dorp, omringd door water Sluis kan parking betalen Taakstraf voor DuiktOren Zwembad Nieuw veroorzaken wr - voor dirk langs fataal ongeval Koewacht filet Veilig Steenovens Meningen over bezoek winkels lopen erg uiteen In het Belgische Prosperdorp worden ze niet warm of koud van de uitkomst van het rapport van de commissie Nijpels. foto Camile Schelstraete het Baalhoekkanaal, richting Saef- tinghe. Het is er nooit van geko men. Nu sneuvelt de hoeve wél, voor de natuurcompensatie. Wie door het gebied rijdt, raakt overweldigd door het decor. Na tuur!. En die natuur moet dus, zo als Camiel de Breuckere in Prosper dorp vaststelt, worden vervangen door 'nieuwe natuur'. Onzin, vindt hij. De gemeente Beveren, waaronder Prosperdorp en al die andere dorpen op de door de ha venbaronnen bedreigde linkeroe ver van de Vlaamse Schelde val len, wil het dorp en de omgeving alvast maar voor de toekomst vast- leggen. Fotomateriaal, filmpjes en andere memorabilia zijn van harte wel kom. Het gaat om een Euregioproject, gesubsidieerd door 'Brussel'. In het project worden objecten vast gelegd die mogen worden beschouwd als cultureel erfgoed. De oude kerk van Prosperpolder wedijvert met die van Groede en het erfgoed in het Meetjesland. Er is veel geld te rapen, maar eerlijk gezegd is het geld voor een failliete boedel. Want Prosperdorp is straks niet meer dan een vlek. Om ringd door water. Dat beseffen die paar honderd be woners zich terdege. *11 MIDDELBURG - Een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden en twee jaar niet rijden. Die straf legde de rechtbank in Middelburg op aan een 28-jarige inwoner van Kamperland. De jongeman, een beginnend be stuurder, veroorzaakte op 24 juni bij Nieuw- en Sint Joosland een dodelijk ongeval en reed daarna door. De volgende ochtend belde zijn moeder de politie met de mel ding dat haar zoon bij het dodelij ke ongeval was betrokken. Het slachtoffer, de 45-jarige Middelbur ger John de Loof£ overleed ter plaatse. Tot op de zitting beweerde de Kamperlander dat hij dacht een hert te hebben aangereden. Totdat rechter J. Hopmans hem toebeet 'genoeg van zijn praatjes te heb ben' en hij schoorvoetend beken de wel degelijk gezien te hebben dat hij de fietser had aangereden. Ook de bovenzijde van de startblokken is te glad, vindt provincie. door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De startblokken en het hoge duikplatform in het open luchtzwembad in Koewacht zijn onveilig, vindt de provincie. Gede puteerde Staten sommeren de ge meente Terneuzen om voor de start van het nieuwe zwemseizoen in 2009 de nodige aanpassingen te verrichten. Tijdens een inspectie van een pro vincieambtenaar, begin augustus, is geconstateerd dat de leuning op het hoge duikplatform zo is gecon strueerd, dat er rasters van onge veer 85 bij 63 centimeter zijn ont staan. „Deze rasters zijn dusdanig groot, dat bezoekers (kinderen) door deze gaten kunnen glippen en van het duikplatform kunnen vallen", schrijven GS in een forme le waarschuwing aan de gemeente. „De rasters van de leuning dienen kleiner gemaakt te worden door het realiseren van extra horizonta le regels." De provinciale toezichthouder stel de tijdens de inspectie ook vast dat de bovenzijde van de startblok ken aan de rand van het zwembas sin erg glad is. Daardoor kunnen zwemmer uitglijden. Tenslotte is geconstateerd dat er in het zwembad geen debietmeter aanwezig is. Met zo'n apparaat moet een extern bureau de hoe veelheid water meten die binnen een bepaalde tijd wordt aan- en af gevoerd van en naar de filters van de zuiveringsinstallatie. Die meet gegevens moeten worden vastge legd in een logboek. De gemeente hangt een dwangsom boven het hoofd als de zaken voor volgend zwemseizoen niet in orde zijn. door Raymond de Frel ZAAMSLAG - De dijk langs de weg Steenovens in Zaamslag krijgt een nieuw uiterlijk. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen laat vanaf maandag 444 populieren op de dijk rooien. De veertig jaar oude bomen staan in vier rijen op de dijk. Ze staan zó dicht op elkaar, dat de binnen ste rijen niet goed zijn uitgegroeid. De buitenste rijen zijn dat wel, maar verliezen bij storm regelma tig takken. Dat brengt de verkeers veiligheid in gevaar. Het waterschap is op grond van de Boswet verplicht nieuwe bomen te planten. Dat gebeurt in de win ter. Er zijn twee rijen bomen be dacht, elk met 112 bomen. De on derlinge afstand is dermate groot, dat de groeiproblemen straks defi nitief tot het verleden horen. De weg is vanaf maandag tot 21 no vember afgesloten. PZC Donderdag 23 oktober 2008 27 Provincie vindt gebruik opbrengst Waterdunen niet 'onlogisch'. door Frank van Cooten breskens - De provincie Zeeland heeft nooit toegezegd dat het re creatie- en natuurproject Waterdu nen bij Breskens de gemeente Sluis geen geld gaat kosten. Gedeputeerde Staten stellen dit op vragen van de Partij voor Zeeland. Gedeputeerde Marten Wiersma heeft tijdens een bijeenkomst op 22 september weliswaar gezegd dat Waterdunen de gemeente Sluis geen extra geld kost, maar dat van de gemeente wel een 'inspanning' wordt verlangd. Deze inspanning kan zich volgens Gedeputeerde Staten vertalen in de aanleg van een parkeerplaats. In een studie naar de regionale ef fecten van Waterdunen staat dat het project ook geld gaat opleve ren. Het dagelijks provinciebestuur vindt het niet onlogisch dat de ge meente Sluis een deel van deze extra inkomsten in het project in vesteert, bijvoorbeeld door te in vesteren in een parkeerplaats. „Het kost de gemeente dus wel geld, maar netto levert realisering van Waterdunen de gemeente geld op", stellen Gedeputeerde Sta ten. Het dagelijks provinciebestuur stelt Provinciale Staten volgende maand voor een inpassingsplan voor Waterdunen te maken. Met dit plan wordt het mogelijk grond te onteigenen als vrijwillige grond verwerving niet lukt. Nu het provinciebestuur afziet van natuurherstel in de Braakman- Noord is de kans op realisatie van Waterdunen alleen maar toegeno men. Waterdunen, Perkpolder en enke le buitendijkse herstelprojecten, die in het zogenaamde spoorboek je zijn verwerkt, bieden volgens het bestuur voldoende soelaas voor natuurherstel. terneuzen - Onderzoeksbureau's zijn het grondig met elkaar oneens over de vraag of mensen die de winkels aan de Kennedylaan in Terneuzen bezoeken, daarna ook nog in het centrum gaan winke len. Het bureau DHV, dat in op dracht van vijf belanghebbenden onderzoek heeft gedaan, conclu deert dat het combinatiebezoek 25 procent bedraagt. Het bureau RBOl, dat voor de ge meente werkt, komt echter tot de slotsom dat maar 9 op de 100 be zoekers van buiten de gemeente Terneuzen deze combinatie maakt. De overige 91 bezoekers ko men uit de gemeente of maken het combinatiebezoek niet. Volgens het bureau DTnP, dat voor de provincie onderzoek deed, parkeren veel bezoekers aan de Kennedylaan omdat het gratis is en niet om beide winkelgebieden te bezoeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65