BBZ roept op tot protest PZCI25 déÜRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 SCHOUWEN» 36 Graffitispuiters Bedrijfsongeval Archeologie Jongleren op grote hoogte Donderdag 23 oktober 2008 Poppen spelen mee in jubileumproductie van De Zeeuwse Komedie Toeristische pontjes verdienen subsidie Tip? redzzee@pzc.nl Belangengroep maakt alvast bezwaarbrieven voor bewoners. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De BBZ (Bewonersbe langen Binnenstad Zierikzee) roept bewoners van het centrum en de wijk Malta in Zierikzee op om massaal te protesteren tegen een deel van het milieubeleidsplan van de gemeente Schouwen-Dui- veland. De groep heeft alvast con ceptbrieven gemaakt, die bewo ners alleen maar hoeven te onder tekenen en naar de gemeente te sturen. Het milieuplan omvat verschillen de modules, waarvan 'Luchtkwali teit' en 'Geluid' onlangs uitkwa men. Daarop kan iedereen tot eind deze maand reageren, waarna de gemeenteraad praat over de de finitieve vaststelling ervan. De BBZ heeft twee protestbrieven op maat gemaakt: eentje voor be woners van de binnenstad en een tje voor inwoners van Malta. Want: „Door niet te reageren on derschrijven we de positief ogende rapporten", vindt de BBZ. Beide brieven beginnen positief door blijheid te tonen over een aantal punten uit de plannen: bij voorbeeld een autoluw Zierikzee en onderzoek naar evenementenla- waai. Maar: „Verbazingwekkend zijn uw uitspraken dat er nauwe lijks geluids- en gezondheidspro blemen op Schouwen-Duiveland zijn. Ik, als inwoner van Zierikzee, vrijdag 24 oktober, 16.30 uur Ghy altijt iustich volck Presentatie poëziebundel zaterdag 25 oktober, 11.00-16.00 uür demonstratie 999 games ervaar dat geheel anders." Geluid en gassen zorgen, zeker in oudere huizen, voor overlast en gezond heidsproblemen, menen de 'brief schrijvers'. Verder tonen inzenders van de binnenstadbrief zich boos dat de gemeente de komst van een distributiecentrum, wat vrachtau to's uit het centrum zou weren, overlaat aan particulier initiatief. Ook valt het hen op dat het rap port niets meldt over overlast van het bedrijventerrein bij de Nieuwe Haven. „Bijvoorbeeld het indrin gend piepgeluid dat van installa- Het bestuur van de Bewonersbe langen Binnenstad Zierikzee roept inwoners van het centrum en Malta op te protesteren tegen het gemeentelijk milieuplan. zaterdag 25 oktober, 15.00-16.30 uur Marsha singer/songwriter nl ties van Zeelandia schijnt te ko men." De indieners roepen ook op tot 'snelle en adequate actie' tegen evenemtenlawaai. „Een bezoek aan de kermis is ronduit een aan slag op de gezondheid." De 'Maltabrief gaat in op verkeers overlast van de Calandweg en de N59. Als oplossingen stelt de BBZ voor dat vrachtwagens en bussen geweerd worden van de Caland weg en daar een flitspaal komt ('dan verliest Connexxion waar schijnlijk interesse in deze route'). Verder wil ze isolatie van oude wo ningen en onderzoek naar een an der wegdek en een geluidswal. Beide brieven eindigen op dezelf de manier: „Er moeten oplossin gen gevonden worden! Die zijn er, als u maar wilt!" Nieuwdorp - Een 49-jarige vracht wagenchauffeur uit Polen raakte volgens de politie gisteren beide benen kwijt door een ongeval met een heftruck op de Scaldia Termi nal aan de Luxemburgweg in Nieuwdorp. Hij is met een traumahelikopter naar het Erasmus Medisch Cen trum in Rotterdam gebracht. HANSWEERT - Drie jongens uit Kruiningen van veertien jaar zijn gisteren rond 16.00 uur op de Rijksweg in Kapelle betrapt op het spuiten van graffiti. De jongens brachten hun kunst werken aan op het wegdek en in het bushokje bij de afslag Hans- weert, net voor de Vlakebrug. De jongens worden doorverwezen naar het Haltbureau. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu metkerry- soëp, gegrilde biefstuk of groentenquiche en chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook opwww.drukkerijmiddelburg. ■ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.rrl De hele klas mocht onlangs mee op pad met een echte archeoloog naar een braakliggend stuk grond. Met een metaaldetector, schepjes en zachte borstels werd de bo dem driftig onderzocht en alle ge vonden 'schatten' werden uitvoe rig bewonderd. 's Avonds vertelde de 8-jarige Puck zijn vader enthousiast over de vondsten: een stinkende oude sok, een knoop, een stuk hout met een spijker en een pak melk. Vader, toch enigszins teleurge steld over dit resultaat, vroeg: 'Hebben jullie ook nog iets echt ouds gevonden'? 'Ja', riep Puck, 'dat pak melk was over de datum!' ZIERIKZEE - Is dit een theatervoorstelling? Een futuristische show op grote hoogte? Steigerbouwers geven in ieder geval een mooie 'voorstelling' weg op de bouwlocatie van het nieu we kantoorpand voor Syntess in het Businesspark in Zierikzee. Op de achtergrond staat de oude graansilo. Dit gebouw domi neert nu nog de skyline van Zierikzee, maar zal waarschijnlijk op niet al te lange termijn verdwijnen. Op de tekentafels lig gen inmiddels al de eerste ideeën voor woningbouw op die lo catie. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73