PZC Stinkend naar zweet in de klas BEVELANDEN-THOLEb 36 25 31 Don Boscoschool gezegend en wel in De Blikvanger dIDRVKKERY Feest rond kerk IJsland-echec kost Goesenaar niets extra's Archeologie Poppen spelen mee in jubileumproductie van De Zeeuwse Komedie Donderdag 23 oktober 2008 Toeristische pontjes verdienen subsidie Tip? redgoes@pzc.nl Douches Goese Lyceum verkeren in een erbarmelijke staat. door Luc Oggel GOES - Lekker een paar uur gym men of dansen, maar vervolgens bezweet naar de volgende les moe ten omdat je niet fatsoenlijk kunt douchen. Voor leerlingen van het Goese Lyceum locatie Van Dussel- dorpstraat is het de dagelijkse prak tijk. De douches verkeren in erbar melijke staat, maar er moet eerst duidelijkheid komen over de toe komstige huisvesting van de school. „Zodra die er is, kunnen we maatregelen treffen", aldus rec tor Els van Doorn. Jane Geene (38) uit 's-Gravenpol- der vindt de huidige situatie ech ter onacceptabel. Haar 13-jarige dochter Zoë zit in de brugklas kunst- en cultuur; dans is één van de vakken. „Het komt voor dat ze eerst twee uur dans heeft, daarna twee uur gym en vervolgens nog vier uur lang bezweet moet rondlo pen op school." Volgens Geene hebben meer vaders en moeders zich tijdens een ouderavond be klaagd over het feit dat hun kinde ren stinkend thuiskomen. „Toen werd gezegd dat de douches feite lijk niet meer in gebruik zijn. Dat wisten veel mensen niet." Geene is zelf oud-leerling van het Goese Lyceum. Ze deed in 1988 eindexamen. „Zoals het toen was, is het nu nog steeds. De sanitaire voorzieningen zijn echt aftands. Volgens mijn dochter zijn de douches zelfs afgesloten omdat het gewoon gevaarlijk is om er te ko rt^ Leerlingen van Het Goese Ly- ceum locatie Van Dusseldorps- traat zitten vanwege de slechte staat van de douches, na het gymmen bezweet op school. men vanwege schimmels." Rector Els van Doorn erkent dat de douches in zeer slechte staat verke ren, maar zegt dat kinderen die dat willen nog wel kunnen douchen. „We raden het alleen niet aan. Het riool is niet meer goed, het stinkt en het is niet meer goed schoon te krijgen." Risi co voor legionella is volgens Van Doorn echter niet aan de orde. Hoewel de rector het aanpakken van de douches en het sanitair 'ab soluut noodakelijk' vindt, is dat af hankelijk van het gemeentelijk be sluit over de toekomstige huisves ting. Er wordt gekeken naar com plete nieuwbouw of nieuwbouw in combinatie met gedeeltelijke re novatie van het gebouw aan de Van Dusseldorpstraat. „Als blijkt dat we hier nog maar korte tijd zit ten, dan is geld in die douches ste ken natuurlijk een enorme desin vestering. Als we nog wat langer blijven, dan gaan we zeker maatre gelen nemen." Van Doorn hoopt 'voor de kerstvakantie' duidelijk heid te hebben. Jane Geene, die met haar man een montage -en klusbedrijf runt, stelt dat renovatie helemaal niet zo veel geld hoeft te kosten. „Een paar dui zend euro." 's-HEERENHOEK - De Blikvanger heet het gebouw waar de nieuwe brede school in 's-Heerenhoek in zit. De Borselse wethouder Jan Zandee 'tokkelde' het gebouw gisteren open: een halsbrekende toer vanaf het hoogste punt van het dak, langs een kabel naar beneden. Officieel kreeg het ge bouw, waarin peuterspeelzaal Dreumesland, kin deropvang Jorrie en Snorrie en de Don Bosco school samenwonen, daarmee de nieuwe naam. Tevoren hadden deken Paul Verbeek en pater Paul Vanluffelen (foto) de rooms-katholieke Don Boscoschool lokaal voor lokaal gezegend. De vie ring in de kerk, die aan de inzegening vooraf ging, werd bijgewoond door alle 206 kinderen en een groot aantal ouders. De Don Boscoschool heeft een tamelijk depres sief schoolgebouwtje met zeven lokalen verruild voor negen lokalen in een licht en ruim gebouw. Omdat de school deelneemt in het project Schoolsport, is er tussen de De Blikvanger en het Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 KLOETINGE - De Kloetingse Geertes- kerk is grondig gerestaureerd. Mor gen en zaterdag wordt dat gevierd. Voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar is er morgen om 20.00 uur een gratis filmavond. Zaterdag is om 13.30 uur de heropening, 's avonds gevolgd door een vrij con cert van brassband Excelsior met Ons Boeregoed om 19.30 uur. GOES - De gemeentelijk belastin gen in Goes worden niet extra ver hoogd in 2009. Het Goese college van B en W neemt dit als uitgangs punt bij het zoeken naar een oplos sing voor het mogelijke verlies van de 12 miljoen euro die is uitgezet bij de IJslandse bank Landsbanki. Bij voorbaat willen B en W ook in een zo kort mogelijke tijd - twee a vijf jaar - de 12 miljoen euro in de financiële huishouding verwerken om met een schone lei te kunnen beginnen. Goes heeft aardig wat fi nanciële reserves. B en W stellen de gemeenteraad, die vanavond over Landsbanki ver gadert, ook voor de verordening aan te passen op basis waarvan het geld is uitgezet bij Landsbanki. Landsbanki had een A-rating. In het vervolg doet Goes alleen nog dit soort zaken met banken met een triple A-rating. En bij grote be dragen is voortaan toestemming van het college van B en W nodig. De treasurymedewerker van Goes, een ambtenaar, is tot op heden daartoe bevoegd na goedkeuring door het hoofd financiën. pagina. 26: analyse Landsban- ki-debacJe Goes. voetbalveld, een speelkooi neergezet. Die wordt zaterdag officieel geopend door een andere Bor selse wethouder, Mart de Bruijne. In het complex is ook een mooie, nieuwe sportzaal, die door het hele dorp gebruikt kan worden. In de grote hal van de Blikvanger is de school van plan wisseltentoonstellingen te houden. Tot ja nuari exposeert de Baarlandse kunstenaar Jan Willem Hament zijn Noefy's: vrolijke poppetjes met een Zeeuws accent. foto Willem Mieras ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De hele klas mocht onlangs mee op pad met een heuse archeoloog naar een braakliggend stuk grond. Met een metaaldetector, schepjes en zachte borstels werd de bo dem driftig onderzocht en alle ge vonden 'schatten' werden uitvoe rig bewonderd. 's Avonds vertelde de 8-jarige Puck zijn vader enthousiast over de vondsten: een stinkende oude sok, een knoop, een stuk hout met een spijker en een pak melk. Vader, toch enigszins teleurge steld over dit resultaat, vroeg: 'Hebben jullie ook nog iets echt ouds gevonden'? 'la', riep Puck, 'dat pak melk was over de datum!' vanavond vanaf 17.30.uur Brasseriemenu met keny- soep, gegrilde biefstuk of groentenquiche en chocolademousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 24 oktober, 16.30 uur Ghy altijt lustich volck Presentatie poëziebundel zaterdag 25 oktober, 11.00-16.00 uur demonstratie 999 games zaterdag 25 oktober, 15.00-16.30 uur Marsha singer/songwriter kijk ook opwww.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53