Droombanensite Vacatureaanbod keldert omlaag Zorgen over continuïteit Werknemer niet toe aan vaste werkgever Banensite voor allochtonen arbeidsmarkt» De daling van het online vacatureaanbod wordt steeds sterker, de vierde daling op rij is de grootste van de afgelopen jaren. Dit blijkt uit cijfers van de Monster Employment Index - de maandelijkse barometer van de on line arbeidsmarkt. De Index daalde in augustus met 21 punten naar 173. Hier mee rapporteert Nederland, van de Europese landen waar Monsterboard.nl de vacatureontwikkelingen volgt, de grootste afname. De sterkste daling in het vacatureaanbod werd gemeten binnen de administratieve sector. door Ron Gregoor online vacatureaanbod in Overijssel sterk af (-27). Dalingen in met name de admini stratieve sector en de financiële dienstver lening waren hier debet aan. Ook in Gel derland (-25), Noord-Holland (-24) en Utrecht (-22) daalde de Index flink. De Europese Index daalde met 8 punten aanzienlijk, zij het minder sterk dan de Nederlandse. Alle landen waar de Monster Employment Index actief is kenden een afname. Nederland was met 21 punten echter de grootste daler, gevolgd door Ita lië (-14) en Zweden (-12). In Groot-Brit- tannië (-7) en Duitsland (-4) daalde de In dex minder sterk. Het volledige Monster Employment In dex-rapport (inclusief alle tabellen) is kos teloos op te vragen via pers@monster- board.nl. Het adviesbureau Connecting Diversities heeft vorige maand de vacature site www.diversiteitsvacatures.nl gelanceerd. De site is het platform om werkgevers en allochtone werknemers samen te brengen. Medewerker tuincentrum/verkopes M/V UtoKfciniKn het tuincentrum met name verantwoordelijk voor cj»- vam iiisfcrtfjerr toirasng. Daarnaast verricht u alle voorkomende werkraarr.hc'de-, vast «Henslverbant»' voor 40 uor tv few* ssj-tó BREDA - De vermindering van het aantal online vacatures was in alle sectoren merk baar. Alleen voor horeca toerisme bleef de Index gelijk. De daling van de Index was het sterkst binnen de administratieve sector. Het was de derde achtereenvolgen de afname voor de sector die na een daling van 50 punten 13% lager staat dan vorig jaar. Ook onderwijs training (-32), transport logistiek (-32) en financiële dienstverlening (-29) namen sterk af. Voor laatstgenoemde sector bereikte de Index het laagste punt in tweeënhalf jaar. "De stagnerende economie en het gedaal de consumentenvertrouwen hadden dui delijk invloed op de ontwikkeling van het vacatureaanbod in augustus", zegt Diana Krieger, Managing Director van Monster- board.nl. "Wanneer we kijken naar de da ling binnen de financiële dienstverlening begint ook de wereldwijde kredietcrisis nu echt merkbaar te worden." Geen enkele provincie kon zich aan de trend onttrekken, Met een daling van 34 punten nam de Index in Flevoland het sterkst af. Hier staat de Index nu zes pun ten lager dan vorig jaar. Voor de derde achtereenvolgende maand nam ook het Nederland is een bijzondere carrièresite rijker: www.ditismijndroom- baan.nl. Op deze site kunnen mensen met ambitie aangeven wat hun droombaan is. Werkgevers en recruiters hebben de mogelijkheid met deze kandidaten in contact te treden. Het is een nieuwe manier van matchen van vraag en aanbod, waarbij de wensen van de kandidaat centraal staan. door Ron Gregoor BREDA Nederland telt honderden vacaturesites, die allemaal uitgaan van de wensen van de werkgever. "Wij zijn de eersten die de wensen van de kandidaat centraal stellen", zegt mede- initiatiefne mer Huub van Zwieten van talentenbu reau TalentFirst. :"Dat past in een tijd waarin talent nog altijd schaars is en veel kandidaten sterk hechten aan persoonlijke groei." Voor kandidaten biedt ditismijndroom- baan.nl een podium om ongeremd en door Ron Gregoor BREDA -De arbeidsmarkt wordt steeds krapper. Werkgevers zijn er zich steeds meer van bewust dat zij zich extra moeten inspannen om de strijd op de alsmaar krap per wordende arbeidsmarkt te