Nieuwe banen en boten bij Noordhoek Sprint nu naar Telfort voor supersnel en voordelig internet. lelfbrtr. Computergebruikers Bakker Henk ten Hove woest op Microsoft wint Zeelandtrofee Telfort internet. Goedkoper Dus leuker. Nederland heeft minste werklozen EU Vaste lage prijs PZC Donderdag 23 oktober 2008 1 5 Onderwateraannemer in Zierikzee kan het werk bijna niet aan. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - „Het ziet er gigantisch goed uit voor ons. We hebben last van groeistuipen en een teveel aan bedrijfsbezoeken die we nog moe ten afleggen." Vanwege deze overvolle orderpor tefeuille durft de Zierikzeese on derwateraannemer Noordhoek fors te investeren in mensen en schepen. Eerder werd al bekend dat het familiebedrijf in Japan voor vijftig miljoen euro een duik en constructievaartuig van 76 me ter laat bouwen. De kiel van dit schip wordt in januari gelegd. De oplevering staat gepland voor de cember 2009. Gisterochtend maak te directeur Leen Noordhoek be kend dat bij scheepswerf De Hoop in het Groningse Foxhol de order is geplaatst voor een twintig mil joen euro kostend inspectie- en re paratievaartuig. Dit 'survey'-schip wordt 62 meter lang, 13 meter breed en biedt plaats aan veertig opvarenden. In maart 2010 moet het klaar zijn. Vanwege de drukte en de uitbrei ding gaat het Zierikzeese bedrijf op zoek naar 100 tot 125 nieuwe mensen. „In januari beginnen we met werving en selectie. Duikers in opleiding en kantoorpersoneel zoeken we in eerste instantie in Zeeland", zegt Noordhoek. De nieuwe schepen worden voor namelijk gefinancierd door een commanditair vennootschaps fonds. „De eerste vijf jaar hebben we de schepen op charterbasis, daarna hebben we een optie tot koop en na tien jaar zijn we ver plicht te kopen. En dat is ook onze bedoeling", legt Noordhoek uit. Voor het schip dat in Groningen wordt gebouwd, verstrekt de Rabo bank Groningen een lening van twaalf miljoen. Noordhoek heeft en verwacht veel werk in de energiemarkt. Daarbij gaat het onder meer om ondersteu ning bij de exploitatie van bijna le ge olievelden, het verwijderen van oude olieplatforms en de bouw van windturbines. Ook binnen de civiele markt zit nog veel werk in het inspecteren en afdekken van kabels op de zee bodem. Daar komt bij dat de over heid bezig is met een inhaalslag na dat er eerder was bezuinigd op kunstwerken. Noordhoek: „Wij willen dat allemaal met eigen sche pen en materiaal doen, zodat we zelf de prijs kunnen bepalen." Hoewel bankierend bij Fortis, heeft Noordhoek geen last van de financiële crisis „Al missen we nu wel een bank met vestigingen in het buitenland." Leen Noordhoek Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl. Bel Bestel I Bezoek 0800-1707 telfort.nl Telfort winkels DEN HAAG - Nederland heeft de laagste werkloosheid van alle lan den in de Europese Unie. In'augus tus was slechts 2,6 procent van on ze beroepsbevolking werkloos, veel minder dan het gemiddelde van 6,9 procent voor de hele EU. Dat blijkt uit cijfers van het CBS. De financiële crisis heeft tot sep tember geen deuk geslagen in de Europese werkgelegenheid. In de eerste vier maanden van dit jaar lag het werkloosheidspercentage op 6,8, en vanaf mei was de werk loosheid stabiel op 6,9 procent. Dat komt neer op iets meer dan 16,5 miljoen werklozen. Spanje staat er het slechtst voor met 11,3 procent werklozen. In meer dan de helft van de EU-landen daalde de werkloos heid het afgelopen jaar. De meeste vooruitgang boekten Polen en Oos tenrijk. Met name de kansen voor de jeugd verbeterden. De jeugd werkloosheid daalde tot onder de vijftien procent, fors minder dan het record van eind 2004 (18,6 pro cent). Zes landen kampten met stij gende werkloosheidscijfers, waar bij Spanje en Ierland aan kop gin gen. De arbeidsmarkt in de Vere nigde Staten heeft al wel fors te lij den onder de kredietcrisis. De werkloosheid steeg in het afgelo pen jaar van 4,7 naar 6,1 procent, wat nog steeds lager is dan het EU-gemiddelde. Beeldscherm in China op zwart bij gebruik van illegale kopieën. PEKING - Chinese computergebrui kers zijn