S^s2ïïS5S 'Werken onder je niveau is zo zonde' Taakstraf voor dodelijk ongeval Wachten op echte plan ri9fi a.s. zaterdag genieten van demonstraties op Outdoorchef barbecues bij Palladio buitenmeubelen in Binnenuit www.binnenuit.nl uit Vrijetijdspark Zep uit de startblokken kLeinc B PZC Donderdag 23 oktober 2008 29 MIDDELBURG - Vrijetijdspark Zep in Middelburg zal een stevige im puls geven aan de hele Zeeuwse economie, verwacht burgemeester Koos Schouwenaar. Driehonderd banen erbij, driehonderdduizend extra bezoekers. Gisteren werd het begin van de bouw van het Zep, Zeeuws Evenementen Podium, ge vierd. Projectontwikkelaars TCN en RECC hebben van Zep een combinatie van een muziek- en evenementenhal, attracties (het nieuwe 'Miniatuur Walcheren', Voetbal Experience), sport (JVOZ), winkels, horeca en onder wijs gemaakt. Het eerste gedeelte van Zep gaat komend voorjaar open, de rest opent in het najaar. schoorsteenkappen windwijzers sierhekken poorten (geautomatiseerd) tuinhaarden rozenbogen, etc. Zuidweg 21 c Krabbendijke telefoon 06 53 25 44 96 www.hetkleinegeheim.nl AA61 JT GOES Gezamenlijke lessen zijn er nauwelijks op De Kraal. Elk kind kiest zijn eigen opdrachten. foto Willem Mieras Kamperlander die Middelburger doodreed hoeft niet de cel in. door Ad Roos MIDDELBURG - Een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden en twee jaar niet rijden. Die straf legde gisteren de rechtbank op aan een 28-jarige man uit Kamperland. De man, een beginnend bestuur der, veroorzaakte op 24 juni bij Nieuw- en Sint Joosland een dode Montessorischool De Kraal in Tholen groeit als kool. door Rob Paardekam THOLEN - De deuren van de mees te lokalen staan open en over het algemeen klinkt er in de klassen een zacht geroezemoes. Boven dien lopen er vrijwel continu kin deren door het lokaal, want alleen maar zitten en luisteren, daar doen ze niet aan. Nog zoiets: de scholieren geven de leraar aan het begin en het eind van de dag een hand. Het mag duidelijk zijn: op De Kraal in Tholen-stad gaat het er al lemaal net even iets anders aan toe dan op veel andere basisscho len. Het is dan ook een montesso rischool. Tholen heeft er al ruim twintig jaar één, en het mag een successtory worden genoemd. Een nieuwe uitbreiding staat alweer voor de deur. De Kraal - naast die in Goes de eni ge montessorischool in Zeeland - krijgt er binnenkort een noodlo- kaal én een middenbouwgroep bij. iTelde de school drie jaar geleden nog 107 leerlingen, nu zijn dat er al 131. „En ik verwacht dat het er in maart al 141 zijn", zegt directrice Astrid Ottenheym, die zo eerlijk is om toe te geven dat de groei hem deels zit in het feit dat er in Tho len veel wordt gebouwd. Deson danks spreekt het montessori-on- derwijs volgens haar ook veel men sen aan. Kinderen leren zelfstan dig te zijn en hebben veel vrijheid. Zo bepalen ze doorgaans zelf wat ze doen. Dat mag misschien klin ken als 'lang leve de lol', maar de werkelijkheid is anders volgens Ot tenheym. „Het is vrijheid binnen een structuur. Niet alles kan, maar je moet kinderen wel leren zelf standig hun keuzes te maken." 'Als ik 's ochtends bij de deur sta, zie ik alleen maar blije kinderen binnenkomen' Je zou denken dat scholieren snel geneigd zijn opdrachten over hun favoriete vak te kiezen. „Misschien is dat ook wel zo", zegt Otten heym. „Maar dan is het aan ons om creatief te zijn en ervoor te zor gen dat die kinderen zin krijgen om ook naar andere opdrachten te grijpen. Dat vergt vakkennis en daarom volgen onze leraren na de Pabo nog een tweejarige opleiding om in het montessori-onderwijs aan de slag te kunnen." Op De Kraal zitten kinderen niet lijk ongeval en was zonder zich om het slachtoffer te bekommeren doorgereden. Het slachtoffer, de 45-jarige Middelburger John de Looff, vader van twee kinderen, overleed ter plaatse. De officier van justitie had een gevangenis straf van drie maanden, rijontzeg ging van twee jaar en 140 uur taak straf geëist. De man moet tevens een schadevergoeding betalen. De Kamperlander had in Middel burg wat gedronken en wilde nog snel naar een coffeeshop in Goes. In de bocht van de Nieuwlandse-- in de bekende groepen, maar in de onderbouw (waar de traditionele groepen 1 en 2 in zitten), de mid denbouw (3, 4 en 5) of de boven bouw (6, 7 en 8). In iedere groep zitten dus kinderen van drie ver schillende leeftijden. „Zo kunnen ze iets van elkaar leren", stelt Ot tenheym. „Het voorkomt boven dien dat kinderen geremd worden in hun ontwikkeling. Een kind dat op basis van zijn leeftijd in groep 5 zou zitten, maar verder is in zijn ontwikkeling kan bij ons opdrach ten uit groep 6 doen. Het is zo ont zettend zonde om iemand onder zijn niveau te laten werken." Een ander voordeel is volgens Ot tenheym dat kinderen die het wat moeilijker hebben niet meteen op vallen als 'slechte leerlingen', om dat ze lekker op hun eigen niveau kunnen werken in plaats van op hun tenen te moeten lopen. „Ieder een komt hier dan ook met plezier naar school", aldus de directrice. „Als ik 's ochtends bij de deur sta, zie ik echt alleen maar blije kinde ren binnenkomen." Vrijdag 14 november houdt De Kraal tussen 9.00 en 12.00 uur een inloop ochtend voor iedereen die belangstel ling heeft in de school. weg ging het mis. De verdachte verloor de macht over het stuur, schampte een vangrail en schepte De Looff, die vijftien meter werd weggeslingerd. Zijn moeder belde de volgende ochtend de politie met de melding dat haar zoon bij het ongeval was betrokken. Tot op de zitting beweerde de man gedacht te hebben dat hij een hert had aangereden. Totdat de rechter hem toebeet 'genoeg van zijn praatjes te hebben'. Toen be kende hij gezien te hebben dat hij de fietser had aangereden. www.montessorischooldekraal.nl Gedeputeerde deelt visie op toekomst van de ziekenhuiszorg. VLISSINGEN - Een goede visie, maar zo lang er geen uitgewerkt plan ligt, zet gedeputeerde George van Heukelom geen 'stempel van goed keuring' op het initiatief voor een particulier ziekenhuis. Er klinkt zelfs lichte teleurstelling door in zijn reactie op het gesprek dat hij gisterochtend had met initiatiefne mer Paul Sloot. „Ik had dolgraag iets meer in handen gehad. Ik heb ze gevraagd of ik ergens een zie kenhuis kan bekijken zoals dat wat zij hier willen bouwen. Maar dat is er nog niet. Het is dus iets unieks. Daar ben ik niet tegen, maar een visie alleen is voor mij onvoldoen de." De gedeputeerde hoopt dat het niet tot een confrontatie leidt tussen de mannen achter de be staande- en die achter het nieuwe ziekenhuis. „Ik zal Simons en Zo mer benaderen met het verzoek eens met de initiatiefnemers te pra ten. We hebben er niets aan als er straks twee ziekenhuizen zijn waarvan er één omvalt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57