Weinig hinder Griekenlandgangers Obama vrijaf voor zieke oma Tweetal berecht in Deense terreurzaak Verhuisbericht Impasse blijft in Zimbabwe pzc Woensdag 22 oktober 2008 9 Afghaan en Pakistaan zouden bomaanslag hebben voorbereid. kopenhagen - TWee mannen die in Denemarken terechtstonden op verdenking van het voorberei den van een terroristische aanslag zijn gisteren veroordeeld tot jaren lange celstraffen. In september 2007 arresteerde de politie een Deen van Pakistaanse afkomst en een Afghaan die een test hadden uitgevoerd met explo sieven. In hun woningen werden handleidingen voor het vervaardi gen van bommen aangetroffen. De Pakistaanse Deen stond vol gens de aanklagers bovendien in contact met Al Qaida. De rechter veroordeelde de Paki staanse Deen tot twaalf jaar cel. De Afghaan kreeg zeven jaar en moet daarna het land uit. In een andere Deense rechtszaak werd gisteren bepaald dat een Tu nesiër die ervan wordt verdacht de cartoonist Kurt Westergaard te hebben willen vermoorden, poli tiek asiel krijgt in Denemarken. De man zou in Tunesië mogelijk worden gemarteld. Hij zou West ergaard, die een controversiële spotprent heeft gemaakt van de is lamitische profeet Mohammed, hebben willen doden. Om die re den besloot Deense regering eer der juist om de man het land uit te zetten. harare - De Zimbabwaanse oppo sitiepartij MDC van Morgan Tsvan- girai heeft gisteren gewaarschuwd dat Tsvangirai alsnog onmiddellijk een paspoort moet worden ver strekt, wil hij volgende week een cruciale bijeenkomst bijwonen over de formatie van een regering van nationale eenheid. Tsvangirai boycotte maandag een bijeenkomst van een commissie van de Zuid-Afrikaanse Ontwikke lingsgemeenschap (SADC) in Swa ziland, omdat hij geen paspoort had gekregen. Tsvangirai kreeg wel een tijdelijk reisdocument, maar vond dat niet goed genoeg. Volgens de MDC is het incident illustratief voor de op stelling van president Robert Mu gabe en diens Zanu-PF, die zou den weigeren Tsvangirai en de MDC als gelijkwaardig te beschou wen. Tsvangirai en Mugabe sloten vori ge maand een akkoord over machtsdeling, maar de onderhan delingen verkeren in een impasse over de toewijzing van de 31 kabi netsportefeuilles. Tsvangirai be schuldigt de Zanu-PF ervan te veel belangrijke ministersposten op te eisen. Mugabe was maandag wel in Swa ziland aanwezig. Volgens zijn on derhandelaar Patrick Chinamasa weerspiegelt de weigering van Ts vangirai 'de eigen weerzin en twij fel' van de MDC ten opzichte van machtsdeling. schiphol - Vakantiegangers die gis teren naar Griekenland vertrok ken, hadden relatief weinig last van de nationale staking in dat land. Dat zeiden woordvoerders van Transavia en KLM. De KLM-vlucht op Athene liep uren vertraging op. Transavia heeft twee vluchten gecombineerd en richting Turkije gedirigeerd. Vanaf het Turkse Izmir konden de passagiers per boot doorreizen naar Lesbos en Samos. Voor passa giers die terugkeerden naar Neder land gold hetzelfde in omgekeerde richting. Leden van de grootste Griekse vak bonden legden het werk neer uit protest tegen een reeks economi sche hervormingen die de regering wil doorvoeren. Zo wil Athene het noodlijdende Olympic Airli nes reorganiseren en de sociale voorzieningen aanpassen. Volgens de bonden leidt dit tot hogere werkloosheid en meer armoede. Bijna 200 binnenlandse en buiten landse vluchten vervielen. Treinen reden niet, bussen, trams en me tro's amper. Scholen en banken waren gesloten, de media staakten en ziekenhuizen boden alleen spoedeisende hulp. Studenten raken in het centrum van Athene slaags met de oproerpolitie tijdens een protest tegen de plannen van de regering om de economie te hervormen. foto Simela Pantzartzi/EPA Presidentskandidaat onderbreekt campagne voor familiebezoek. west palm beach - Barack Obama heeft bijna al zijn campagneafspra ken voor morgen en overmorgen afgezegd om een bezoek te kun nen brengen aan zijn 85-jarige oma in Hawaii, die plotseling ern stig ziek is geworden. Obama's grootmoeder, Madelyn Payne Dunham, werd vorige week ontslagen uit het ziekenhuis, maar haar toestand ging plotseling sterk achteruit, zei woordvoerder Ro bert Gibbs. Obama is mede opgevoed door zijn oma en zij is altijd een van de belangrijkste mensen in zijn leven geweest, naast zijn moeder en grootvader, zei Gibbs. Hij vertelde niets over haar ziekte, maar hij liet doorschemeren dat zij stervende is. Toen Obama deze zomer op de conventie van de Democratische Partij werd genomineerd als presi dentskandidaat somde hij op wat hij allemaal aan zijn oma te dan ken had en zei hij dat het 'ook haar avond' was. Intussen is het over en weer be schuldigen van stembusfraude weer in volle gang. Democraten be tichten Republikeinse overheids functionarissen van het illegaal 'zuiveren' van kieslijsten. Tiendui zenden overwegend Democrati sche kiezers zouden daardoor op 4 november geen stem kunnen uit brengen. Omgekeerd beschuldigen Republikeinen de tegenpartij van het creëren van spookkiezers. Er zouden talloze fictieve mensen zijn geregistreerd. In Florida ver scheen zelfs Mickey Mouse op de kieslijsten. De FBI is een onder zoek begonnen naar de beschuldi gingen. Bob Fitrakis, hoogleraar politicolo gie uit Ohio die boeken schreef over stembusfraude, staat niet te Presidentskandidaat Barack Oba ma onderbreekt zijn campagne voor een bezoek aan zijn sterven de grootmoeder, een van de be langrijkste mensen in zijn leven. kijken van de chaos aan de voora vond van de presidentsverkiezin gen. „We hebben een lange tradi tie van gestolen verkiezingen." Het Amerikaanse systeem is gevoelig voor manipulaties omdat ze niet centraal georganiseerd zijn. Lokale functionarissen, die vaak verbon den zijn aan een politieke partij, zijn verantwoordelijk voor de orga nisatie en het toezicht. Daardoor worden er op 4 november feitelijk 13.000 verkiezingen gehouden in 13.000 quasi-onafhankelijke distric ten en regio's die allemaal een ei gen kiescommissie hebben. O zie voor het laatste nieuws over de verkiezingen www.pzc/algemeen/buitenland Per 25 oktober 2008 verhuist het PZC hoofdkantoor van Goes naar Middelburg. Centrale PZC Redactie Telefoon: 0118-43 4010 E-mail: redactie@pzc.nl Nieuw kantooradres: Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Telefoon: 0118-43 4000 Nieuw postadres: Postbus 91 4330 AB Middelburg 1 Advertentiebedrijf Verkoopteam Zeela Telefoon: 0118-43 4070 E-mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9