Bewoners WeyeBlick boos op SVRZ Gemeente Veere gaat 'verrommeling' te lijf zeeuws museum MIDDELBURG.- literaire avond 'HEIMWEE' ^iëêüwsmuseuwinl Passen en meten voor een fietspad Boete Begraafplaats Domburg toe aan uitbreiding Kinderdagverblijf Villa Valentijn 1 Middelburg Geen zorgverlener in woonzorgcomplex in Papegaaienburg. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het klonk zo mooi. Een appartementencomplex waar 24 uur per dag een zorgverlener is. Voor veel bewoners van Weye Blick in Papegaaienburg was dat een belangrijke reden om voor de ze woningen te kiezen. Maar een zorgverlener in het gebouw, is er nooit gekomen. De bewoners zijn daar erg boos over. Niet alleen degenen die nu al zorg nodig hebben, maar ook de mensen die er zijn gaan wonen met het oog op de toekomst. „Er is wel 24-uurs zorg, maar die komt vanuit de Harlekijnflat in het Middengebied. Voordat die zorgverlener hier is, zijn we vijf entwintig minuten verder. Daar naast zijn er de afgelopen tijd 's nachts problemen geweest omdat verzorgers niet de juiste sleutels hadden. Zij konden niet snel bij de patiënten komen. En dat is toch echt heel iets anders dan ons was voorgehouden", zegt bewoon ster Sylvia Hoving die dagelijks zorg nodig heeft. „In maart, met de officiële ope ning van de woningen, zeiden ze nog dat er binnen afzienbare tijd een zorgverlener in het pand zou komen. We hebben nu het gevoel dat we aan het lijntje worden ge houden", aldus Hoving. De bewoners hebben inmiddels een brandbrief gestuurd naar de zorgverlener SVRZ en naar wo ningcorporatie l'Escaut. Die brief De 24-uurs zorg voor WeyeBlick komt niet vanuit het eigen pand. Bewoners moeten nu soms vijf entwintig minuten wachten voor dat er een zorgverlener is. is ondertekend door alle bewo ners. Ook de huurdersvereniging van l'Escaut heeft hierover bij de organisaties aan de bel getrokken. Volgens Mirjam Drost van de SVRZ is er geen geld voor 24-uurs zorg in het pand. „Als ik er ie mand zet, moet die daar ook wel iets te doen hebben. Er hebben momenteel vijftien mensen in het pand zorg nodig. Dat komt neer op 246 uur zorg in vier weken. Dat is gewoon te weinig. Wat wij wel bieden, is dat er 24 uur per dag ie mand zorg kan komen verlenen. Binnen een half uur is er altijd ie mand aanwezig. De garantie dat er binnen vijf minuten iemand is, kan nooit-gegeven worden. Ook niet als de zorg in het pand is." Binnenkort wil SVRZ dit nog een keer uitleggen aan alle huurders. „Dat ze met een verkeerd beeld hier zijn komen wonen, zul je mij nooit horen zeggen. Er is 24-uurs zorg." Hoewel in de reclamefolders nog staat dat er een zorgverlener in het pand is, worden toekomstige be woners wel op de hoogte gebracht van de huidige situatie. „Geïnteres seerden vertellen we dat de zorg van een andere locatie komt", zegt Thea de Feyter van l'Escaut. MELISKERKE - Het is passen en meten om langs de Koekoeksweg tussen Meliskerke en Aagteker- ke een vrijliggend fietspad aan te kunnen leggen. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft langs de he le weg grond moeten kopen en dat gold ook voor de Kaasboerweg van Meliskerke naar Bigge- kerke, waar nu ook een apart fietspad komt. Dit pad is half november klaar, dat langs de Koe koeksweg op 1 december. Op de Koekoeksweg kwam enkele jaren geleden een meisje uit Aagte- kerke om het leven toen ze werd aangereden door een auto. foto Ruben Oreel door Henk Postma DOMBURG - De gemeente Veere wil de Verrommeling' van het landschap terugdringen. Zoveel mogelijk 'ontsierende' bewegwijze ringsborden, evenementenborden en reclame-uitingen moeten ver dwijnen. Het bedrijf RED gaat uitzoeken hoe de gemeente dit het best kan aanpakken. Daarvoor wordt een 'Outdoor Branding Scan' uitge voerd. Dat kost de gemeente 4.000 euro. De scan moet de aard en om vang van de verrommeling in beeld brengen, en aangeven hoe de gemeente die het best te lijf kan gaan. Eerder al kondigde het gemeente bestuur aan een kwart van het aan tal verkeersborden te zullen verwij deren. Binnenkort wordt daarvoor een plan van aanpak gepresen teerd. 1EüMfe 1 Tip? redactie@pzc.nl Hij had een fijne dag gehad. Met de kleinkinderen naar een ruim te-infocentrum. Leuk, leerzaam en een beetje vermoeiend. Laat op de avond reed hij terug naar huis. Best nog een eind naar Zie- rikzee. Rustig aan maar. Té rus tig naar de zin van de agent die hem aanhield. Of hij had gedron ken? Beslist niet. Zachtjes rijden op een weg waar je 100 mag, was ook gevaarlijk, vond de agent. De man vond het niet leuk zo op zijn rijgedrag te wor den aangesproken en trapte het gaspedaal verder stevig in. Korte tijd nadien viel de boete in de bus: te hard gereden bij Bruinis- se. Daar geldt een maximumsnel heid van So kilometer. Zeeuwse stichting gaat ondanks onrust door met hulp in Sri Lanka Werkgroep wil ook aandacht voor werkende armen Vrijdag 24 oktober 2008 Tip? redwalch@pzc.nl DOMBURG - De Domburgse begraaf plaats wordt in 2011 uitgebreid. Daar wordt een stuk grond voor gebruikt ten zuiden van de Nijver- heidsweg. Dat dient nu nog als par keerterrein. In de buurt is ook wo ningbouw voorzien. Er zijn nu nog bedrijven gevestigd, maar die worden verplaatst naar het bedrij venterrein Oosterlo. Het Buro Ruimte en Groen kreeg opdracht een visie te ontwikkelen voor een goede inpassing van woningen en begraafplaats. Dat kost de gemeen te 4.200 euro. Het bureau rappor teert de bevindingen voor het eind van dit jaar. Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten .Af Vier horiziontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61. Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 ff www.villavalentijnmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27