De winter. Wij zijn er klaar voor. U ook? 1 O Donderdag 23 oktober 2008 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (brieven maximaal 150 woorden) Kernenergie 2 Er is een nieuwe collectieve waan in Nederland, zo blijkt o.a. uit het lezersonderzoek van de PZC: kern energie is groen. En ja, kernener gie zou inderdaad een groen en veilig alternatief kunnen zijn... in een ideale wereld. En die bestaat helaas niet. Wie durft moet de lijst internationale nucleaire ongeluk ken er maar eens op nakijken die veroorzaakt zijn door menselijk fa len, slecht onderhoud en soms bijna criminele onachtzaamheid. Bovendien wordt het grootste na deel, het nucleaire afval, door poli tici en gewone Nederlanders stel selmatig genegeerd. Natuurlijk is dit ook makkelijk: je stopt het on der de grond, je ziet het niet meer en vergeet het. Maar het is er wel. Op dit moment veilig, maar wie garandeert die veiligheid voor dui zenden jaren? Deze struisvogelpoli tiek doet denken aan het onge gronde optimisme dat de krediet crisis veroorzaakt heeft: alles lijkt goed te gaan en critici worden weg gehoond... tot de boel in elkaar dondert. En dan komen de krokodillentra nen. Ik zou willen voorstellen alle huidige voorstanders van atoom- stroom een vaatje kernafval te la ten adopteren. Benieuwd of er dan nog een meerderheid voor te vinden is. Floortje Zwigtman Diamant 28 Middelburg Kernenergie 3 Jarenlang zijn we er aan gewend dat Greenpeace ons op basis van 'gevaarlijke afvalstoffen', een doem- senario voorhoudt als er wordt ge sproken over kernenergie. Nu loopt gelukkig een zeer groot deel van onze denkende bevolking warm voor kernenergie. Ook zij hebben door dat een kerncentrale een perfect instrument is, zie Bor- sele waar we zelfs de levensduur probleemloos van verlengen. Geen CO2 uitstoot, en een heel hoog rendement. Daarbij zijn de windmolens waardeloos! Wat ze doen is met veel subsidie de hori zon vervuilen en het leven van de omwonende verpesten. Nu heeft Greenpeace, omdat ze de greep op 'het volk' dreigen te verliezen, wat nieuws bedacht: stroom van een kerncentrale heeft in de hele keten CO2 uitstoot opgeleverd, en veel subsidie opgenomen. Ze blijven aan de gang. Alles wat zij promo ten vreet in de hele keten CO2 en subsidie. En de grootste subsidievanger zijn ze zelf Laten we hen de opdracht geven eerst te trachten de eigen broek op te houden, en ogenblik kelijk met studies te komen welke helpen de nog resterende proble men rond kernenergie afval op te lossen. Dat zet meer zoden aan de Neder landse dijk dan valse populistische vuurtjes stoken. En weet dat wij het werpen van rotsblokken om je zin door te drijven, pure mafia praktijken vinden. Het heeft er ge lukkig alle schijn van dat Nederlan ders weer wakker worden en zelf hun boontjes weer gaan doppen. Weg betutteling weg schijndemo- cratie. Wij willen echte democrati sche vrijheid. W. van Valen Tivoliweg 41B, Hulst Eerste paal Het was een klein berichtje in de PZC van vrijdag 17 okt. 'Tijdelijk eerste paal voor moskee'. In Am sterdam werd de eerste 'symboli sche' paal geslagen voor een te bouwen moskee. Die paal moest er wel direct weer uit want het kan nog maanden duren voordat allerlei vergunningen en papieren voor de bouw binnen zijn. Hollandse uitsloverige kleinzielig heid ten top. Symbolisch noemt men het. Volgens mij is het psy chotisch. Het duurt nog.een hele tijd voordat het zover is maar ik denk dat ik morgen alvast mijn 65e verjaardag ga vieren. B.J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee Mosselsector Hoezo een gebaar naar de mossel sector, meneer Peeters (van de Vo gelbescherming)? U zou geloof waardig zijn als u het volgende ver zoek had gedaan aan de mosselvis sers: 'vis alsjeblieft' zoveel moge lijk mosselzaad van de instabiele banken, want dat zaad gaat 's win ters altijd verloren door stormen e.d. Door het uitspreiden van dat mosselzaad op jullie percelen heb ben de vogels op het Wad een veel langere tijd ruim voldoende te eten. K. Jansen Bgkkersboogerd 14, Wemeldinge Woningcorporatie Enige jaren geleden al deed ik mel ding van het feit dat het verstandi ger zou zijn als corporaties zich be zig zouden houden met hun kern taken, het leveren van betaalbare huurwoningen zonder winstoog merk, oorspronkelijk ontstaan in het verleden als gemeentelijk wo ningbedrijf (PZC, 17 okt.). Zich te gaan gedragen als reguliere marktpartij betekent ook dat win sten behaald uit projectontwikke- lingsactiviteitert belast worden. De vraag gesteld in het verleden om meer commerciële ruimte bete kent ook het afdragen van een ge deelte van de eventuele winst. Daarnaast zou ik het interessant vinden van de heer de Ceuster te horen hoe hij aan het verlies van 70.000 euro komt per huurwoning als hij de gronden al praktisch om niet krijgt van de gemeente, met dit gegeven meld ik mij met alle plezier als ontwikkelaar om ze over te nemen en te ontwikkelen!! Hoe luidt het gezegde ook al weer 'Wie geknipt wordt behoort voor al stil te zitten'. J. Marijnissen Pare Zonnehove, Veldzigt 53 