Vrijetijdspark Zep uit de startblokken nsn Taakstraf voor ongeval Blij met zoete polders Gedeputeerde wacht op echt ziekenhuisplan a.s. zaterdag genieten van demonstraties op Outdoorchef barbecues bij Palladio buitenmeubelen in Binnenuit hlH www.binnenuit.nl Uit f IJsland-echec kost Goesenaar niets extra's Oeistie en oessie omarmd S PZC Donderdag 23 oktober 2008 29 ït jSnnEMUU"*" Kamperlander die Middelburger doodreed hoeft niet de cel in. MIDDELBURG - Een taakstraf van - 240 uur, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden en twee jaar niet rijden. Die straf legde gisteren de rechtbank op aan een 28-jarige man uit Kamperland. De man, een beginnend bestuur der, veroorzaakte op 24 juni bij Nieuw- en Sint Joosland een dode lijk ongeval en was zonder zich om het slachtoffer te bekommeren doorgereden. Het slachtoffer, de 45-jarige Mid delburger John de Looff, vader van twee kinderen, overleed ter plaat se. De officier van justitie had een gevangenisstraf van drie maanden, een rijontzegging van twee jaar en 140 uur taakstraf geëist. De man moet tevens een schadevergoeding betalen en zijn auto is door de rechter verbeurd verklaard. Zonder te stoppen reed de man na de aanrijding door en pas de vol gende ochtend belde zijn moeder de politie met de melding dat haar zoon bij het dodelijke'ongeval was betrokken. De beschadigde auto had hij uit het zicht gezet. Tot op de zitting beweerde de Kamperlander gedacht te hebben dat hij een hert had aangereden en niet wist dat hij een fietser had ge raakt. Totdat rechter J. Hopmans hem toebeet 'genoeg van zijn praatjes te hebben' en hij schoor voetend bekende wel degelijk ge zien te hebben dat hij de fietser had aangereden. GOES - De gemeentelijk belastin gen in Goes worden niet extra ver hoogd in 2009. Het Goese college van B en W neemt dit als uitgangs punt bij het zoeken naar een oplos sing voor het mogelijke verlies van de 12 miljoen euro die is uitgezet bij de IJslandse bank Landsbanki. Bij voorbaat willen B en W ook in een zo kort mogelijke tijd - twee a vijf jaar - de 12 miljoen euro in de financiële huishouding verwerken om met een schone lei te kunnen beginnen. Goes heeft aardige finan ciële reserves. Landsbanki had een A-rating. In het vervolg doet Goes alleen nog dit soort zaken met banken met een triple A-rating. ROC en bedrijfsleven werken nauw samen op vrijetijdspark. door Theo Giele MIDDELBURG - Vrijetijdspark Zep in Middelburg zal een stevige im puls geven aan de hele Zeeuwse economie, verwacht burgemeester Koos Schouwenaar. Driehonderd banen erbij, driehonderdduizend extra bezoekers. Met een feestelij ke bijeenkomst werd gisteren het begin van de bouw van het Zep ge vierd. De letters Zep staan voor Zeeuws Evenementen Podium, maar die naam dekt slechts een deel van de lading. Projectontwikkelaars TCN en RECC hebben van Zep een combinatie van een muziek- en evenementenhal, attracties (het nieuwe 'Miniatuur Walcheren', Voetbal Experience), sport (JVOZ), winkels, horeca en onder wijs gemaakt. De ROC-studenten Economie en Horeca, en Toerisme en Voeding verhuizen volgend jaar naar het Zep in bijna drie hectare grote praktijkruimte. De onderne mers die zich op het Zep vestigen staan garant voor tenminste tach tig leerwerkplaatsen. Daarnaast wil het ROC door het aanbieden van allerlei diensten met de bedrij ven samenwerken. Dat zou kun nen op het gebied van catering. Maar ook valt te denken aan een callcenter dat boekingen verzorgt. In het ROC-gebouw komt de 'ROC-plaza' waar leerbedrijfjes worden gerund door studenten, bijvoorbeeld een lunchroom, een reproshop en een leerlingenrestau