Thermphos zoekt: thermPhos duizendpoten voor afdeling Verlading infotorial Thermphos - wereldleider in fosfor, fosforderivaten en fosfaten Thermphos International B.V. is een bedrijf met vestigingen in Europa, Noord en Zuid-Amerika en Azië. De hoofdvestiging en tevens belangrijkste produc tievestiging bevindt zich in het Vlissingse Sloegebied, waar 480 van de in totaal 1.150 medewerkers gestationeerd zijn. Fosfor en een aantal daarvan afgeleide chemische stoffen vormen de grondstof voor - onder meer - industriële en huishoudelijke schoonmaakmiddelen, ge wasbeschermingsmiddelen, levensmiddelen, farmaceutische producten en pro ducten als batterijen. Fosfor is kortom overal en een onmisbaar element van ons moderne dagelijks bestaan. Een chemisch bedrijf als Thermphos speelt daarin dus een essentiële rol. Aan de basis van alle bedrijfsactiviteiten ligt fosfaaterts, dat o.a. gewonnen wordt in gebieden rond de Middellandse Zee. Per jaar leveren schepen zo'n 600 duizend ton fosfaaterts af in de bedrijfshaven van Thermphos. Het erts wordt vermalen en vermengd met een kleimengsel. waardoor balletjes ont staan. Na toevoeging van cokes en grind gaat de massa de oven in, waar bij een temperatuur van tweeduizend graden de fosfor wordt vrijgemaakt. Thermphos zet zich actief in voor duurzaam ondernemen en werkt mee aan het streven om de wereldwijde uitstoot van COa te verlagen. wordt toegepast. De opslag vindt plaats in silo's.' Kwaliteitscontroles Vanuit de opslag kan het zout in zak ken worden verpakt of, als bulkgoed, verladen in schepen, treinwagons of vrachtwagens. Elke zoutsoort heeft zijn eigen, specifieke stortgewicht en bijbehorende verwerkingeisen. De mensen van Verlading moeten daar rekening mee houden. Essentieel zijn ook de continue kwaliteitscontroles die zij moeten verrichten. Aan de hand van monsters wordt gecheckt of een product volledig voldoet aan de specificaties van de klant, bijvoor beeld op het gebied van voedselvei ligheid. Is het monster goedgekeurd, dan kan het product op weg naar de klant. Zo niet, dan gaat het opnieuw het productieproces in. Wekelijks een ander takenpakket Nieuwkomers op de afdeling Verla ding beginnen als loading operator. Zij maken stap voor stap kennis met alle verladingsfacetten en krijgen van lieverlee steeds meer verantwoorde lijkheden. Daar weet Arno de Neef, rechterhand van André Zandee, alles van. In 1990 kwam hij bij Thermp hos in dienst. 'Als loading operator leerde ik onder andere rangeren met een locomotief, rijden met een vork heftruck en machines bedienen. De BigBag-installatie bijvoorbeeld, die zakken met een inhoud vanaf 500 kg t/'m 1500 kg fösforzout afvult. In to taal doorliep ik 5 "posten" en werd achtereenvolgens allround loader, first loader en assistent ploegleider. Inmiddels vervul ik de functie van as sistent manager en vorm ik de har moniserende schakel tussen de grondstoffenaanvoer, de diverse be- drijfsunits en het vervoer naar de klanten.' Hoe heeft Arno zijn werk tot nu toe ervaren? 'Als zeer afwisse lend. Elke dag weer gebeurt er enorm veel binnen dit bedrijf, en als verladingsmedewerker wissel je we kelijks van takenpakket. Dat houdt het heel fris en interessant.' We werken veilig, of we werken niet' Fosfor is een stof die bij verkeerd ge bruik gevaarlijk kan zijn. Thermphos stelt daarom de allerhoogste veilig heidseisen. 'We werken veilig, of we werken niet,' zegt André Zandee. 