woest op softwarefabri kant Microsoft. Het bedrijf heeft een programma ontwikkeld dat de achtergrond van het computer scherm op zwart zet als blijkt dat de gebruiker een illegale versie van Windows heeft geïnstalleerd. Het programma, Windows Genui ne Advantage, wordt op de compu ter geplaatst door automatische up dates. De computeraar krijgen ver volgens 45 dagen lang om het uur een zwarte achtergrond te zien. De gebruiker kan de achtergrond wijzigen, maar het volgende uur wordt de zwarte wallpaper auto matisch teruggeplaatst. Een pop-up waarschuwt de gebruiker ieder uur bovendien voor de geva ren van softwarepiraterij. In een peiling op de homepage van de re gering heeft de overgrote meerder heid van de deelnemers haar onge noegen over de maatregel van Mi crosoft laten blijken. Advocaten be twijfelen bovendien of de maatre gel van Microsoft wel wettig is, be richtten staatsmedia gisteren. Chi na heeft meer dan 250 miljoen computergebruikers. Ruim 90 pro cent van de computers draait op Windows, veelal illegale kopieën. door Melita Lanting NIEUWERKERK - Bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk mag zich het ko mende jaar beste bakker van Zee land noemen. Hij heeft de Zee landtrofee van de Nederlandse brood- en banketbakkersvereni ging gewonnen. Dit jaar moesten de bakkers een roomboter cake, volkorenbrood en rozijnenbollen inleveren. Henk ten Hove heeft het beste ge scoord, al heeft hij in geen enkele categorie de eerste plaats gewon nen. Winnaar in de categorie volkoren brood is bakkerij Joop van Meijel uit Clinge. Ten Hove eindigde hier op de tweede plaats. Bakker Boer uit Kloetinge heeft de beste room boter cake gemaakt en bakkerij Koppejan uit Meliskerke is win naar geworden in de categorie ro zijnenbollen. Het is de eerste keer dat de trofee naar Schouwen-Duiveland komt en Henk ten Hove is daar trots op. „We doen al heel lang mee. Mijn vader is daarmee begonnen en we hebben al verschillende keren prij zen gewonnen in de afzonderlijke categorieën maar nu de trofee. Dat is heel leuk." Het niveau van de inzendingen was dit jaar volgens de jury goed. De eindstrijd was spannend om dat de scores van de beste negen bakkers heel dicht bij elkaar lagen. Spaanse koning opent brouwerij Heineken AMSTERDAM - De Spaanse koning Juan Carlos heeft een Hein- eken-brouwerij geopend in Sevilla. Dat maakte de fabrikant gisteren bekend. Het complex vervangt de brouwerij La Cruz del Campo in de Zuid-Spaanse stad. Volgens Heineken is de nieuwe fabriek, die vanwege zijn omvang de bijnaam 'Jumbo' kreeg, de meest geavan ceerde brouwerij van Europa. De capaciteit bedraagt 5 miljoen hec toliter per jaar. Heineken heeft er 260 miljoen euro in geïnvesteerd. Gazprom boekt recordwinst MOSKOU - Het Russische staatsgas- concern Gazprom, het grootste be drijf van Rusland, heeft in het eer ste kwartaal van zijn gebroken boekjaar 2008/2009 een record winst geboekt van 286 miljard roe bel (8,3 miljard euro), vergeleken met 217 miljard roebel een jaar eer der. De fors hogere winst is te dan ken aan de gestegen aardgasprij- zen. De omzet van 's werelds grootste gasproducent nam met 47 procent toe tot 903 miljard roebel (26,1 miljard euro). Meer winst voor telecombedrijf Tele2 STOCKHOLM - De Zweedse aanbie der van telecom- en internetdien sten Tele2 heeft in het derde kwar taal een winststijging geboekt van 28 procent tot 2,25 miljard kroon (223 miljoen euro). Een jaar eerder kwam het resultaat voor belastingen uit op 1,76 mil jard kroon. Dat maakte Tele2 giste ren bekend. Vooral in Rusland nam het aantal nieuwe klanten van Tele2 sterk toe, met bijna 450.000. TomTom zet koers naar Rusland AMSTERDAM - TomTom, producent van navigatiesystemen, breidt uit naar Rusland. Het bedrijf begint eind november met de verkoop van autonavigatie systemen in Moskou en Sint-Pe- tersburg. Dat maakte TomTom gis teren bekend. De Russische markt is volgens TomTom eeri van de snelst groeiende elektron icamarkten voor consumenten. Daarnaast zit de Russische automarkt in de lift.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15