rant. In totaal zullen 1500 studen- PWj Gisteren is in Middelburg het be- gin van de bouw van vrijetijds park Zep gevierd. De gemeente verwacht een economische im puls door het project. ten het ROC-gebouw op het Zep bevolken. Rudy Stroink van TCN voorspelt dat het Zep ervoor zal zorgen dat het beeld van Zeeland zal verande ren. „Zeeland zal meer multifunc tioneel worden", aldus Stroink. Het Zep geeft daarbij door het combineren van allerlei functies het goede voorbeeld. Het Zep wil ook nog op een ander gebied een voortrekkers rol spelen. Het gebouw van het ROC is zeer energiezuinig. Verder wordt op het Zepterrein energie opgewekt door middel van zonnepanelen. De bedrijven die zich in elk geval op het Zep vestigen zijn fitnesscen trum Fit for All, Toys'R'Us, elektro- nicaketen BCC, fietssportwinkel HeBu, Kentucky Fried Chicken, en Wok Middelburg. Het eerste gedeelte van Zep gaat komend voorjaar open, de rest opent in het najaar de deuren voor het publiek. George van Heukelom deelt visie op toekomst van ziekenhuiszorg. VLISSINGEN - Een goede visie, maar zo lang er geen uitgewerkt plan ligt, zet gedeputeerde George van Heukelom geen 'stempel van goed keuring' op het initiatief voor een particulier ziekenhuis. Er klinkt zelfs lichte teleurstelling door in zijn reactie op het gesprek dat hij gisterochtend had met Paul Sloot. „Ik had dolgraag iets meer in handen gehad. Ik heb ze ge vraagd of ik ergens een ziekenhuis kan bekijken zoals dat wat zij hier willen bouwen. Maar dat is er nog niet. Het is dus iets unieks. Daar ben ik niet tegen, maar een visie al leen is voor mij onvoldoende." Van Heukelom heeft ook gewezen op de tijdsdruk. In november al vallen belangrijke besluiten over de toekomst van de Zeeuwse zie kenhuiszorg. „Of zij op tijd zijn? Dat ligt aan henzelf." Van Heukelom heeft wel vertrou wen in de kwaliteit van de initia tiefnemers. „Bij het gesprek waren ook partners aanwezig die mee doen aan het project. Philips voor de iet, Heijmans voor de bouw." De gedeputeerde hoopt dat het niet tot een confrontatie zal leiden tussen de mannen achter de be staande en die achter het nieuwe ziekenhuis. „Ik zal Simons en Zo mer ook benaderen met het ver zoek eens met de anderen te pra ten. Zo ontloop je confrontatie. We hebben er ook niets aan als er straks twee ziekenhuizen zijn waarvan er één omvalt." HOEK - Dow Benelux en het water schap Zeeuws-Vlaanderen hebben het besluit van Gedeputeerde Sta ten om de verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders uit het ontpolderingsdossier te halen met tevredenheid ontvangen. Het verziltingsplan kwam het che miebedrijf slecht uit, omdat 'toe komstige uitbreidingen zouden worden belemmerd, de bedrijfs voering van de huidige fabrieken gehinderd zouden worden gehin derd en het bedrijf geconfronteerd zou worden met meer en nieuwe milieu-en natuurregels'. Ook dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap Zeeuws-Vlaande ren kan goed leven met zoete in plaats van zoute Braakmanpol ders. „Was men hier aan begon nen, dan zouden wij geconfron teerd worden met een enorm ver- ziltingsprobleem", aldus De Graaf ZIERIKZEE - Een breed omarmd initiatief: oeistie en oes sie. Wethouder Gilles Houtekamer (links) van Schou- wen-Duiveland en gedeputeerde George van Heukelom tonen zich blij met de opening van het Centrum voor Jeugd en Gezin in Zierikzee. Via www.oessie.nl kunnen ouders er terecht voor informatie en vragen over opvoe ding, terwijl er voor de jeugd www.oeistie.nl is. Voor persoonlijk contact is er ook een balie aan de Schelde- straat in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77