gaat leven op scherm Nuformer Leeskoffer voor thuis r Kieskompas helpt bij stemmen S pzc Donderdag 23 oktober 2008 27 Vleesveebedrijf 4ËÉËÈ| Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht Thuïsf^zoxgd {Walcheren, Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voor t^^5 per kilo/ Burg. Vogelaarstraat 17 (0113)63 96 44 4435 AR Baarland M 06 51 35 96 21 janenanitagoud@pIanet.nl Kleuters én ouders samen aan de slag met boeken en extraatjes. door Martijn de Koning KERKWERVE - Een zaklamp, een scheetkussen, krijtjes, plakletters, klei en een brandweerauto van le go. Het is zomaar een greep uit de spulletjes die de kleuterjuffen van de basisscholen De Schouw (Brou wershaven), De Zonnewijzer (Zon- nemaire) en de Samuelschool (Kerkwerve) aanschaften om 'hun' kinderen te helpen bij het le ren lezen. Het speelgoed zit nu in verschillende leeskoffers, die de kleuters mee naar huis krijgen. Alle drie de scholen hebben vijf tien koffers gemaakt. Daar zit een prentenboek in, en daarnaast een werkblad en een 'speeltje' dat te maken heeft met de inhoud van het boek. Zo hoort het scheetkus sen bij Schutje en scheetje, en wordt een platenboek over koekjes eten begeleid door een recept voor koekjes. Doel is het boek bijna letterlijk tot leven te brengen, vertelt juf Jean- nette Bos van de Samuelschool. Doordat ieder kind de koffer twee weken thuis heeft, spelen ook de ouders een belangrijke rol. „We maken de kinderen enthousiast om het verhaal aan hun ouders te vertellen, aan de hand van de plaatjes. Die raken dan vanzelf be trokken", denkt de juf Concreet: ze lezen samen het boek, maar ma ken ook grapjes met het scheetkus sen of gaan samen met hun kind koekjes bakken. middelburg - Voor de water- schapsverkiezingen, volgende maand, is een kieskompas om in ternet gemaakt. Die helpt een keu ze te maken bij het stemmen. Via de site is, door te reageren op 36 stellingen, te zien in hoeverre de mening van de stemmer over eenkomt met die van deelnemen de partijen. Aan het eind krijgt de deelnemer een stemadvies. Aan de verkiezingen doen dit jaar voor het eerst ook politieke par tijen mee. Q Het kieskompas staat op http://waterschap.kieskompas.nl Openbare vergadering dorpsraad Zonnemaire zonnemaire - De dorpsraad Zon nemaire houdt woensdag 29 okto ber een openbare vergadering. Op het programma staan de 'nor male' lopende zaken. Verder wordt de film 'Wij Hangjongeren' vertoond. Na de film willen medewerkers van het Welzijnshuis in discussie met jongeren en andere inwoners over wensen en suggesties voor voorzieningen voor de jeugd. De vergadering in het dorpshuis begint om 20.00 uur. 'Funky house' avond in jeugdsoos De Pul bruinisse - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse staat zaterdagavond 25 oktober in het teken van 'funky house' muziek. Daarin passen nogal wat verschil lende muziekstromingen, zoals house, funky, groove, club en eclec tic. De muziek wordt verzorgd door DJ Joan. Dat is een bekende op Schouwen-Duiveland, want hij is regelmatig te vinden in de disco theken in Renesse. De jeugdsoos gaat om 20.00 uur open. De entree is gratis. Hoogste punt bereikt van appartementen burgh-haamstede - Bouwvakkers hebben het hoogste punt bereikt van het nieuwe appartementen complexje aan de Dapperweg in Burgh-Haamstede. Daarin komen vijf woningen. Daarnaast, op de hoek met de Ring, laat verhuurder Zeeuwland vier huizen renoveren. De negen woningen worden voor al geschikt gemaakt voor jonge be woners. Volgens projectontwikke laar Marsaki hebben zich 52 geïnte resseerden gemeld. Er vinden nu gesprekken plaats met mogelijke huurders. Die kunnen in het voor jaar in hun nieuwe stulpje. Miss Proefdiervrij is geen Zeeuws meisje amsterdam - Het nieuwe gezicht van de campagne voor proefdier- vrije cosmetica van vereniging Proefdiervrij komt niet uit Zee land. De twee Zeeuwse kandida tes, Vivian Versluijs uit Wolphaartsdijk en Ilyana Nelis uit Yerseke, grepen dinsdagavond naast het kroontje tijdens de finale van de Miss Proefdiervrij-verkie zing in Amsterdam. De titel ging naar Josje van der Zwart uit Almere. Vivian en Ilyana wonnen begin september de Zeeuwse finale in Vlissingen. Rob Delfgaauw maakt driedimensionale projecties op grote schermen van plexiglas. foto Marijke Fotkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75