'Dat 't beste ziekenhuis non iron shirts gag S3» 2 voor 89,95 !o >c Stadspark Molenwater ziet haar ledenlijst met de dag groeien Gedeputeerde wacht op échte plan Twee ongelukken met een heftruck binnen 24 uur Concert Christelijk Nationaal Koor 26 Donderdag 23 oktober 2008 pzc W Ontmoetingsplek voor jongeren Oostkapelle oostkapelle - De nieuwe longe ren Ontmoetingsplek (JOP) in Oostkapelle wordt dinsdag 28 okto ber geopend. Dat gebeurt in het bijzijn van SGP-wethouder Jaap Melse (jeugdzaken). De 'hangplek' bij de speeltuin aan de Torenstraat is ontworpen door MetaPlus uit Alphen aan de Rijn. Jongeren uit Oostkapelle hebben een openings stunt bedacht. Het hoe en wat houden ze geheim. Het feestje be gint om 17 uur. Lezing over effect van homeopathie op reuma oost-souburg - De Fibromyalgie vereniging houdt 28 oktober om 14.00 uur in wijkcentrum de Zwaan in Oost-Souburg een le zing. Fibromyalgie is een vorm van reu ma. Patiënten hebben veel pijn in de spieren en het bindweefsel. Homeopaat Josephine Sarneel ver telt tijdens de bijeenkomst over wat homeopathie kan betekenen voor deze ziekte. Pressiegroep grijpt sluiting Miniatuur aan voor manifestatie. door Theo Ciete middelburg - De vereniging Stads park Middelburg groeit als kool. De pressiegroep, die ijvert voor de aanleg van een stadspark aan het Molenwater, telt twee maanden na de oprichting tweehonderd le den. „Elke dag komen er drie, vier, vijf mensen bij", meldt voorzitter Caja Oldenburger. De vereniging wil dat de open ruimte die Miniatuur Walcheren nalaat na de verhuizing naar De Mortiere een groene long in de stad wordt. De gemeente heeft plannen voor de bouw van een schouwburg op die plaats en heeft de grond aangekocht. De doelstelling van de vereniging kan op de sympathie van veel bin nenstadbewoners rekenen, zo blijkt uit de posters die soms huis-aan-huis achter het raam han gen. In totaal drieduizend kleine en grote posters zijn inmiddels ver spreid. De drukorder voor nog eens drieduizend exemplaren is de deur uit. Komend weekeinde is Miniatuur Walcheren voor het laatst open aan het Molenwater. De vereni ging Stadspark grijpt dit aan om een manifestatie te houden onder het motto 'Een park voor allen, allen voor een park'. Die manifesta tie heeft twee doelen. Allereerst wil Stadspark Molenwater zichzelf onder de aandacht brengen. De vereniging wil komend weekeinde daarnaast laten zien wat voor func tie een stadspark kan hebben. Zaterdag- en zondagmiddag 'zijn verschillende (sport-)demonstra- ties en er is muziek. De manifesta tie is tussen 14.00 en 17.00 uur. Al leen als het regent, gaat het niet door. Vanuit de politiek zegt Oldenbur ger positieve reacties te ontvan gen. Ook van mensen die het niet eens zijn met de ideeën van de ver eniging. „Men waardeert het dat we niet alleen tegen iets zijn, maar dat we als vereniging uit zijn op sa menwerking." Oldenburger heeft in september een gesprek gehad met wethouder Albert de Vries over de ontwikkelingen aan het Molenwater. Oldenburger heeft het gesprek positief ervaren. „We hebben afgesproken dat we elkaar op de hoogte houden." De vereniging Stadspark Molen- water telt twee maanden na de oprichting al 200 leden. Komend weekeinde houdt de pressie groep een manifestatie. Bedenkers particulier ziekenhuis schuwen de confrontatie niet. door Maurits Sep vlissingen - Ze willen graag sa menwerken met de bestaande Zeeuwse ziekenhuizen. Maar als die daar niks voor voelen, trekken de initiatiefnemers voor een parti culier ziekenhuis op Walcheren hun eigen plan. „Als het harmonie model niet lukt, wordt het een confrontatiemodel. En dat de bes te dan maar moge winnen." Paul Sloot, samen met oud-Middel burger Arnold Slik de bedenker van het plan, laat er geen misver stand over bestaan: hun visie op de toekomst van de ziekenhuis zorg in Zeeland is beter dan die van de ziekenhuisdirecteuren Hans Simons (Goes) en Rob Zo mer (Vlissingen). „Wij missen bij hen het langetermijnperspectief Ze maken politieke keuzes, mede gebaseerd op macht: wie krijgt zijn zin? Maar het gaat om de be langen van de patiënten. En fusie van ziekenhuizen heeft nog nooit geleid tot kwalitatief betere zorg." Fusie kan wel leidei1 tot het behoud van zorg die anders zou verdwijnen. Dat is toch ook een goede reden „Dat is een fusie uit negatieve over wegingen, omdat je niet anders kunt. Het moet juist gaan over wel ke zorg je wilt bieden en waar je die moet bieden. Als wij tot sa menwerking kunnen komen, kun nen de ziekenhuizen in Goes.de in gewikkelde zorg bieden en wij op Walcheren de acute en trauma zorg. Lukt die samenwerking niet, dan ontwikkelen wij een model voor heel Zeeland. Dit gebied heeft recht op een volwaardig kern ziekenhuis. Dat is niet per se één groot