun plan, zou al veel helpen. Een eindje verderop in Dauwen daele zijn goede ervaringen opge daan met het opknappen van een veldje. Sindsdien is het gedaan met de overlast van jongeren van elders. „Ze weten dan dat ouders het speelterrein in de gaten hou den omdat hun kinderen er spe len. We zijn dolgelukkig dat we het hebben opgeknapt", aldus een omwonende. Voor de aanleg van de speelterreinen aan de Breed- en Grootmede zijn nog enkele tien duizenden euro's nodig. De ver wachting is dat het geld er wel komt en de kinderen volgend jaar hun nieuwe speelterrein hebben. MIDDELBURG - Scouting Berdenis van Berlekom uit Middelburg za melt vanaf zaterdag 1 november geld in voor een nieuwe aanhang wagen. De club gebruikt de wagen voor het maandelijks ophalen van oud papier in Middelburg-Noord en het vervoer van kampspullen. Om dit te financieren is het de be doeling dat men 'varkentjes krast' op een vel, waaronder bedragen van 0,50 tot 2,50 euro verschijnen. Dat is tegelijk de bijdrage aan de in vestering voor de wagen. Een vol boekje van 25 varkentjes (teuntjes) levert de scouting 40 euro op. In ruil daarvoor ontvangt men een vel met acht kortingcoupons voor pretparken, hotels en films. foto Lex de Meester Marcel van Asperen doet volgende week mee aan het WK puzzelen in Minsk, Wit-Rusland. Middelburger doet mee aan WK puzzelen in Wit-Rusland. door Thomas Minnaard MIDDELBURG - „Als kind koop je zo'n puzzelboekje en dan blijkt dat je het redelijk kan", zegt Mar cel van Asperen (39) bescheiden. Volgende week reist hij af naar Minsk in Wit-Rusland voor het wereldkampioenschap puzzelen. Daar strijden de beste puzzelaars van de wereld om de titel. De deel nemer kiest twintig breinbrekers, waarvan hij of zij er in twee uur tijd zoveel mogelijk moet oplos sen. „Het gaat om de snelheid, maar je moet ook opletten dat je de puz zels doet waar je goed in bent." Keus is er genoeg. De puzzelaars spelen honderden verschillende 'taalonafhankelijke' puzzels. Het woord zegt het al, hier moet men goochelen met cijfers om de puz zelstukjes in elkaar te laten vallen. Van sudoku's, die tegenwoordig erg populair zijn, tot kakuro's, een soort Zweedse puzzel, ma.ar dan met getallen. „Sudoku's, kakuro's en zeeslagjes liggen me het best. Puzzels waar ruimtelijk inzicht voor nodig is, daar ben ik minder in." Het is wel een WK, dus Marcel heeft zich gewoon moeten kwalifi ceren voor dit toernooi via het Ne derlands Kampioenschap, waar hij zesde van de vijftig werd. Hij had het geluk dat er twee mensen weg vielen, want alleen de eerste vier mogen door. Vanuit alle hoeken van de wereld komen deelnemers naar Wit-Rusland. De 25 landen die meedoen, leveren ieder vier fa natiekelingen. Ons land is niet zo klein in de puzzelwereld. Vorig jaar werd een 17-jarige Nederland se wereldkampioen sudoku op in- 'ln de Verenigde Staten is al geld te verdienen bij puzzeltoernooien.' ternet. Marcel denkt dat hij geen kans maakt op een prijs. „Ik ben zeker niet de beste van Nederland en op het WK zijn er zoveel men sen die ontzettend goed zijn." Hij MIDDELBURG - Stichting welzijn Middelburg begint met nieuwe ac tiviteiten in het woonzorgcomplex Hof van Buren in Middelburg. Dat gebeurt op verzoek van de bewo ners van het nieuwe complex aan de Oranjelaan. Daarom komen er een sjoel- en een kaartclub. Met in gang van donderdag 6 november kan er elke week twee uur lang gesjoeld worden, van 10.00 tot 12.00 uur. Op maandag 20 oktober is de kaartclub voor het eerst bij el kaar gekomen. Kaarters kunnen el ke maandag van 13.30 tot 15.30 uur aanschuiven. Belangstellenden voor sjoelen en kaarten kunnen zich aanmelden op 0118-751457 of 0118-681603. is een vreemde eend in de bijt bij het puzzeltoernooi. „Ik ben bu reauredacteur- voor het nieuws bij Omroep Zeeland. Op het NK zag ik dat de vijftig fervente puzzelaars vooral wiskundeleraren zijn of uit de informaticabusiness komen. Het eerste wat ik dacht was: dat zijn 49 nerds. Maar ik denk dat ik dat zelf ook wel een beetje ben", zegt hij lachend. De denksport professionaliseert, volgens Marcel. „In de Verenigde Staten zie je al een ontwikkeling ontstaan. Daar is geld te verdienen met puzzeltoernooien. Ik geloof dat de winnaar daar zo'n 10.000 euro wint." Volgende week in Minsk valt er niets te verdienen. Dat zijn slechts mensen met een uit de hand gelopen hobby. AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraot 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28