Mister Dethon verlaat het gebouw ri9ri Oppositie stelt 'respect, integriteit en fatsoen' boven transparantie a.s. zaterdag genieten van demonstraties op Outdoorchef barbecues bij Palladio buitenmeubelen in Binnenuit www.binnenuit.nl uit W Z pzc Donderdag 23 oktober 2008 29 Langstzittende OR-man van Dethon vertrekt in zorgenrijke tijd. door Conny van Gremberghe terneuzen - Tegenwoordig vinden werkgevers en uitkeringsinstanties het maar Wat fijn als een afgekeur de werknemer erin slaagt om een andere baan te vinden. Maar jaren terug lag dat toch anders. „Afgekeurd was afgekeurd en dan kon je zomaar niet ergens anders gaan werken, nee, dan moest je naar de sociale werkplaats." Ar nold van Leemput uit Lamswaar- de (1944) herinnert het zich nog als de dag van gisteren, toen hij door zijn huis- en keuringsarts naar de werkplaats werd gediri geerd. „Veel zin had ik daar natuurlijk niet in. Ik verdiende bij het bagger bedrijf waar ik werkte veel geld en dat zat er in de werkplaats natuur lijk niet in. En ja, de werkplaats, dat was toch iets voor de sukke laars en ik voelde me -ondanks mijn slechte rug- echt geen sukke laar." Werkmeester Piet de Smit uit Walsoorden ontfermde zich in de Hulster werkplaats over de jonge arbeidsongeschikte. De geschoolde wever werd meubelmaker. „Nou ja, in het begin beperkte dat meu belmaken zich tot het zagen van legplanken uit afgekeurde Bruyn- 'Voor een euro minder wordt alles verplaatst naar lagelonenlanden' zeeldeuren, voor de honderden Vlacowoningen die de Woning bouwcorporatie uit Axel in heel Zeeuws-Vlaanderen liet bouwen." Acht jaar zou hij meubels maken, toen werd hij ziek. Maagklachten, weer zijn rug. „Uiteindelijk ging ik weer aan de slag als receptionist, wat ik tot op heden ben geble ven." Vaak zat Van Leemput ech ter niet achter de balie. Meestal was hij op sjouw voor de onderne mingsraad van Dethon. Inmiddels is hij landelijk het langstzittende OR-lid binnen de werkvoorzieningen (38 jaar) en de langst in functie zijnde voorzitter (27 jaar). Van Leemputs entree in de personeelsvertegenwoordiging was onverwacht. Toen hij amper een paar weken aan de slag was, werd hij naar-voren geschoven als 'vrije lijster' voor de OR-verkie- zing. Hij won vijf zetels, maar kon ze moeilijk zelf allemaal bezetten. „Ik heb me jaren met hart en ziel ingezet voor het Dethon-perso- neel. We hebben best wel wat meegemaakt. De omschakeling van sociale werkplaats naar com mercieel reïntegratiebedrijf had nogal wat voeten in de aarde, maar daar zijn we in Zeeuws-Vlaanderen goed uitgeko men. Ik ben trots op ons schap. Toch maak ik me zorgen. De eco nomie maakt een behoorlijke draai. Voor een euro minder wordt alles verplaatst naar lagelo nenlanden. Sociaal is dat niet en de gevolgen daarvan gaan we de komende tijd echt merken." Van Leemput neemt morgen om 14.30 uur met een receptie offici eel afscheid van Dethon. door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise oppositiepartijen CDA, WD en Gemeentebelangen 'betreuren' de opschudding rond de aanstelling van een nieuwe ge meentesecretaris. Personeelsaangelegenheden zijn ten eerste een za^Jc van het college en ten tweede geeft het geen pas over individuele personen in het openbaar te reageren, schrijven de oppositiepartijen. Ze voegen eraan toe dat 'dat niets te maken heeft met een gebrek aan transparantie, maar des te meer met respect, inte griteit en fatsoen'. De drie fracties vinden, evenals Helder Zeeuws, dat coalitiepar tijen D 8c T en PvdA niet in de me dia hadden moeten reageren op een brief van ambtenaren over het niet aanstellen van de waarnemer tot gemeentesecretaris. De privacy van de waarnemend secretaris zou Expositie kleindieren in manege Axel AXEL - Zo'n 300 konijnen, sierdui- ven, cavia's* en kippen krijgen dit weekend tijdelijke huisvesting aan de Boslaan in de manege van Rui tersportvereniging Axel. Het gaat om de jaarlijkse tentoonstelling van kleindierenvereniging Ter Ver betering. Wethouder Frank van Hulle van Terneuzen opent de ex positie vrijdag om 20.00 uur. Be zichtiging zaterdag van 10.00 tot 22.00, zondag 10.00 tot 16.30 uur. daarmee niet zijn gediend. Boven dien is Theo Reijns weliswaar al meer dan een jaar met ziektever lof, maar nog steeds formeel ge meentesecretaris. Burgemeester Jaap Sala blijft ook, ondanks dat is uitgelekt dat ambte naren kritiek hebben op de om gang met dagelijks bestuurders, bij zijn eerdere standpunt 'geen com mentaar' te geven op 'interne za ken' in het gemeentehuis. Bedrijfsongevallen in Sluiskil en Nieuwdorp SLUISKIL - Een 30-jarige Rotterdam mer liep gistermiddag een schedel- basisfractuur op bij een val van een steiger aan de Industrieweg in Sluiskil. In Nieuwdorp raakte een 49-jarige Pool zwaargewond. De man is overreden door een hef truck, die bestuurd werd door een 35-jarige man uit de gemeente Ka- pelle. Het slachtoffer is volgens de politie beide benen kwijt, maar verkeert niet in levensgevaar. Fietser geschampt door automobilist in Axel AXEL - Een 37-jarige fietser uit de gemeente Hulst is gistermorgen ten val gekomen nadat hij was ge raakt door een auto. Een 25-jarige automobilist uit Axel reed in zijn woonplaats over de Westsingel en verleende op het kruispunt met de Rooseveltlaan geen voorrang aan de fietser. Hij schampte de fiets, waarna de 37-jarige man ten val kwam. Hij liep daarbij enkele schaafwonden op. BRUIDEGOM IN ZEELAND Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! VANnWESTEN van westen mannenmode i zaamslag j 0115-436100 vanwesten.com Arnold van Leemput neemt morgen na ruim veertig jaar afscheid van Dethon. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67