Reynaertland hoopt op Hulster support Wonen in een 'Biologische boerderij Heille snel regelen' Worst en shag weg FOOTNOTES Gabor Berkhout schoenmodes Archeologie Hengelen aan kust verboden Jo Baart pleit voor helihaven in Terneuzen 26 I Donderdag 23 oktober 2008 PZC Themaparkstichting wil dat gemeente positief meedenkt over plannen. door Sheila van Ooorsselaer hulst - Stichting Reynaertland wil pas concrete plannen voor de uit breiding van toeristisch-recreatie- ve voorzieningen indienen bij de gemeente Hulst, als de gemeente op voorhand toezegt in ieder geval positief mee te denken. „Als het gaat om toekomstplan nen die Reynaertland betreffen, dan wordt door de gemeente in het algemeen terughoudend gerea-. geerd. Wij willen daarom nu eerst weten of onze plannen kans ma ken, alvorens we tijd en geld ste ken in het doorontwikkelen", zegt Walter Naessens namens stichting Reynaertland. Naast het themapark Reynaert land is er de gelijknamige stichting die het Reynaert-epos verder door ontwikkelt. De stichting diende maanden geleden het conceptplan Reynaertland in Ontwikkeling in bij burgemeester en wethouders. In het rapport staat een opsom ming van wensen zoals de stich ting ze graag verwezenlijkt zou zien. Het stimuleren van de na tuurbeleving in het uitgestrekte bosgebied tussen Reynaertland en de Expresweg bijvoorbeeld, door de aanwijzing van nieuwe wandel en fietsroutes met het themapark als vertrekpunt. Ook de bouw van een hotel in de directe omgeving van Reynaertland behoort tot het conceptplan. Volgens wethouder Frans de Vries kan de stichting binnenkort een brief van de gemeente tegemoet zien, waarin de stichting wordt ge vraagd met concrete plannen te ko men. De Vries: „Anders kunnen wij er als gemeente 'niks van vin den'. We kunnen alleen ja of nee tegen een plan zeggen als het offi ng Stichting Reynaertland wil dat de gemeente Hulst een positieve grondhouding aanneemt tegen over de toekomstplannen van het themapark. Gemeentebelangen dient vanavond in de raad motie in. door Frank van Cooten sluis - De familie Dingeman- se-van Deursen moet zo snel mo gelijk een biologische varkenshou derij kunnen beginnen aan de Roomspolderdijk bij Heille. Dat is de strekking van een motie van de fractie van Gemeentebelan gen in de gemeente Sluis. Deze motie wordt vanavond in de verga dering van de gemeenteraad in stemming gebracht. De familie probeert al jaren het boerenbedrijf te verplaatsen van de bebouwde kom van Heille naar het buitengebied. Er is een locatie voorhanden aan de Roomspolder dijk. De bedrijfsverplaatsing past vol gens fractievoorzitter William Gij- sel binnen het streekplan en bin nen het geldende bestemmings plan. Volgens Gijsel zijn op 5 no vember vorig jaar de mogelijkhe den voor een agrarisch bouwblok door het college bevestigd. De fa milie heeft de bouwplannen in april aan het college gepresen teerd. Na a,pril is er volgens Gijsel echter geen enkele reactie uit het gemeentehuis gekomen. De fractievoorzitter van Gemeente belangen vindt het niet gewenst dat de onzekere situatie voor de fa milie uit Heille nog langer voort duurt. „De onzekerheid waarin de verzoeker al gedurende langere tijd verkeert, moet veranderen in duidelijkheid over zijn toekomst", stelt Gijsel in zijn motie. Als de Sluise gemeenteraad de mo tie aanneemt, wordt het college op gedragen het verzoek met voor rang te behandelen. Het college moet dit voorstel dan in de regulie re raadsvergadering van november presenteren. Wethouder Carien Bolijn zei vori ge week in de vergadering van de raadscommissie ruimte dat het col lege in december met een notitie over deze bedrijfsverplaatsing komt. Eerder kan volgens haar niet, vanwege personeelsgebrek op de verantwoordelijke afdeling. De provincie staat de bedrijfsverplaat sing volgens haar overigens niet toe. Dat wordt door fracties betwij feld. Zo biedt het provinciaal om gevingsplan volgens de WD deze mogelijkheid wel. De hele klas mocht onlangs mee op pad met een heuse archeoloog naar een braakliggend stuk grond. Met een metaaldetector, schepjes en zachte borstels werd de bodem driftig onderzocht. De gevonden 'schatten' werden aan het eind van de middag verzameld en uitvoerig bewonderd. 's Avonds vertelde de 8-jarige Puck Tip? redactie@pzc.nl zijn vader enthousiast over de vondsten: een stinkende oude sok, een knoop, een stuk hout met een spijker erin en een pak melk. Vader, toch enigszins teleurgesteld over dit resultaat, vroeg'Hebben jullie ook nog iets echt ouds gevon den'? ja', riep Puck, 'dat pak melk was over de datum!' cieel concreet wordt ingediend. Met een conceptplan kunnen we niets." Naessens ziet het net even anders. „Het heeft geen zin concrete plan nen in te dienen als die toch geen kans maken. Wij hebben juist het conceptplan ingediend om van de gemeente te vernemen of ze van zins zijn in beginsel positief met ons mee te denken. Voor de uit voering van de plannen zijn we ook afhankelijk van bijdragen en medewerking van bijvoorbeeld de gemeente Sint Gillis-Waas. Willen we daar een positief resultaat ha len, dan is het belangrijk dat we het gemeentebestuur daar kunnen melden dat de gemeente Hulst een positieve grondhouding heeft tegenover onze