O'kapeile Kredietcrisis 14 Monopoly spelen met gemeen schapsgeld is natuurlijk veel span nender dan op het speelbord. En is je geld op? Dan leen je toch gewoon wat bij. Tja en loopt het fout dan is in ieder geval niet wet houder van Tatenhove de klos want die heeft gedaan wat hij kon en zelfs nog meer want hij pro beerde voor de gemeenschap nog een half procent meer rente te ha len. De beste man loopt toch wel met een enorme pleister nu op zijn neus?? Want ja wie het onder ste uit de kan wil.... Onbegrijpelijk dat de gemeente Veere nog niet failliet is. Gepko Prenger Ooststraat 5, Domburg Kredietcrisis 15 De volgende reactie op de uitgezet te overheidsgelden. Eigenlijk best leuk om beslissingen te kunnen ne men over zoveel geld, aanwezig bij diverse overheden om daar nutti ge en zinloze dingen mee te kun nen doen. Lekker belangrijk doen door te zoeken naar een procentje meer voor geld dat even op uitge ven moet wachten. Vergaderen met de ambtenaren, of fertes aanvragen, consultens raad plegen,dure bankheren bezoeken of ontvangen. De onkosten zullen wel meer zijn dan dat beetje meer rente, maar we zijn bezig en van de straat. Terwijl er nota bene ei gen voorzieningen voor dat geld zijn, speciaal hier voor opgericht. Wat droevig allemaal, een over heid die zo met het door de bur gers opgehoest belasting geld om gaat. N. vd Wekken Middenstraat 1Kats Kredietcrisis 16 De CDA-voorzitter Van Beveren, legt in de PZC (18/10) omstandig uit dat 'niemand' de kredietcrisis had voorzien. Volgens Van Beveren zou pas enke le weken bekend zijn geworden dat het 'garantieproduct' van de BNG een beleggingsproduct is van de Amerikaanse bank Lehman Elk seizoen stelt zo zijn eigen eisen. Vooral de winter vraagt om een beetje extra aandacht. Om u ook tijdens (1e winterperiode te verzekeren van een veilig Mercedes-Benz gevoel onderweg, controleren wij voor slechts 19,95 uw Mercedes-Benz. Daarbij krijgt u een Mercedes winterpakket gratis. m0t)i6lt)6(iri if P Lonworso Rote rij 7, 4328 BB Burgh-H aamstede, tel. 0111 - 65 42 92. www.louwerse-mb.nl, verkoop@louwerse-mb.nl Brothers. Uit de stukken die de sta ten jaarlijks van GS ontvangen blijkt niet dat het hoofdsomgaran tieproduct van de BNG bij Leh man Brothers werd onderge bracht. De volksvertegenwoordi ging werd 'dom' gehouden. GS, Poppelaars voorop, wisten dat na tuurlijk wel. Karla Peijs stuurde een door De Munck van Fin. Ec. Zaken (15 september 2008) geredi geerde brief, pas drie weken later op 7 oktober 2008 door aan de PS. Ze schrijft dat GS de situatie nauwgezet zullen volgen en direct handelen als de ontwikkelingen enz. Vanaf 8 september was er een gere- ruchtenstroom over Lehman Brothers. Maar GS bleven geloven dat zij 2013 9.500.000 zouden kun nen innen. Onnozelheid ten top. Voortaan wat vlotter reageren! Cees Freeke Rivierenpark 54, Terneuzen Financiële crisis 17 EU leiders kloppen zich op de borst voor hun kordate optreden in deze crisis. Ongekende bedra gen zijn in de bankensector ge pompt, andere multinationals staan al in de rij voor zakken vol overheidsgeld. Veel grote en kleine speculanten zijn gered op kosten van degenen (burgers en bedrij ven) die wél verstandig met geld omgaan. De overheid geeft zo alweer foute signalen en de geldgroei loopt vol ledig uit de hand. Straks gaat het zelfde spelen op de huizenmarkt (zie de VS): verstandige kopers en huurders mogen meebetalen aan de schade van grote gokkers die te veel huis voor hun inkomen koch ten, en die in plaats van 'super slim' nu ineens 'zielig' zijn. Wat volgt? Nationalisatie van de NHG hypo theekgarantie, optrekken van de garantiegrens tot 1 miljoen, een CDA-verbod om huizen met ver lies te verkopen? Overheidsingrij pen in de markt is doorgaans hét recept om een probleem nog gro ter te maken. Niek Haak SpanjaarÖstraat 9, Middelburg Financiële crisis 18 De heer Ventevogel heeft finan cieel inzicht, want hij zou zijn spaargeld niet naar IJsland hebben gebracht. We mogen aannemen dat hij dan zeker geen gemeen schapsgeld naar IJsland zou heb ben gebracht. Des te vreemder is dat hij de stommiteiten van ambte naren en bestuurders min of meer vergoelijkt. Want de verantwoorde lijken hebben duidelijk minder fi nancieel inzicht dan de heer Vente vogel en (gelukkig) vele anderen. De financiële verantwoordelijk heid moet daarom worden afgeno men van hen die dit hebben ge daan of hebben laten gebeuren. Dat particulieren lankmoedig wor den behandeld is het resultaat van kiezen tussen twee kwaden. Hopelijk hebben ze hun lesje ge leerd. Overigens hebben de over- heidsgaranties voor spaargelden perverse eigenschappen, hoe nood zakelijk ze ook zijn. Banken kun nen daardoor onverantwoord ho ge rentes bieden voor geld dat lang durig wordt vastgezet. De spaarder loopt immers geen risico. De bank wordt zonodig door de overheid overgenomen. Alleen de aandeel houder is de klos, en daarmee na tuurlijk toch ook de burger die zijn pensioenaanspraken ziet ver minderen. Piet Allaart Zuidweg 6, Ritthem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10