'Gewoon een feest bij Eigen Richting5 •Op-Soestdijk' Hardrijders heetste hangijzer Goes-Oost Live muziek in Het Loze Vissertje 3_ PZC Donderdag 23 oktober 2008 27 Kees Catsman (links) en zoon Pieter-Jan (met hanekam) aan het werk met hun bezoekers in de moestuin van Eigen Richting. foto Willem Mieras Vader en zoon zetten samen in Heinkenszand zorgbedrijfje op. door Koen van Bommel HEINKENSZAND - Bij de scouting in Heinkenszand huist sinds kort Ei gen Richting, een zorgbedrijfje dat zich richt op dagbesteding voor kinderen met een beperking. Kees Catsman en zijn zoon Pieter-Jan werken er samen 'om vooral leuke dingen te doen'. „Het is gewoon een feest. Je ziet de kinderen ople ven en groeien in de tijd dat ze hier zijn." Hoe kan het ook anders. Kees en Pieter-Jan zoeken zoveel mogelijk aansluiting bij hun cliënten, met houtbewerking, dieren verzorgen, Wijkwerkgroep verrast door grote opkomst bij bewonersavond. GOES - Overtredingen van de maxi mum snelheid: daar hebben de be woners van de grote wijk Goes-Oost het meeste last van. Op de Louise de Colignylaan, op de Heer Elsdorpweg en op de Van der Spiegelstraat wordt regelmatig veel te hard gereden. Voor de Co lignylaan heeft de gemeente al een oplossing: dat wordt tussen de Nas- saulaan en de Elsdorpweg 30-ki- lometergebied. De Elsdorpweg, waar 50 kilometer de maximum snelheid blijft, kan wellicht een tuinwerk en muziek maken. De doelgroep is redelijk vastomlijnd; voornamelijk kinderen met een be perking die na school moeite heb ben zichzelf bezig te houden. Ze krijgen bij Eigen Richting zicht op wat ze leuk vinden en welke rich ting ze later op kunnen. „We bege leiden nu drie kinderen, binnen kort komen er zes." Voor alle dui delijkheid: Eigen Richting is geen zorgboederij. „Zeker niet!", zegt Kees resoluut. „Wij zijn geen boe ren." De kinderen zijn dinsdag, woens dag en donderdag te gast. Om de ouders te ontlasten én de jongeren iets aardigs om handen te geven. Kees: „Vaak zitten ze thuis de hele dag binnen, dat heeft geen positie ve invloed op die gasten." Pa Cats- matrlxbord worden, neergezet, als de politie wil handhaven. Dat hielp ook even op de Van der Spie gelstraat, waar je niet harder dan 30 mag. Nu het bord weg is, wordt er weer harder gereden. Of er geen drempels konden komen, wilde een bewoner weten. Of misschien de ouderwetse kinderkopjes terug, suggereerde een ander. De bewonersavond werd gisteren opvallend goed bezocht. Waar de organiserende wijkwerkgroep gere kend had op een man of 25, kwa men bijna 100 mensen opdagen. Tijdens de bijeenkomst werd nog eens duidelijk gemaakt dat de werkgroep elke woensdagochtend inloopspreekuur houdt. man komt uit de hulpverlening, is eerst jongerenwerker geweest en daarna beleidsmedewerker bij de gemeente Vlissingen. Daar was de lol op een gegeven moment vanaf Hij besloot voor zichzelf te begin nen. Pieter-Jan woonde in die tijd in Rotterdam. Na zijn opleiding 'Je ziet de kinderen bij ons opleven en groeien in de tijd dat ze hier zijn' tot cultureel werker heeft hij nog twee jaar grafisch lyceum gedaan. Hij was altijd actief in de Rotter damse kraakscene, waar hij veel er varing opdeed met het organise ren van festivals. Zoon Pieter-Jan WILHELMINADORP - Muziekliefheb bers kunnen zich, met uitzonde ring van december, elke laatste vrij dag van de maand vervoegen bij café-restaurant Het Loze Vissertje in Wilhelminadorp. Daar treedt dan steeds een jonge, veelbeloven de band op. maakte in versneld tempo door waar zijn pa jaren over heeft ge daan. Hij werkte in de naschoolse opvang, vond het veel te bureau cratisch worden en stapte op. Het kwam mooi uit dat vader Kees net bezig was Eigen Richting op te zet ten. Ze zijn nu compagnons. Aanvankelijk was Kees van plan in Zuid-Frankrijk te beginnen. Dat ging niet door. „Dat heeft voor mij de doorslag gegeven om mee te doen", geeft Pieter-Jan aan. Hij had niet zoveel zin de provincie te verlaten. „En ik heb niks met Frankrijk." Sinds maart dit jaar zitten vader en zoon in Heinkenszand en dat bevalt goed. Kees: „Het is mooi om zoiets op te zetten en te zien groeien. Echt fantastisch." De serie van zes optredens begint 31 oktober met The Tubes for Granted, zij spelen vanaf 21.00 uur. Ook de naam van de band die in november (vrijdag de 28e) op treedt is al bekend, dat is de The 6067 Band. De toegang is steeds gratis. Overleg over 'illegale' zonnecollectoren HEINKENSZAND - Henk Deurloo mag voorlopig zijn zelfgemaakte zonnecollectoren laten staan in zijn moestuin bij zijn huis in een polder bij Heinkenszand. Het Bor- selse college van B en W heeft be sloten opnieuw met Deurloo te overleggen over 'landschappelijke inpassing of verplaatsing' van de collectoren. Deurloo had officieel geen toestemming die te plaatsen. Muziekkorpsen samen in Wilhelminadorp WILHELMINADORP - Samen sterk. Onder dat motto geven muziekver enigingen De Echo uit Wilhelmi nadorp én Oefening en Ontspan ning uit Kattendijke zaterdag avond samen een concert in het Wilhelminahuis in Wilhelmina dorp. Op het repertoire staan on der meer klassieke-, klezmer-, blues- en Zuidamerikaanse mu ziek. Het optreden begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Computercursus voor senioren in Kruiningen KRUININGEN - Stichting Seniorweb Zuid-Beveland begint volgende week met computerlessen voor ou deren in dorpshuis Kruiningen. Dinsdag staan een vervolg- (9.30 uur) en basiscursus (13.30 uur) op de rol. Donderdag beginnen een basis- (9.30 uur) en internetcursus (13.30 uur). Opgeven Jan Louwer- se, info@dorpshuiskruiningen.nl (e-mail) of 0113-381437. Jonge graffitispuiters overgedragen aan Halt HANSWEERT - Drie jongens uit Kruiningen van veertien jaar zijn gisteren rond 16.00 uur op de Rijksweg in Kapelle betrapt op het spuiten van graffiti. De jongens brachten hun kunst werken aan op het wegdek en in het bushokje bij de afslag Hans- weert, net voor de Vlakebrug. De jongens worden doorverwezen naar het Haltbureau. ndwkw MlfflCÉitïSsiEliSQRXiiiB i i,1 "ft.'VC Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uw diepvries.. Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd Walcherenr Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo vooï^lj^pér kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 T (0113)63 96 44 4435 AR Baarland M 06 51 35 96 21 H janenanitagoud#planet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55