'In een bedrijf als het onze moetje altijd je hoofd erbij houden en je bewust zijn van de veiligheidsvoorschriften. Onze medewerkers moeten dan ook Vlissingen-Oost is de thuishaven van Thermphos, een uniek bedrijf met talloze interessante facetten. Deze wereldleider in fosfor, fosforderivaten en fosfaten levert topproducten aan een uitgebreid klantennetwerk in Euro pa, Noord- en Zuid Amerika en het verre oosten. Voor de afdeling Verla ding is Thermphos op zoek naar energieke, leergierige loading operators die niet alleen hun salaris, maar ook hun sociale leven belangrijk vinden. Een duizelingwekkende hoeveelheid fosfaaterts komt jaarlijks aan in de zeehaven van Thermphos: 600 dui zend ton om precies te zijn. Het erts wordt omgezet in een aantal produc ten. Een deel daarvan vindt per trein wagon, schip of vrachtwagen zijn weg naar de klant. Tussen de aan komst van het erts tot en met het vervoer naar de klant zit een keten van handelingen, waarbij de afdeling Verlading een cruciale rol speelt. De circa 48 medewerkers van Verlading zijn op zoek naar nieuwe collega's: mannen met pit, die houden van af wisseling en bereid zijn zich verder te ontwikkelen. Fosfaaterts fosfor fosfaatzout André Zandee is manager logistical services. Hij is verantwoordelijk voor alle operationele handelingen die te maken hebben met de overslag en verpakking van alle Thermphospro- ducten. Dat begint al in de haven. 'Grote zeeschepen voeren de vaste en vloeibare grondstoffen die voor de verschillende productieprocessen no dig zijn, aan. We slaan ze op in tanks en silo's. Uit de erts wordt fosfor ge wonnen. Een deel daarvan gaat direct naar de klant, de rest wordt hier ter plaatse verwerkt tot fosforzuur. Wij leveren fosforzuur in uiteenlopende kwaliteiten, bijvoorbeeld voor de frisdrankindustrie, de metaal- en de farmaceutische industrie. Maar we bewerken het ook zelf. Na vermen ging met een aantal andere stoffen maken we er verschillende soorten fosfaatzout van. Welke type zout hangt af van het productieproces dat Arno de Neef bij BigBag-installatie beschikken over een goed ontwik keld verantwoordelijkheidsgevoel.' De afdeling Verlading zit middenin een innovatief vernieuwingsproces en beschikt over hypermoderne ma chines en systemen. Praktisch alle verladingsprocessen zijn inmiddels geautomatiseerd en te volgen in spe ciaal daartoe ingerichte meetkamers. Ook voldoet de afdeling aan de nieuwste ARBO-wetgeving; hand werk is grotendeels overgenomen door machines. Thermphos jij: de juiste chemie? Voor de afdeling Verlading is Thermphos op zoek naar - bij voor keur - ervaren mannen met een technische achtergrond en een VA- y PRO-A opleiding, die bereid zijn te wortelen in het bedrijf. Enthousias me en leergierigheid worden be loond met prima doorgroeimogelijk heden. Thermphos biedt zijn verla- dingsmedewerkers een zeer profes sionele, collegiale werksfeer; uitste kende primaire en secundaire ar beidsvoorwaarden; interne on-the- job opleidingen en bijbehorende cer tificering; 2-ploegendienst (ideaal voor wie behalve zijn bankrekening ook zijn sociale leven koestert); gele genheid tot deelname in de (deels vrijwillige) bedrijfsbrandweer; gratis bedrijfsvervoer in bijna heel Zeeland. Zin om eens een kijkje te nemen in de fabriek? Dat kan! Thermphos organiseert op ver zoek kennismakingsbezoeken. www.thermphos.com Thermphos International B.V. Postbus 406, 4380 AK Vussingen Martien Kempees afdeling P&O Tel. +31 (0)113 689607 Fax. +31 (0)113 689604 info@thermphos.com www.thermphos.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 96