gebouw, dat kan modulair." Ofwel: de zorg verdeeld over meerde re locaties. Dan doet u toch hetzelfde als Simons en Zomer en zult u dezelf de emoties en kritiek krijgen? Ook in uw werkwijze zullen mensen het ge voel hebben erop achteruit te gaan. „Ja wellicht, keuzes doen altijd pijn. Maar je ontkomt niet aan een verdeling van specialismes over verschillende locaties. Het gaat niet alleen over Walcheren maar 'Je ontkomt niet aan een verdeling van specialismes over verschillende locaties' over heel Zeeland. Het-is een dog ma om te denken dat een kernzie kenhuis één groot ziekenhuis is op één plek. Je moet naar de toe komst kijken, naar 2015 of 2020. Dan zullen patiënten veel meer dan nu thuis worden behandeld. De diagnose kan op afstand wor den gedaan en de controle kan op afstand gebeuren. Patiënten ko men wel voor een hele korte, snel le ingreep naar het ziekenhuis. Dat moet daarom een aangenaam ge bouw zijn in een parkachtige om geving met de nieuwste technolo gie. Dat is ons concept." Hebt u al een locatie? „Nee, dat zou de historische fout zijn. Je moet eerst een plan uitwer ken, dan de criteria opstellen en dan de plek zoeken. Uitgangspunt is wel de plek waar de meeste men sen wone, en de aanrijtijden zijn van belang. Het moet niet op een bedrijventerrein komen." Hoeveel gaat jullie plan kosten? „Daar geldt hetzelfde voor: eerst uitwerken wat je wilt, dan pas weet je wat het kost." Hoeveel mensen werken er in uw par ticuliere ziekenhuis? „Opnieuw: dat hangt af van wat je er gaat doen." Hoe lang hebben jullie dit plan al? „Sinds Pieter Vierhout zijn rap port over de Zeeuwse ziekenhuis zorg heeft gemaakt. Maar als dat plan een succes was geworden, hadden wij hier niet gezeten. De urgentie van ons plan is ontstaan door signalen uit de markt. Wal cheren krijgt een opgeleukte poli kliniek, gemeenten zijn ontevre den, Terneuzen doet niet mee. Wij kiezen voor kwaliteit, duur zaamheid en continuïteit." Van Heukelom deelt visie op toekomst ziekenhuiszorg. vlissingen - Een goede visie, maar zolang er geen uitgewerkt plan ligt, zet gedeputeerde George van Heukelom geen 'stempel van goed keuring' op het initiatief voor een particulier ziekenhuis. Er klinkt zelfs lichte teleurstelling door in zijn reactie op het gesprek dat hij gisterochtend had met Paul Sloot (een van de initiatiefnemers van het particuliere ziekenhuis). „Ik had dolgraag iets meer in han den gehad. Ik heb de initiatiefne mers gevraagd of ik ergens een zie kenhuis kan bekijken zoals dat wat zij hier willen bouwen. Maar dat is er nog niet. Het is dus iets unieks. Daar ben ik niet tegen, maar een visie alleen is onvoldoende." Van Heukelom heeft ook gewezen op de tijdsdruk. In november al vallen belangrijke besluiten over de toekomst van de Zeeuwse zie kenhuiszorg. „Of zij op tijd zijn? Dat ligt aan henzelf Van Heukelom heeft wel vertrou wen in de kwaliteit van de initia tiefnemers. „Bij het gesprek waren ook partners aanwezig die mee doen aan het project. Philips voor de iet, Heijmans voor de bouw." De gedeputeerde hoopt dat het niet tot een confrontatie gaat lei den tussen de mannen achter de bestaande en die achter het nieu we ziekenhuis. „Ik zal Simons en Zomer ook benaderen met het ver zoek eens met de anderen te gaan praten. Zo ontloop je confronta tie." Markt 73, Middelburg G118 - 650151 - langstraat 11-13, Zoutelande 0118 - 566003. vlissingen - In Vlissingen-Oost is gisteren twee keer binnen 24 uur een man gewond geraakt door een ongeval met een heftruck. Het ging wel om verschillende hef truckchauffeurs. Het ongeval van gistermiddag ge beurde op de Scaldia Terminal aan de Luxemburgweg in Nieuwdorp. Een 49-jarige vrachtwagenchauf feur uit Polen raakte volgens de po litie daarbij beide benen kwijt. Vol gens een arts zou zijn toestand ern stig zijn, maar niet kritiek. De Pool is met de traumahelikopter naar het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam gebracht. De heftruck werd bestuurd door een 35-jarige man uit Kapelle. Dinsdag raakte een 25-jarige vrachtwagenchauffeur uit Druten lichtgewond aan een been toen hij werd aangereden door een hef truck. Dat gebeurde op een bedrijf aan de Duitslandweg in Ritthem. L E U B co CL O- I middelburg - Het Christelijk Na tionaal Koor geeft zaterdag 1 no vember een middagconcert in de Hofpleinkerk aan het Hofplein in Middelburg. Het C.N.K. heeft le den uit het gehele land. Dirigent van het koor is Jacob Schenk uit Urk en als organist en pianist zal Wybe Kooymans optreden. Koor soliste is Sjanie Smaal. Het concert begint om 15.00 uur. Zondag verleent het koor nog zijn medewerking aan de dienst in de gereformeerde kerk aan de Platbos- laan 14 in Haamstede, aanvang 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28