Nog 2 dagen! expert Van experts kun je meer verwachten. 24 OKTOBER 25 OKTOBER PZC Donderdag 23 oktober 2008 1 1 Financiële crisis 19 Minister Bos vindt bankverzeke raar ING een gezond bedrijf, on danks de verkoop van de zoge naamde woekerpolissen, beleggin gen in Amerikaanse rommelhypo- theken en de buitenproportionele salarissen en bonussen voor het topmanagement. De Nederlandse regering pompt 10 miljard euro in ING om ze de ratrace voort te laten zetten om een grote buffer te verwerven. Het zou beter zijn een dergelijke bank te nationaliseren en de topmana gers te laten dagvaarden door het openbaarministerie. Veel mensen zijn het vertrouwen in de grote banken en verzekeraars volledig kwijt. Banken en verzekeraars zullen wel weer bezig zijn om iets te ontwik kelen dat veel weg heeft van de be leggingspolis, om mensen zeer ho ge kosten te berekenen voor hun producten en een lage rente op spaarcenten. Over ongeveer 10 jaar kunnen we beoordelen of deze ka pitaalinjectie correct is geweest, ik ben zeer wantrouwend. C.A. Lockefeer K. Burg 9, Middelburg Financiële crisis 20 In de PZC van 21 oktober aan dacht voor het effect van de kre dietcrisis voor de zorgsector. Ge meenten zijn publieke organen, di rect gefinancierd door staat en bur ger. Dat er openheid is met betrekking tot het uitzetten in het buitenland van publieke gelden, is dan ook geen verdienste. En het is zeker geen verdienste zichzelf te ver schuilen achter het argument, 'dat het mocht', en 'dat we dachten dat het safe was'. Dat zijn typische in competentieargumenten. Maar dat neemt niet weg, dat de dienstverle nende instellingen als zorginstellin gen en woningbouwverenigingen, die zich ten onrechte tot vrije marktspelers wanen, omdat ze met overheidssubsidie, verzeke ringsgelden of huurgelden werken, eveneens die openheid moeten ge ven. Maar daar is het angstwekkend stil. Van mij mag er in Zeeland een onderzoek komen naar het speculatieve wegzetten van gelden in het buitenland door deze sec tor. Misschien zitten er daar ook nog lijken in de kast, waar cliënten en patiënten straks voor gekort worden. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Vakantiegevoel Wissenkerke heeft nu eenmaal geen haven, maar, en dat zien of vergeten mensen, ook de rust is een vakantiegevoel, gezien de vele woningen die door niet Zeeuwen worden bewoond (PZC, 11-10). Met het lange termijn beleid van de gemeente moeten meer wonin gen gebouwd worden; gelukkig is Amaliahof nu klaar en daar kun nen we weer wat levendigheid van verwachten. Jammer dat de Stichting Dorpsgemeenschap Wis senkerke (SDW) eenzijdig ope reert en de wijngaard die jaarlijks duizenden bezoekers trekt niet bij de plannen betrekt. Verder vinden wij vooral de foto's een verkeerde voorstelling van za ken, er staan panden leeg, maar dat kost tijd, het pand van van Damme zou voor allerlei doelein den geschikt zijn zolang er geen sloophamer aan te pas-komt. De foto's laten weer de journalistieke vrijheden zien, in het pand met kranten wordt druk aan verbouwd en de bungalow is verkocht. Waar om zo'n eenzijdig beeld schetsen en waarom wordt de wijngaard niet genoemd. Sorry redactie, slecht gedaan Fam. N. Reijnen Julianastraat 34, Wissenkerke A58 Het bord 'Kies voor de A58' op de N256 lijkt erg veel op mijn eerdere suggestie om het vrachtverkeer uit de richting Zierikzee te verbieden rechtsaf te slaan op de Delta-krui sing. Misschien kost dit bord (of een paar verbodsborden) wel 5,000 euro. Een schril contrast met het geld (250,000 euro?) voor al die andere maatregelen, die blijk baar nog steeds niet tot het ge wenste effect hebben geleid en die of overbodig, of alleen maar lastig en ergerniswekkend zijn voor de mensen die niet anders kunnen dan de Nieuwe Rijksweg gebrui ken. Peter Diepen Evertsenstraat 5-18, Goes Overlast Twee berichten in de PZC van 20 oktober: Volgens CBS en 'de straat' geven rondhangende jonge ren het meeste overlast. Leger werft bij bedrijfsleven in verband met personeelstekort. Is de oplossing zo moeilijk? Haal de verveelde jongetjes van straat, lijf ze in bij het leger, geef ze disci pline en leer ze een vak. Dan zijn we van een hoop narigheid en uit keringen af. De rondhangers, die nu de boel verpesten, krijgen" dan het respect voor zichzelf en van hun omge ving met daarbij een goed perspec tief op de toekomst. Dat moet toch kunnen. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Standbeeld Goede Duitser krijgt toch stand beeld (PZC, 15 okt.) Daar ben ik het wel mee eens. Wij hadden even verplicht een inkwartiering in huis van 2 Duitsers. Tegen mijn vader hadden ze ge zegd 'wij worden ook maar ge stuurd'. Als ze niet gingen was het niet best voor hen. Het is ook een wonder dat mijn va der nooit de kogel heeft gehad, want die was niet makkelijk tegen de Duitsers. Zou er een klein boek je over kunnen schrijven. Je houdt wel een paar tikken van zo'n oor log over. Gooi zelden eten weg. En droomde tot enkele jaren geleden nog over die oorlog. Jonge mensen vinden wel eens dat je die oorlog maar wat moet vergeten. Maar hoe kun je vergeten, als er dingen zijndie nog gegrift staan in je hoofd als de dag van gisteren. J.S. Slingerland-Memelink Valeriusstraat 1, Veere Bomenkap Bomenkap in de Yerseke Moer. Je wrijft je wel even de ogen uit als je dat leest. Het Zeeuws landschap betreurt nog altijd de niet te ont kennen landschapsverarming ver oorzaakt door de hervekaveving. Nu gaat notabene het Zeeuwse landschap zelf met de kettingzaag de begroeiing te lijf. Inderdaad de boer verschraalt, maar natuurbeleid faalt. Als mo tief wordt aangevoerd, dat de kraaienoverlast beperkt moet wor den. Dat is letterlijk het paard ach ter de wagen spannen. Het is een illusie te denken dat er dan geen kraaien meer komen. Het zou van een beter beleid getui gen door de kraaien te ruimen in plaats van bomen. Misschien voor de beheerders een idee om hier eens over na te denken. Nico Boone Molenstraat 42, Hoedekenskerke Overschotteni In de PZC (15-10) lezen we dat Ter- neuzen flinke overschotten heeft. Onder meer 1 miljoen op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning en 1 miljoen op de wet Bijstand. Dit betekent dat ontvangen rijks- gelden niet aan de burgers worden uitgekeerd. Naast het risico dat het Rijk nu denkt nog verder tekunnen bezui nigen, worden deze bedragen ont houden aan mensen die daar recht op hebben. Ik ken mensen waarbij een verzoek om vergoeding van een elektrische fiets, noodzakelijk wegens hun handicap, door de ge meente Terneuzen wordt afgewe zen. De gemeente zou juist ruimharti ger dienten te zijn. Schande. Ik roep de raad op hier iets aan te doen. Kees de Fouw Waterfront 603, Terneuzen HDR3500. Met 1GB harde schijf voor 250 uur-opnemen Speelt o.a DVD, CD en MPEG. Met I.IINK en USB-ingang. DivX-gecertificeerd ALLEEN GELDIG OP VRIJDAG Slim design 66 cm breedbeeld LCD-TV met Dynapix Plus en digitale DVB-T tuner. Muurbevestiging mogelijk ALLEEN GELDIG OP ZATERDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11