Zep uit de startblokken Alleen nog in zee met AAA-bank dIDRVKKERY WALCHEREN 36 25 31 Hoofdletsel na val van steiger Archeologie Poppen spelen mee in jubileumproductie van De Zeeuwse Komedie Donderdag 23 oktober 2008 Toeristische pontjes verdienen subsidie Tip? redwalch@pzc.nl ROC en bedrijfsleven werken nauw samen op vrijetijdspark. door Theo Giele MIDDELBURG - Vrijetijdspark Zep in Middelburg zal een stevige im puls geven aan de hele Zeeuwse economie, verwacht burgemeester Koos Schouwenaar. Driehonderd banen erbij, driehonderdduizend extra bezoekers; de verwachtingen die het project heeft gewekt zijn hoog. Gisteren werd met een fees telijke bijeenkomst het begin van de bouw van het Zep gevierd. De letters Zep staan voor Zeeuws Evenementen Podium, maar die naam dekt slechts een dëel van de lading. Projectontwikkelaars TCN en RECC hebben van Zep een combi natie van een muziek- en evene mentenhal, attracties (het nieuwe 'Miniatuur Walcheren', Voetbal Ex perience), sport (JVOZ), winkels, horeca en niet in de laatste plaats onderwijs weten te maken. De ROC-studenten Economie en Ho reca, en Toerisme en Voeding ver huizen volgend jaar naar het Zep en belanden daar als het ware in bijna drie hectare grote praktijk ruimte. De ondernemers die zich op het Zep vestigen staan garant voor ten minste tachtig leerwerkplaatsen. Daarnaast wil het ROC door het aanbieden van allerlei diensten met de bedrijven op het Zep sa menwerken. Dat zou kunnen op het gebied van catering. Maar ook valt te denken aan een callcenter dat boekingen verzorgt. In het ROC-gebouw komt de 'ROC-plaza' waar leerbe- drijfjes worden gerund door stu denten, bijvoorbeeld een lunchroom, een reproshop en een leerlingenrestaurant. In totaal zul len 1500 studenten het ROC-ge- bouw op het Zep bevolken. Rudy Stroink van TCN voorspelt dat het Zep ervoor zal zorgen dat het beeld van Zeeland zal verande ren. „Zeeland is nu in de hoofden van de mensen van buiten een speelplek, iets waar je alleen naar toe gaat voor een vakantie. Maar MNj Gisteren is in Middelburg het be- gin van de bouw van vrijetijds park Zep gevierd. De gemeente verwacht een economische im puls door het project. Zeeland zal meer multifunctioneel moeten worden", aldus Stroink. Het Zep geeft daarbij door het combineren van allerlei functies het goede voorbeeld. Het Zep wil ook nog op een ander gebied een voortrekkers rol spelen. Het gebouw van het ROC is zeer energiezuinig. Verder wordt op het Zepterrein energie opgewekt door middel van zonnepanelen. De bedrijven die zich in elk geval op het Zep vestigen zijn fitnesscen trum Fit for All, Toys'R'Us, elektro- nicaketen BCC, fietssportwinkel HeBu, Kentucky Fried Chicken, en Wok Middelburg. Het eerste gedeelte van Zep gaat komend voorjaar open, de rest opent in het najaar de deuren voor het publiek. Wethouder Veere wist pas achteraf van uitzetten geld in IJsland. door Henk Postma DOMBURG - De Veerse wethouder van financiën, Wim van Tatenho- ve, wist van tevoren niet van het wegzetten van drie miljoen euro gemeentegeld bij de IJslandse Landsbanki. Dat hoefde ook niet. Volgens het treasurystatuut, dat in 2001 door de gemeenteraad werd vastgesteld, kan de ambtelijke afde ling financiën vrijelijk bankieren met bedragen tot 10 miljoen euro. Daar moeten dan wel strikte regels voor worden gevolgd. In veel ge meenten gaat dat zo. Nu het wegzetten van geld in IJs land niet veilig is gebleken, en ook elders grote banken over de kop zijn gegaan, hebben B en W de re gels verscherpt. Er mag nu geen geld meer worden uitgezet zonder toestemming van de wethouder. En de gemeente stalt voortaan al leen nog geld bij Nederlandse ban ken met een AAA-rating (de hoog ste kredietwaardigheidswaarde ring). Voortaan wordt bij meer van dat soort banken offertes ge vraagd, antwoordt het college op vragen die de WD-fractie heeft ge steld. Overigens, veel keus is er in Nederland niet meer. Gemeenten zijn sowieso verplicht eerst aan te kloppen bij de Bank Nederlandse Gemeenten en de Waterschaps- bank. Andere banken die betrouwbaar genoeg zijn bevonden, komen pas aan bod als die een betere rente ge ven. In de praktijk, zegt Van Taten- hoven, was dat bij Nederlandse banken vrijwel nooit het geval. Daarom was voor het stallen van- de 3 miljoen verder alleen offerte gevraagd in het buitenland. De gemeenteraad bespreekt de kwestie tijdens de openbare verga dering van vanavond. Die begint om 19.30 in het gemeentehuis. Markt 51 I Middelburg I T0118886886 SLUISKIL - Een 30-jarige Rotterdam mer is gistermiddag rond kwart voor vier zwaargewond geraakt bij een val van een steiger aan de In dustrieweg in Sluiskil. De man is met een schedelbasis- fractuur overgebracht naar het uni versitair ziekenhuis in Gent. ZEEUWSE lip? redactie@pzc.nl De hele klas mocht onlangs mee op pad. met een heuse archeoloog naar een braakliggend stuk grond. Met een metaaldetector, schepjes en zachte borstels werd de bo dem driftig onderzocht en alle ge vonden 1schattenwerden uitvoe rig bewonderd. 's Avonds vertelde de 8-jarige Puck zijn vader enthousiast over de vondsten: een stinkende oude sok, een knoop, een stuk hout met een spijker en een pak melk. Vader, toch enigsziris teleurge steld over dit resultaat, vroeg: Hebben jullie ook nog iets echt ouds gevonden'? 'Ja', riep Puck, 'datpak melk was over de datum!' De bouw van het Zep is inmiddels in volle gang. foto Ruben Oreel vanavond vanaf 17.30 uur I vrijdag 24 okrober, 16.30 uur j zaterdag 25 oktober, 15.00-16.30 uur Brasseriemenu met kerry- Ghy altijt lustich volck Marsha soep, gegrilde biefsmk j Presentatie poëziebundel j singer/songwriter ofgroentenquiche en chocoladèmousse i 15,00 en 12,50 (vegetarisch) zaterdag 25 oktober, 11.00-16.00 uur j Reserveren? bel 0118 - 886 866 j demonstratie 999 games kijk ook opwww.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27