Accommodaties vergen extra geld Dow haalt opgelucht adem ZEEUWS-VLAANDEREN 36 31 Rondje Kreek wordt beetje bij beetje beter zichtbaar deDRVKKERY Marktsi Middelburg T0118886886 Valse collectes Rode Kruis Poppen spelen mee in jubileumproductie van De Zeeuwse Komedie Donderdag 23 oktober 2008 Toeristische pontjes verdienen subsidie Tip? redtern@pzc.nl Terneuzen heeft extra aandacht voor centra in Philippine. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen ziet zich de komende jaren ge plaatst voor flinke extra investerin gen in met name de oudere ge meenschapscentra en andere wel- zijnsaccommodaties. Dat is nood zakelijk om te blijven voldoen aan de gebruiksvoorschriften, schrij ven burgemeester en wethouders in een toelichting bij de gemeente- Concern en schap tevree over schrappen verzilting Braakman. HOEK - Dow Benelux en het water schap Zeeuws-Vlaanderen hebben het besluit van Gedeputeerde Sta ten om de verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders uit het ontpolderingsdossier te halen, met tevredenheid ontvangen. Dów heeft de voorbije twee jaar fel geageerd tegen de plannen om de Braakmanpolders weer een estuarien karakter te geven. Het verziltingsplan kwam het chemie bedrijf slecht uit, omdat -zo schets te Dowwoordvoerder Matthijs van Meerveld nog eens- 'toekomstige uitbreidingen zouden worden be lemmerd, de bedrijfsvoering van de huidige fabrieken gehinderd zouden worden en het bedrijf ge confronteerd zou worden met meer en nieuwe milieu- en natuur- regels'. Ook dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren kan goed leven met een zoete in plaats van zoute Braakmanpol ders. „Dat GS afzien van verzilting in dit gebied komt het bestuur van ons schap best gelegen. Was men hier wel aan begonnen, dan zou den wij geconfronteerd worden met een enorm verziltingspro- bleem. En dan heb ik het nog niet eens over de afwatering met het Belgische achterland, maar goed, dat is nu niet meer aan de orde", aldus De Graaf. begroting voor volgend jaar. In die begroting zijn overigens nog geen extra bedragen opgenomen voor de welzijnsaccommodaties, omdat de omvang van de noodzakelijke investeringen nog niet bekend is. Een extern adviesbureau gaat de harmonisatie van het beleid rond om de verschillende accommoda ties onderzoeken. De huidige ver schillen zijn nog een erfenis van de gemeentelijke herindeling. Het bureau moet naast de harmonisa tie van het beleid ook nadenken over de ontwikkeling van nieuwe concepten voor multifunctionele accommodaties. Het bureau maakt het beheer- en exploitatieplan voor het nieuwe gemeenschaps centrum in de Molenhof in Zaam- slag. Dit project dienst als pilot en kan, als het succesvol blijkt, dienst doen als basis voor een nieuwe vi sie op het beheer en de exploitatie van (multifunctionele) accommo daties, denken B en W. In verband De gemeente Terneuzen moet de komende jaren extra geld in de gemeenschapscentra stoppen om te blijven voldoen aan de ge bruiksvoorschriften. met de aan Woonzorg Zeeuws- Vlaanderen te betalen huur is voor de exploitatie van het gemeen schapscentrum rekening gehou den met een extra aanvullende structurele jaarlast van 65.000 eu ro. Bij nieuwe plannen voor onder wijsvoorzieningen en andere voor zieningen gaat de gemeente na drukkelijk kijken naar de mogelij ke realisatie van een welzijnsfunc- tie binnen deze plannen. Zo wordt op dit moment de mogelijk heid van een multifunctionele ruimte onderzocht bij de nieuwe brede school die in de wijk Othe- ne gebouwd gaat worden. De gemeente schenkt aparte aan dacht aan Philippine. Die kern be schikt op dit moment over een zeer divers aanbod van welzijnsac- commodaties. Met de bouw van het woonzorgcomplex (wozoco) wordt daar binnenkort nog een ge meenschapsruimte aan toege voegd. Er zal dit en volgend jaar onderzoek worden gedaan of de vraag en het aanbod wel goed op elkaar aansluiten en of het aanbod van accommodaties efficiënter ge organiseerd kan worden. TERNEUZEN - „Het mag nogal wat kosten tegen woordig, hè. Vroeger deden we dat steentje voor steentje. Met de hand", reageerde een nieuwsgie rige passant gisteren verbaasd toen hij een graaf machine met grote matten in de weer zag. In het kader van het Rondje Kreek worden deze dagen ter hoogte van de wachtsluis bij de woonwijk d d 4' d 4'S'/.. Othene in Terneuzen 'Betomatten' geplaatst, die dienen als taludbescherming. „Daarop komt bin nenkort ook nog een steenbestorting", aldus uit voerder Jan Pieterse. De fiets- en wandelroute wordt beetje bij beetje beter zichtbaar. Door de aanleg van een fiets- en wandelpad, een park en twee bruggen over de stuw en Zaamkreek krijgen recreanten de moge lijkheid in de meest letterlijke zin van het woord een 'rondje kreek' te maken.Ook worden er vlon ders en vissteigers geplaatst. De realisatie van het project kost zo'n 2,3 miljoen euro. foto Camile Schelstraete vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu metkeny- soep, gegrilde biefstuk of groentenquiche en chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijko vrijdag 24 oktober, 16.30 uur Ghy altijt lustich volck Presentatie poëziebundel zaterdag 25 oktober, 11.00-16.00 uur demonstratie 999 Qdlïl6S ok opwww.drukkerijmiddelburg zaterdag 25 oktober, 15.00-16.30 uur Marsha singer/songwriter ril door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het bestuur van het Rode Kruis in Zeeuws-Vlaanderen waarschuwt inwoners voor valse collectes. De voorbije dagen is bij het Rode Kruis meerdere keren melding ge maakt van een zogenaamde collec te en werving aan de deur in Axel, Terneuzen en Sas van Gent. Er is al aangifte gedaan bij de politie, maar tot nu toe zijn de daders nog niet gepakt. Het Zeeuws-Vlaamse Rode Kruis collecteert alleen in de maand juni, tijdens de jaarlijkse landelijke campagne. Bewoners worden verzocht géén geld te geven of machtigingen te te kenen en de collecte te melden aan de politie in de woonplaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63