Koevermans geeft PSV nieuwe hoop Atletico redt in slotfase een punt 41 Jr £Aj 39 44 en 45 CD Afellay moet veel geld opbrengen Tour de France krijgt in 2009 een ongebruikelijk slot Donderdag 23 oktober 2008 Sam van 't Westende is een liefhebber van aanvallend judo Tip? sport@pzc.nl Eindhovense ploeg verslaat Olympique Marseille met 2-0. door Frans van den Nneowenhof EINDHOVEN - Een waar festival van gemiste kansen ging gisteravond vooraf aan het moment van grote euforie, waarop PSV eindelijk zijn ambities in Europa een nieuwe im puls kon geven. Met een uitste kend geplaatste kopbal wierp spits Danny Koevermans halverwege de tweede helft de tooi af die hem zo lang onzichtbaar had gemaakt. En alsof niets hem te gek was, deed hij dat aan het einde van de wed strijd nog een keer over. PSV won met 2-0 van Olympique Marseille. Doelpunten als deze kunnen in één klap zijn komst naar PSV van ruim een jaar terug uiterst renda bel maken. Een derde plaats in groep D van de Champions Lea gue verzekert de club van verleng de Europese deelname in het Uefa Cuptoernooi. En de triomf die PSV gisteren boekte tegen Olympi que Marseille is daaronder een soli de basis. Als beide ploegen uitein delijk gelijk eindigen, beslissen de resultaten van de onderlinge wed strijden over wie er afvalt. PSV had zichzelf in dat opzicht veel meer comfort kunnen bezor gen. Het eerste doelpunt van Koe vermans volgde op de zesde grote doelkans voor PSV, in een wed strijd die ongedacht eenzijdig was en waarin de Eindhovense club dus ook veel eerder een groot ver schil had moeten maken. Het waren niet zomaar 'mogelijk heden' die PSV gisteren liet liggen. Vijf keer stond een speler met een rood-wit shirt op vijf tot tien me ter van een vrijwel verlaten doel. En vijf keer ging het mis. De eer ste kans was eigenlijk gelijk de bes te. Bakkal verzond een uitstekende voorzet op Wuytens, die van dicht bij ongecontroleerd over knalde. Bakkal had zelf óók kunnen sco ren. De jonge aanvaller werd uit balans gebracht, waarna doelman Mandanda kon redden. Marseille kon geregeld onder de druk uitkomen, omdat Koever mans voorin moeite had om de bal vast te houden en Afellay steeds zijn directe tegenstander Bonnart alle vrijheid gunde. Tot kansen voor de Fransen leidde dat niet. De beste was nog voor Niang', omdat Salcido hem slecht dekte. De vrees bestond dat Mar seille laat op de avond, sluw als een wolf uit zijn hol zou kruipen om PSV met één beet in de hals tot overgave te dwingen. Maar daarvan kwam niks terecht. De Eindhovenaren lieten hun teleur stelling bij de rust in de kleedka- PSV boekt in het thuisduel met Olympique Marseille een belang rijke zege. Danny Koevermans is met twee doelpunten de man van de wedstrijd. mer achter en voerden de druk nog wat verder op. Bakkal herhaalde zijn voorzet van eerder, maar nu reageerde Afellay op enkele meters van de doellijn te onrustig. Wuytens kreeg nog een kans en Koevermans zag een goede kopbal gekeerd. Het sierde PSV dat ook die vijfde miskleun geen aanslag op het zelfvertrou wen vormde. De ploeg bleef van achteruit zorgvuldig en rustig op bouwen. De treffer van Koever mans werkte voor PSV dermate be vrijdend, dat de ploeg de wed strijd uiteindelijk uiterst zelfverze kerd naar haar hand kon zetten. PSV - Olympique Marseille 2-0 (0-0). 71. Koevermans 1-0, 85. Koevermans 2-0. Scheidsrechter: Skomina (Slv). Ge le kaart: Koevermans, Mendez (PSV). Aantal toeschouwers: 31.500. EINDHOVEN - PSV zegt dat het voor Ibrahim Afellay kan vragen wat het wil. De 22-jarige middenvelder heeft volgens de Eindhovense club geen gelimiteerde transfersom in zijn contract staan. Wel ligt er een afspraak dat Afellay meedeelt als een club meer dan vijftien miljoen euro voor hem wil betalen. PSV beoogt een afkoopsom die minstens het dubbele daarvan be draagt. PSV en Afellay hebben de afspraak dat hij dit seizoen af maakt bij de club. Pas komende zo mer kan er over een transfer wor den gesproken, zo stelt de directie. Afellay zei deze week daarover in NRC-Handelsblad geen zekerheid te kunnen geven. „Je kunt niets plannen in de voetballerij, het kan van dag tot dag veranderen." Spanjaarden en Liverpool na gelijkspel samen aan kop in poule. MADRID - De ontmoeting tussen Atletico Madrid en Liverpool, in groep D van de Champions Lea gue, is gisteravond in een 1-1-gelijk- spel geëindigd. Daardoor blijven beide ploegen aan kop in hun groep, met zeven punten uit drie wedstrijden. Voorafgaande aan het duel werd er in de Spaanse media druk gespe culeerd over de positie van Atleti- co-trainer Javier Aguirre. De twee de club van Madrid leed zaterdag tegen stadsgenoot Real de derde competitienederlaag op rij (1-2), waardoor Atletico in de Primera Robbie Keane (7) wordt gefeliciteerd na zijn openingstreffer. Division afzakte naar plek acht. Volgens Spaanse media zou een slecht resultaat tegen Liverpool Aguirre zijn baan kosten. Beide coaches kozen ervoor hun Nederlandse spelers geen basis foto AP plaats te geven. John Heitinga (At letico), Dirk Kuijt en Ryan Babel (Liverpool) moesten vanaf de bank toekijken hoe de ontmoeting tussen beide koplopers in groep D van start ging. Al na veertien minuten stond het 1-0 voor Liverpool via Keane. Pas na de hervatting vergrootte Ma drid de druk op zijn Engelse oppo nent. In die fase werd de thuis ploeg enigszins benadeeld door het arbitrale trio, omdat Forlan in kansrijke positie werd teruggeflo ten wegens vermeend buitenspel en een minuut later een treffer van Maniche met datzelfde argu ment onterecht werd afgekeurd. Op het moment dat Liverpool, in middels met Kuijt en Babel in het team, de zege naar Engeland leek mee te nemen, sloeg Atletico te rug. Simao maakte de gelijkmaker na goed voorbereidend werk van Forlan: 1-1. Of dat gelijkspel de baan van Aguirre kan redden, is de vraag. *4' m Steve Mandanda, doelman van Olympique Marseille, zit er verslagen bij na de tweede treffer van Danny Koevermans (nummer 10). foto Peter Dejong/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41