dan maar moge winnen' 20% korting op alle aankopen La Ban Middelburg investeert in scholen Lonneboot genomineerd voor prijs ^wbHi'met" zoete polders ...en uw cliënt card cadeau w PZC Donderdag 23 oktober 2008 27 NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Samen werkingsschool De Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland maakt met twee scholen uit Kattendijke en Zuiddorpe kans op de Onder wijsprijs Zeeland. De Lonneboot heeft de nominatie te danken aan de 'Keek op de Week', waarin steeds twee kinde ren in een powerpoint-presentatie vertellen wat het nieuws was op school en in het dorp. De kinde ren gaan hiervoor op pad met fo to- en videocamera om een presen tatie te maken. Doel van het pro ject is om kinderen te leren res pect te hebben voor elkaar en naar elkaar te luisteren. Op 5 november wordt bekend welke school de prijs wint en doorgaat voor de lan delijke Onderwijsprijs. PARFUMERIE- Actie loopt t/m 28 oktober 2008 Segeersstraat 10 Middelburg Trefpunt van wereldmerken T. 01 1 8 - 61 3401 MIDDELBURG HOEK - Dow Benelux en het water schap Zeeuws-Vlaanderen hebben het besluit van Gedeputeerde Sta ten om de verzilting van de Noor delijke Braakmanpolders uit het ontpolderingsdossier te halen met tevredenheid ontvangen. Het verziltingsplan kwam het che miebedrijf slecht uit, omdat 'toe komstige uitbreidingen zouden worden belemmerd, de bedrijfs voering van de huidige fabrieken gehinderd zouden worden gehin derd en het bedrijf geconfronteerd zou worden met meer en nieuwe milieu-en natuurregels'. Ook dijkgraaf Wybe de Graaf van het waterschap Zeeuws-Vlaande ren kan goed leven met zoete in plaats van zoute Braakmanpol ders. „Was men hier wel aan be gonnen, dan zouden wij gecon fronteerd worden met een enorm verziltingsprobleem", reageerde De Graaf MIDDELBURG - Om de middelbare scholen letterlijk de ruimte te ge ven, wil het Middelburgse college van burgemeester en wethouders volgend jaar zes miljoen euro in vesteren. Vier miljoen gaat naar de Christe lijke Scholengemeenschap Walche ren (CSW), ruim anderhalf mil joen naar Nehalennia en drie ton naar het Calvijn College, zo stelt het college de raad voor in het on- derwijshuisvestingsprogramma 2009. De CSW aan de Elzenlaan wil op het eigen terrein 2044 vierkante meter aan leslokalen erbij bou wen. Als op sportpark De Voor- borch twee nieuwe sporthallen zijn gebouwd, kunnen de CSW' ers daar gaan gymmen en kunnen de gymlokalen op het eigen ter rein worden gesloopt. Dit schept ruimte voor nieuwbouw. Ook de uitbreiding van het Nehal- lennia (788 vierkante meter) hangt samen met de bouw van de sport hallen en de sloop van het eigen gymnastieklokaal. Voor het Calvijn College is ruim drie ton begroot om het schoolge bouw aan de Kruitmolenlaan 60 te kunnen blijven huren. Voor het aanpassen van de hand vaardigheidslokalen tot een multi functionele ruimte voor basis school de Cederhof denkt het col lege volgend jaar ruim 112.000 eu ro nodig te hebben. In de nota staan ook kleinere in vesteringen. Zoals extra meubilair en fietsrekken voor basisschool De Beverburch, huur van noodloka- len voor praktijkschool 't Bolwerk en de Klimopschool (speciaal on derwijs), vervangen van de boei- boorden aan de achtergevel van ba sisschool de Dolfijnenburch. Bij geboortekaartjes gratis studiofoto 0> to O Paspoortstraat 18 O-Souburg 0118-617174 06-20458617 www.perspectieffotografie.nl Over tien jaar verblijven patiënten nog maar heel kort in het ziekenhuis. Diagnose en controle gebeuren thuis, op afstand, en dat stelt andere eisen aan de bouw van een hospitaal, vinden de initiatiefnemers voor een particulier ziekenhuis op Walcheren. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29