plannen." Naessens hoopt dat de gemeente snel wat knopen wil doorhakken. „We wachten nu al zo lang en we krijgen het idee dat andere plan nenmakers met soortgelijke idee ën ons voorbijlopen. En wat krijg je als je tweede bent? Meestal hele maal niets." CADZAND - Op de stranden in de gemeente Sluis mag van 1 mei tot t oktober van 10.00 tot 18.00 uur niet met een hengel worden ge vist. Volgens fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen wor den veel sportvissers door deze maatregel benadeeld. Gijsel vraagt vanavond in de Sluise raadsverga dering naar de reden van dit vis verbod. Volgens een gemeente woordvoerster is dit verbod al lan ger van kracht in de algemene plaatselijke verordening. „Alleen wordt het nu duidelijk aangegeven op onze nieuwe duinovergangbor- den." Een uitzondering kan wor den gemaakt voor viswedstrijden. TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen moeten al les in het werk stellen om te zor gen dat Terneuzen opstapplaats wordt voor de helikopterlijn Am- sterdam-Brussel. Dat schrijft raads lid Jo Baart (Top Gemeentebelan gen) aan het college. Baart wil dat B en W snel contact opnemen met het luchttaxibedrijf Helinet. Dat wil op de lijn Amster dam-Brussel ook een opstapplaats in Zeeland realiseren. Het bedrijf denkt daarbij aan een terminal in Vlissingen, Middelburg of Terneu zen. Twee jaar geleden kaartte Baart de realisering van een helihaven ook al.aan. De provincie liet toen door schemeren dat Terneuzen daar voor vrijwel zeker geen toestem ming zou krijgen, omdat de lucht vaartactiviteiten worden geconcen treerd op vliegveld Midden-Zee land. Prosperdorp reageert laconiek op advies van commissie Nijpels. door Wout Bareman PROSPERDORP - De dag na het ad vies van Nijpels en co. In Prosper dorp, pal over de grens van Neder land en België, verblikken of ver blozen ze niet. Twee mannen van de Vlaamse gemeente Beveren la den wat spullen in bij Jeugdcen trum Prosper. Eén van hen: „Ik hoorde op de radio dat ze hier naast de dijken gaan doorsteken. Ze doen maar. Ik heb er geen me ning over." Tja, hij woont ver weg, in het grensdorp Kieldrecht... 'Hiernaast' is de Hertogin Hedwi- gepolder, waar de akkers er, net ge ploegd, vet bij liggen. Een reiger vliegt erover als een landheer. Kom niet in z'n buurt; het is van hém! Op dijkjes, ongetwijfeld ooit aange legd door nijvere monniken, staan hier en daar snel gekalkte borden. Tegen de 'groene maffia'. En na tuurlijk: 'Red de polders'. Voor het raam van een polderwoninkje hangt een wit t-shirt met alleen maar 'Nee!'. Wie doorrijdt over een oneindig lange weg, omzoomd door bo men, komt ooit op de plaats, waar de kranen nu al dijkjes aanleggen en ruimte maken voor water. Het Gespaarde polder Wester^ Verdronken land van Saeftinghe Emmadorp Prosperpolder Prosperdorp BELGIË Nieuw- Namen-" Kieldrecht is de Vlaamse bijdrage aan de na tuurcompensatie. Er wordt 17.0 hec tare akkerbouwland bewerkt, in het noordelijke deel van de Pro sperpolder en het gebied boven het toch al bedreigde polderdorp Doel. Het grensoverschrijdende actieco mité Red Onze Polders weet zich in de actie tegen al die grondwer ken verzekerd van de steun van de actiegroep Doel 2020, die zich al ja ren verzet tegen het van de kaart vegen van het dorp Doel, dat moet wijken voor de expansie van de ha ven van Antwerpen. Theo Weemaes van de Heemkun dige Kring Waasland maakt zich al tijden druk om de toekomst van de Prosperpolder en belendende 'Ik hoorde op de radio dat ze de dijken doorsteken. Ze doen maar- percelen. Hij zegt, ietwat theatraal: „De noeste arbeid van onze voor ouders wordt niet meer gewaar deerd. Met de spa en met kruiwa gens is het land op de zee vero verd. En straks steken ze met mo dern? machines binnen de kortste keren de dijken door. En dan staat het water hier tot onze lippen. Ontpoldering noemen ze dat." Heemkunde met een snik. Een jaar geleden werd alvast maar het honderdjarig bestaan van de paro chie gevierd. „We hebben maar niet gewacht tot het honderdjarig bestaan van de kerk in 2011. Mis schien bestaat het dorp dan wel niet meer." Een bedreigd dorp, na de beslis sing. Nauwelijks meer dan een paar honderd bewoners, wat paar den én een postbode. Mieke: „Is het beslist? Moet alles hier weg?" Nee, het dorpje moet niet weg, maar al die akkers er omheen wel. Vette akkers, ze vindt het 'jam mer'. In de Prosperpolder boeren een stuk of twintig boeren. En er staan nog eens tien huizen. De Anto- niushoeve uit 1853 moet ook weg. Dat moest hij al eerder, toen er in de jaren zeventig sprake was van Verkrijgbaar in zwart en bruin, in XL en XXL schacht wijdte, ook voor losse steunzolen. Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 62 TERNEUZEN - Het stelen van een pakje shag en worst in supermarkt Aldi aan de Vlietstraat in Terneu zen kan een 41-jarige man uit de gemeente Hulst duur komen te staan. Met de nadruk op 'kan', want de rechter moet beoordelen of hij straf krijgt voor de diefstal, die hij dinsdagmiddag rond drie uur pleegde. De man bekende zijn daad, maar een arts beoordeelde dat hij moet worden aangemerkt als 'zwakbegaafd'. Daarom buigt de rechter zich over de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64