or het noodlot Ook op miniatuurformaat is weids schilderen mogelijk 1 nieke terzijdes in gangsterkomedie ffl carrvjméê- Introductie 25. shoj PZC Donderdag 23 oktober 2008 3 7 den ingestudeerd. Dus meer als achtergrondinformatie." In het boek draait het om de vraag 'wat als?'. Wat als je in plaats van naar links, naar rechts gaat en dat je leven dan heel anders loopt. Ro- soff voert in haar boek de puber David op, die op zijn boertje Char- 'lk zou ook wel even iemand anders willen zijn, maar niet om het noodlot te ontlopen' ley van amper één jaar moet pas sen. Hij let echter eventjes niet goed op en Charley klautert naar het openstaande zolderraam en staat op het punt een mooie vogel achterna 'te vliegen'. David schrikt zich rot, maar weet zijn broertje nog op het laatste moment voor een fatale val te behoeden. Zelf raakt hij echter van de kook. Wat als hij net te laat was geweest? Van af dat moment is hij ervan over tuigd dat 'Meneer Noodlot' speci fiek hem te grazen wil nemen. Tij dens zijn poging zich een nieuwe identiteit aan te meten, ontmoet hij Agnes, een aantrekkelijke jonge kunstenares. Zij ziet in hem haar ideale model en weet hem, egoïs tisch als zij isvolledig in te pal men. David/Justin op zijn beurt beschouwt haar als bescherm engel, maar van die rol is Agnes niet gediend. Met de snelle rolwis selingen blijkt het jongerenpubliek geen moeite te hebben. Een com pliment voor Verkerk en Klieverik voor de heldere wijze waarop ze de personages gestalte geven. „Ik zou ook wel eens voor even ie mand anders willen zijn, maar niet om het noodlot te ontlopen", constateert een van de leerlingen Just in Case, Theatergroep Weder zijds, zat. 25 okt. (première), 15.00 u. en zon. 26 okt., 19.30 u. Amster dam, Jeugdtheater De Krakeling. Een van de miniaturen van Leendert van der Pool. foto Joost Bakker Theatergroep Wederzijds. foto Sanne Peper Tentoonstellingen in De Vier Gemeten en Revolution Gallery. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De Zeeuwse kunste naar Leendert van der Pool en zijn Amerikaanse echtgenote Eleanor Winters exposeerden vier jaar gele den met hun kennis Cynthia Kauf man in de Middelburgse galerie De Vier Gemeten. Nu gaan ze er op herhaling, maar deze keer hou den ze het letterlijk heel klein. De drie tonen, onder de noemer Smallsmaller, smallest, uitsluitend miniaturen. Minutieuze kunst op de vierkante centimeter. Van der Pool en zijn vrouw wo nen afwisselend in Middelburg, Pa rijs en New York. De afgelopen maanden had hij een overzichts tentoonstelling in het Muzeeum in Vlissingen. Opvallend was daar het recente werk: negen opmerke lijk kleine olieverfschilderijen. Ze zijn, zo wordt nu in De Vier Ge meten duidelijk, onderdeel van een collectief experiment met mi niaturen. Van der Pool, Winters en Kaufman wilden er vooral ach ter komen hoe klein klein kan zijn in het platte vlak. Hoe ver kun je daarin gaan zonder de creatieve ex pressie geweld aan te doen? Dat blijkt behoorlijk ver te zijn. En kele werken van Van der Pool op de expositie in Middelburg zijn niet groter dan vijf bij zeven centi meter, maar desondanks zeker zo precies, gedetailleerd en krachtig als zijn grotere schilderijen. Het is het resultaat van urenlang gecon centreerd schilderen, met soms niet meer dan één haartje en met behulp van een vergrootglas. Er is een veelheid aan onderwer pen te zien, waaronder het Middel burgse uitzicht vanuit De Koe poort op de Veerse Singel. Ook worden de eerste vruchten ge toond van een lange reis - een Schilderen met soms niet meer dan één haartje en met een vergrootglas nieuw project voor het Muzeeum - die de kunstenaar en zijn echtge note per binnenschip door Europa voerde. Ook de New Yorkse Cynthia Kauf man werkt in olieverf Haar minia turen zijn wat minder gedetail leerd en laten het Loire-gebied zien, waar ze een groot deel van het jaar woont. Ondanks de be perkte afmetingen is de weidsheid van het landschap goed zicht- en voelbaar. Eleanor Winters maakt, bewonde renswaardig nauwgezet, papiercol lages waarbij ze uitgaat van tradi tionele quiltpatronen. Vele minie me stukjes gemarmerd of Japans papier rangschikt zij tot uitgewo gen composities. Een deel is voor zien van het alfabet, in gekalligra feerde letters. Recht tegenover De Vier Geme ten, in Revolution ïoo.ooo.oooetc Gallery, loopt nog een week de tentoonstelling van Willem Buijs. De bekende Middelburgse kunste naar overleed vorig jaar maart, bijna zeventig jaar oud. Hij was ac tief als onder meer beeldhouwer, fotograaf en graficus. Galeriehouder en kunstenaar Wil liam Verstraeten, die veel met hem heeft samengewerkt, wil de aandacht voor het werk van Buijs levend houden en heeft daarom als eerbetoon een eerste expositie opgezet. Het gaat om werk uit de periode 1979-1983, waarin vooral een spel tussen heden en verleden wordt gespeeld. Er is veel fotogra fie te zien, maar ook enkele tweedi mensionale werken in staal. Expositie: 'Small, smaller, smallest', t/m 2 november in galerie De Vier Geme ten, Lange Noordstraat 50, Middelburg. Geopend: do. t/m za. (ook zo 2/11, tij dens de kunstroute), 12-18 uur. Expositie: Willem Buijs, t/m 30 okto ber in Revolution 100.000.000etc Gal lery, Lange Noordstraat 41, Middel burg. Geopend: ma. t/m za., 10-17 uur. Nieuw is het feit dat RocknRolla zich deels afspeelt in de vastgoed wereld, zodat we ons af en toe naar het dak kunnen begeven en uitzicht hebben op de bouwkra- nen. Tom Wilkinson speelt een misdaadkoning van de oude stem pel die ondanks zijn vaderlijke uit straling verbluffend onaangenaam kan zijn. Voor zeven miljoen euro kan hij een Rus met bouwplan nen wel aan een vergunning hel pen, want de wethouder heeft hij immers in zijn zak. Hij heeft ech ter niet gerekend op een slimme manoeuvre van zijn tegenspeler, die maakt dat ze tot elkaar veroor deeld zijn. Dat pakt desastreus uit, zodra allerlei ondergeschikt volk een graantje van de handel mee denkt te gaan pikken. Ritchie laat de verwikkelingen lek ker uit de hand lopen en trakteert ons op een onuitputtelijke hoeveel heid kwinkslagen, harde grappen en laconieke terzijdes. RocknRolla is zo'n film waar de fans eindeloos uit kunnen blijven citeren. Ja, "het is onderhoudend en op de beste momenten swingt het zelfs, maar op de een of andere manier is het oak net even te handig. Slim natuurlijk dat de soms nauwelijks bij te benen plot aan het eind om iets heel anders blijkt te draaien dan in het begin, maar kan ons dat eigenlijk iets schelen? Zo is het ook een beetje met die bonte stoet van criminelen die de revue pas seert. We vermaken ons er mee, maar eigenlijk laat niemand een blijvende indruk achter. Caravanlife Kapelle Rijksweg 3 4421 JJ Kapelle T. 0113 - 341 623 Caravan of kampeerauto huren? Kijk op wvvwi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39