Heerlijk avondje voor Bar^a Beckham in januari op huurbasis naar AC Milan Timmer Scars spelen bij Feyenoord Suarez is bij Ajax nu de man van de strafschoppen 40 Donderdag 23 oktober 2008 PZC Makaay en De Guzman tegen Nancy vrijwel zeker op de bank. door Hans Leber NANCY - Om precies half drie gis termiddag begonnen de diensten van zo'n 900 extra politieagenten in Nancy. De Franse stad zag in één klap blauw. Tot vannacht moe ten de beambten problemen met Feyenoord-hooligans zoals twee jaar geleden voorkomen. Nancy was goed voorbereid op de Uefa Cupwedstrijd. Feyenoord ook? Qua voetbal wel. De spelers hebben elkaar begin deze week de waarheid verteld na de 1-0-neder- laag bij Willem II. Gertjan Ver beek gaf over dat gesprek geen de tails prijs, wel over zijn opvattin gen over het trainerschap: „De maatschappij verandert. In deze tijd doet een speler niet meer sim pel wat je zegt. Je moet hem over tuigen." De Feyenoord-trainer is een op merkelijke man. Hij blijft geheel zichzelf onder de druk van slechts vier punten uit zes competitiewed strijden. Bijnamen zijn populair in de sport, die van Verbeek zou de 'De Denker' kunnen zijn. „De groep vertoont steeds meer eerlijk heid en openheid naar elkaar toe. De fase van beleefd zijn tegen el kaar omdat je elkaar nog moet le ren kennen, is voorbij. De spelers voelen zich veiliger in de groep." Verbeek begint vanavond hoogst waarschijnlijk met Roy Makaay en jonathan De Guzman op de bank. Het duo lijkt niet fit genoeg om te starten. Keeper Henk Timmer is wel voldoende hersteld van een griepje. Hij haalde twee jaar gele den de voorpagina's van veel kran ten met een foto van zijn door het politiegas betraande ogen. „Aan die foto word ik liever niet herin nerd", zei hij gisteren. Internazionale heeft heel veel moeite met Anorthosis Famagusta. RIJSWIJK - Met moeite heeft Inter nazionale gisteren in groep B van de Champions League het Cyprio tische Anorthosis verslagen. In Mil aan werd het door een goal van Adriano 1-0. Inter mocht niet klagen dat Anor thosis, dat eerder won van Panathi- naikos, meerdere kansen onbenut liet. Inter gaat na drie speeldagen in de groep aan de leiding met zeven punten, drie meer dan Anorthosis, de ploeg van Jeffrey Leiwakabessy. Voor Barcelona (groep C) was het gisteren een feestje in Zwitserland. Basel vormde geen enkel pro bleem voor de Spanjaarden: 0-5. Barcelona verzuimde om de eerste ploeg te worden die meer dan zes goals maakt in een uitwedstrijd in de Champions League; Manches- Jeffrey Leiwakabessy (rechts) van Anorthosis Famagusta achtervolgt Inter-spits Adriano. foto Jennifer Lorenzini/EPA ter United won bijna tien jaar gele den met 2-6 bij Bröndby in Dene marken. Bar^a kreeg voldoende kansen om in de dubbele cijfers te komen. Lionel Messi, Sergi Busquets, Bo- jan Krkic zorgden voor rust al voor een 3-0-voorsprong. Xavi en opnieuw Krkic scoorden in de tweede helft in het duel dat onder leiding stond van de Nederlander Eric Braamhaar. Barcelona heeft de volle winst uit drie wedstrij den. In dezelfde groep had Spor ting Lissabon in Oekraïne veel moeite met Shaktar Donetsk. Het duurde tot ver in de tweede helft eer Liedson de Portugezen aan de zege hielp: 0-1. Sporting blijft daar door enigszins in het spoor van Barcelona. Het verschil is drie pun ten. Trainer Henk ten Cate van Pana- thinaikos (groep B) had zich vast voorgenomen Werder Bremen niet voor de derde keer in zijn trai nersloopbaan een cadeau te geven. Die opzet slaagde niet, ondanks twee goals van Evangelos Mant- zios: 2-2. Tien minuten voor tijd leidden de Grieken nog. Ten Cate hielp als invalcoach van Barcelona (hoofdcoach Frank Rijkaard was ziek) Werder al eens een ronde verder door de concurrent van de Duitsers te verslaan en Ajax werd onder zijn leiding door Bremen op ongelukkige wijze uitgescha keld in de JJefa Cup. Bordeaux won in groep A thuis met 1-0 van het Roemeense Cluj, Cadu scoorde onbedoeld in eigen doel. Chelsea kwam in dezelfde groep pas laat langs AS Roma (1-0). Aan voerder John Terry maakte dertien minuten voor tijd het enige doel punt. De Engelsen leiden met ze ven punten uit drie duels, Cluj volgt op drie punten. Barcelona heeft in Zwitserland geen enkel probleem met FC Ba sel (0-5). Inter verslaat Anortho sis Famagusta met 1-0 dankzij een doelpunt van Adriano. BIRMINGHAM - Luis Suarez is op dit moment de eerste aangewezene om een penalty te nemen voor Ajax. Aan het begin van het sei zoen was dat nog Klaas-Jan Hun- telaar, maar hij miste