Balinezen eisen hoofd plegers terreuraanslag Feestdagen in ITALIË KRASiNL Leven van het zout der zee Kijk op KRAS.NL voor onze overige reizen tijdens de feestdagen of vraag onze brochure aan! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm g PZC Vrijdag 24 oktober 2008 1 1 VSaamse taalstrijd over tekst verkeersborden BRUSSEL - In de Belgische deelstaat Vlaanderen woedt een politiek conflict over de taal op verkeers borden. Parlementsleden van de li berale partij Open VLD willen meertalige borden, omdat de vele buitenlandse chauffeurs het Neder lands vaak niet begrijpen. Vlaams Belang reageert boos. „Hiermee zou de eentaligheid van Vlaande ren definitief op de helling gezet worden", stelt de oppositiepartij. Nog duizenden Chinese kinderen in ziekenhuis PEKING - Ruim 3600 Chinese kin deren liggen nog altijd in het zie kenhuis na het drinken van ver vuild melkpoeder. Drie van hen zijn er slecht aan toe. Dat meldde gisteren het Chinese ministerie van Volksgezondheid. Volgens de officiële cijfers zijn bijna 47.000 kinderen inmiddels hersteld van hun gezondheidsproblemen en uit het ziekenhuis ontslagen. japanner bekent moord op loterijwinnares TOKIO - Een 51-jarige krantenbezor ger in Japan heeft bekend zijn vriendin te hebben vermoord, na dat zij de loterij won. Het paar ru ziede over de besteding van de 200 miljoen yen (ruim anderhalf mil joen euro). De vrouw verdween in 2005, een jaar nadat ze de prijs won. Ze had alleen haar vriend er over verteld. De politie vond haar stoffelijke resten woensdag op aan wijzingen van de vriend. Politie sleept auto weg inclusief baby ZAGREB - In de Kroatische stad Split is een auto weggesleept waar in een baby van twee maanden lag. Het voertuig stond fout gepar keerd bij een ziekenhuis. De ouders waren met hun drie ande re kinderen naar een arts gegaan. Ze waren ontsteld na terugkeer. De politie kon de auto snel trace ren op een terrein van de gemeen te. Het kind mankeerde niets. Inwoners Indonesisch eiland ijveren voor executie terroristen. door onze correspondent Jan Lepeltak JAKARTA - De drie mannen die schuldig zijn aan de terreurdaad op Bali, waarbij in 2002 meer dan tweehonderd mensen stierven, ho ren vandaag wanneer ze worden geëxecuteerd. De drie, Amrozi, Imam Samudra en Mukhlas, voor spellen een 'gewelddadige wraak' als het vonnis wordt voltrokken. Bali zit uit voorzorg op slot. Hon derden politieagenten hebben de dertien zeehavens van Oost-Java af gegrendeld van waaruit veel sche pen naar Bali varen. De politie in Jakarta arresteerde woensdag nieu we terreurverdachten. De vijf Indo nesische mannen zouden een aan slag hebben willen plegen op het grootste benzinedepot van de hoofdstad. De regering vreest dat de executie van Amrozi, Samudra en Mukhlas zal leiden tot een golf van aanslagen. De nieuwe arresta ties bevestigen het angstige ver moeden van veel Balinezen: islami tische terreurnetwerken zijn nog springlevend in Indonesië. Bali ver anderde voorgoed toen zes jaar ge leden explosieven in de Paddy's Bar en Sari Club ontploften. Ruim tweehonderd jongeren kwamen om, onder wie vier Nederlanders. Elke Balinees herinnert zich die twaalfde oktober 2002 als de dag van gisteren. De 32-jarige Gustek, werkzaam in de horeca, zegt dat de aanslag alles veranderde. „Ieder een is nog steeds bang. De restau ranthouders, de serveersters, maar ook de straatverkopers aan de kant 'Met executie kan Indonesië bewijzen dat het geen radicaal islamitisch land is' van de weg." Gustek en veel ande re Balinezen vinden dat de rege ring de drie terroristen zo snel mo gelijk had moeten executeren. Een Balinese rechtbank veroordeelde de drie al in 2003 tot de doodstraf. Sindsdien is de executie echter meerdere malen uitgesteld/ De Ba linezen zijn woest over deze vertra gingen. Ze zagen hoe zelfmoord aanslagen het hindoe-eiland in 2005 opnieuw troffen, waardoor het toerisme in elkaar stortte, wat leidde tot massale werkloosheid. De haat voor de moslimterroristen zit daarom diep. Veel Balinezen zijn ook boos op de regering in Ja karta, die met twee maten zou me ten. Zo wijst men er op dat in 2006 in Sulawesi drie ter dood ver oordeelde rooms-katholieke man nen werden geëxecuteerd, die een moordpartij pleegden in een mos limdorp. President Yudhoyono be wees hiermee niet tèrug te dein zen voor executies. Maar in het ge val van Amrozi en de zijnen lijkt de regering de voltrekking van het doodvonnis eindeloos voor zich uit te schuiven. De drie terroristen zitten intussen niet stil. De altijd glimlachende Amrozi werkt aan een nieuw boek. Zijn kompaan Mukhlas nam deze maand een tweede vrouw. Verder benutten de terroristen en hun advocaten al le wettelijke mogelijkheden om het vuurpeleton te ontlopen. Ze willen de zaak nu voorleggen aan het Internationale Gerechtshof dat in Den Haag is gevestigd. Gustek vindt de executie 'belang rijk voor de internationale reputa tie van Indonesië'. „Hiermee kan Indonesië bewijzen dat het geen radicaal islamitisch land is." SARAI - ten inwoner van Azeroeiazjan scnept zout uit een meer bij het dorp Sarai, op 25 kilometer van Baku. Ruim driehonderd mensen in de regio leveren van de traditionele zoutwinning. De stranden zijn verdeeld in twintig percelen die jaarlijks voor tweeduizend euro per kavel worden verpacht van mei tot november. De huur- winnen net zou met Denuip van paara en wagen vrachtwagentjes uit het Sovjet-tijdperk. Ze laten hun natte oogst op het strand drogen, waarna deze wordt verpakt. Het zout wordt niet alleen gebruikt als voedsel maar ook voor de leerbereiding. Een zak levert op de markt van Baku vier euro op. foto Sergei llnitsky/EPA Venetië KRAS.NL neemt u vanaf slechts 469 mee voor een heerlijke busvakantie naar het plaatsje Val di Sole. 8 dgn KERST IN DOLOMIETEN VENETIË v.a. 469 Vanuit de machtige bergketens van de Italiaanse Dolomieten, in het plaatsje Val di Sole, gaan we de prachtige omgeving ontdekken. U brengt een bezoek aan het sfeervolle Trento, romantisch Venetië, de operastad Verona en u maakt een mooie tocht langs het Gardameer. Een aanrader is om tijdens uw vrije dag het wintersportoord Madonna di Campiglio te bezoeken. Vertrekdatum: ma. 22 december. Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22335 waarom zou je verder zoeken Met een vliegvakantie rond de kerstdagen neemt KRAS.NL u vanaf slechts 689 mee naar de oude stad Rome. 6 dgn KERST IN ROME v.a. 689 De historische bezienswaardigheden van Rome, als het Colosseum, de legendarische Trevifontein en niet te vergeten de St. Pieter liggen er tijdens de kerstdagen extra mooi bij. Tijdens uw verblijf gaat u onder leiding van een deskundige Nederlands sprekende reisleiding de stad in om de belangrijkste monumenten te bewonderen. Vertrekdatum: ma. 22 december. Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22438 Tijdens deze kerst- en nieuwjaarsreis per bus brengt KRAS.NL u vanaf slechts 699 mee naar Emilia Romagna. 12 dgn FEESTDAGEN IN VERRASSEND ITALIË v.a. 699 Tijdens deze feestdagen tonen we u dit prachtige deel van Italië waar olijfboomgaarden en vele mooie, authentieke stadjes het fraaie beeld bepalen. Er wordt een bezoek gebracht aan onder meer sfeervol Florence, het culturele erfgoed van Bologna, het oude Ravenna en het strand van de bekende badplaats Rimini, waar u over de boulevard kunt flaneren. Vertrekdatum: di. 23 december. Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22334

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11