een straf schop in de bekerwedstrijd tegen FC Utrecht. Huntelaar: „Nu is het de beurt aan Luis." Ajax is met negentien spelers naar Birmingham gereisd voor de eer ste poulewedstrijd in het Uefa Cuptoernooi tegen Aston Villa. Toby Alderweireld is op het laatste moment aan de selectie toege voegd. De negentienjarige Bel gische verdediger trainde gister avond mee op Villa Park, het sta dion van de huidige nummer zes van de Premiership. Alderweireld speelt dit seizoen in Jong Ajax, al maakte hij drie maanden geleden zijn opwachting in het eerste elftal van Ajax tijdens het Amsterdam Toernooi in de wedstrijd tegen In- ter Milaan (1-0 nederlaag). Het lijkt erop dat Ajax in dezelfde formatie begint als zaterdag tegen FC Groningen (1-0). CHAMPIONS Groep A. Girondins Bordeaux-CFR 1907 Cluj 1-0 (0-0). 54. Cadu (ed) 1-0. Rood (2xgeel): 90. Trica (CFR 1907 Cluj). Geel: Rame, Chalme, Chamakh (Girondins Bordeaux), Peralta, Cadu, Juan Culio, Mu- resan (CFR 1907 Cluj). Scheidsrechter: Bebek. Chelsea-AS Roma 1-0 (0-0). 77. Terry 1-0. Geel: Malouda, Terry (Chelsea), Mexes, Panucci (AS Ro ma). Scheidsrechter: Vassaras. Chelsea CFR 1907 AS Roma Girondins 3 2 1 7 5-0 Groep O: PSV-Olympique Marseille 2-0 (0-0). Atletico Madrid-Liverpool 1-1 (0-1). 14. Keane 0-183. Simao 1-1. Geel: Maniche (Atletico Ma drid), Riera, Arbeloa (Liverpool). Scheidsrechter: Bo Larsen. Atletico Liverpool PSV Olympique 3 2 1 3 1 3 0 6-2 6 - 3 Programma 4 november: AS Roma-Chelsea, CFR 1907 Cluj Girondins Bordeaux. Groep B. Internazionale-Anorthosis Famagusta 1-0 (1-0). 44. Adriano 1-0. Geel: Katsavakis (Anor thosis Famagusta). Scheidsrechter: Webb. Panathinaikos-Werder Bremen 2-2 (1-1). 29. Mertesacker 0-1, 36. Mantzios 1-1, 68. Mantzios 2-1, 83. Almeida 2-2. Geel: Spiropoulos, Karagou- nis, Sarriegi, Simao, Ivanschitz (Panathinaikos), Die- go, Prodl (Werder Bremen). Scheidsrechter: Riley. Internazionale 3 2 10 Anorthosis 3 1 1 1 Werder Bremen 3 0 3 0 Panathinaikos 3 0 12 Programma 4 november: Anorthosis Famagusta - Internazionale, Werder Bremen - Panathinaikos. Groep C. FC Basel-FC Barcelona 0-5 (0-3). 4. Mes- si 0-1, 16. Busquets 0-2; 22. Krkic 0-3, 46. Krkic 0-4, 48. Hernandez 0-5. Geel: Rubio, Abraham (FC Basel). Scheidsrechter: Braamhaar. Sjachtar Donetsk-Sporting Portugal 0-1 (0-0). 76. Liedson 0-1. Geel: Srna (Sjachtar Donesk), Rui Patricio (Sporting Portugal). Scheidsrechter: Fandel. Barcelona 3 3 0 0 910-2 Sp. Portugal 3 2 0 1 6 4-3 Sjachtar 3 1 0 2 3 3 -4 FC Basel 3 0 0 3 0 1 -9 Programma 4 november: FC Barcelona-FC Basel, Sporting Portugal-Sjachtar Donetsk. Programma 4 november: Olympique Marseille - PSV, Liverpool - Atletico Madrid. :v\ Meespelen van Seedorf tegen SC Heerenveen is onzeker door blessure. HEERENVEEN - David Beckham speelt vanaf januari op huurbasis voor AC Milan. „Ik ben er zeker van dat hij komt. Hij zal een paar maanden op huurbasis bij Milan blijven. We spreken hierover met zijn zaakwaarnemer", aldus techni sche baas Adriano Galliani op het vliegveld van Milaan. „Ons team is zeer competitief, maar Beckham geeft ons nog meer opties." Beckham (33) staat onder contract bij het Amerikaanse LA Galaxy. Hij miste met zijn ploeg de play-offs. De competitie in de VS zit er daarom nu al op voor hem. Bij Milan kan hij ook in het ritme blijven, waardoor hij in beeld zal blijven bij het Engelse nationale team. Hij trainde begin dit jaar al mee bij Arsenal om fit te blijven. Beckham onthulde onlangs dat hij voor zijn overgang naar Amerika al in beeld was bij de Italiaanse club. Hij kan pas in januari naar Italië vertrekken, als de transfer markt weer open is. Trainer Carlo Ancelotti kijkt uit naar de samen werking met Beckham. „Hij is een groot prof Het is heel mooi dat hij een paar maanden beschikbaar is voor ons." AC Milan speelt vanavond voor de Uefa Cup in en tegen Heerenveen. Ronaldinho begint niet in het ba sisteam, zo liet Ancelotti vast we ten. Ook de inzetbaarheid van Cla rence Seedorf is onzeker. De oud- Ajacied heeft last van zijn lies, maar deed gisteren het merendeel van de afsluitende training wel met de groep mee. De thuisploeg kan beschikken over Gerald Sibon. De aanvaller is bijtijds hersteld van griep, zo liet hij na de afsluitende training we ten. „We moeten een superdag hebben", zei trainer Trond Sollied. „Niet vijf spelers van ons, maar ne gen. En één van die negen moet onze doelman Brian Vandenbus- sche zijn. Alleen dan maken we een kans."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42