winnen. Uit cijfers van het CBS blijkt dat dc komende rijd het aantal 65- plussers in ons land bijna zal verdubbelen. Echter, het aantal niet- westerse allochtonen in de beroepsbevol king neemt in snel tempo toer. Vooral in de grote steden is momenteel meer dan de helft van allochtone afkomst. Logisch ge volg daarvan is dat het aantal multiculture le studenten op MBO, hogescholen en universiteiten stijgt. Dat biedt kansen voor werkgevers. Maar die weten vaak niet hoe ze die groep moeten bereiken. Dat komt vooral doordat werkgevers vaak de eigen wervingskanalen gebruiken, terwijl al lochtonen vaak eigen sollicitatiekanalen hebben. Dat zijn andere kanalen dan die van de werkgevers. Met www.diversiteitvacatures.nl wordt een stap gezet om deze twee groepen bij elkaar te brengen. Het adviesbureau Con necting Diversities is gespecialiseerd in het bevorderen van diversiteit binnen organi saties. Werkgevers verwachten dat hun bedrijven ernstige nadelige gevolgen zul len gaan ondervinden vanwege de krapte op de arbeidsmarkt, die de komende vijfjaar optreedt. Ze maken zich serieus zorgen over de continuï teit van hun organisatie, ook als de economische groei terug loopt. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van Manpower, waarvan de resultaten zijn gebun deld in het witboek 'Het kritieke tekort.' door Ron Gregoor BREDA -Hans Leentjes, algemeen direc teur van Manpower Nederland, waar schuwt: "Als er geen actie wordt onderno men, valt in de nabije toekomst de winst lager uit, zijn klanten minder tevreden, daalt de arbeidsproductiviteit en komt in novatie onder druk te staan. Maar de ge volgen voeren zelfs verder: als de krapte nu niet wordt aangepakt, komt in de nabije toekomst het functioneren van essentiële maatschappelijke voorzieningen zoals de gezondheidszorg en onze veiligheid, in het geding." Ondanks dat werkgevers inmid dels beseffen dat de krapte op de arbeids markt directe schade aan hun bedrijfsvoe ring veroorzaakt, blijkt uit het onderzoek ook dat er over het algemeen onvoldoen de of te weinig effectieve maatregelen worden genomen. De discrepantie tussen woorden en daden is groot. Leentjens licht toe: "Op zich is dat ook begrijpelijk. On dernemers worden vaak opgeslokt door kwesties die zich op dc korte termijn voordoen. Maar het is ronduit verontrus tend. Dit witboek dient behalve als wake- up call daarom ook als een pleidooi om nu, met elkaar- werkgevers en overheid- ver nieuwende oplossingen in kaart te bren gen. En dus niet alleen oplossingen op het niveau van arbeidsmarktcommunicatie. Daarmee laatje immers op grotere schaal gezien, vooral eikaars medewerkers roule ren. Wij pleiten voor een creatieve visie op arbeidsmarktparticipatie en voor eenu grotere betrokkenheid van Hik- managers bij het bepalen van de bedrijfsstrategie." Veilig Uit het Manpower onderzoek blijkt dat maatregelen die al wel door werkgevers worden genomen, meestal zogenaamde veilige en/of losstaande maatregelen zijn: ze laten de interne organisatie zoveel mo gelijk intact. Voorbeelden zijn het wei-ven van meer jongeren, aanpassen van het be loningsbeleid of intensiever trainen en op leiden. Het witboek pleit ervoor aanvul lend minder traditionele en meer creatieve en ingrijpende oplossingen in te zetten. Zoals het opnieuw inrichten van .functies om ze geschikter te maken voor parttimers of een nieuwe stijl van leidinggeven om een organisatie met steeds meer thuiswer kers goed te blijven runnen. Om de krap te het hoofd te bieden gaat het, zo blijkt, niet zozeer om een betere manier van werven, maar zijn nieuwe HR- strategieën en systemen nodig. Overheid en werkgevers zullen daarenbo ven bereid moeten zijn samen te werken als het gaat om een slimmere en effectieve re inzet van het enorme arbeidspotentieel dat nog beschikbaar is. Het Manpower Witboek geeft concrete tips voor bedrijven om individuele maat regelen te nemen. anoniem hun droombaan wereldkundig te maken. Ook voor werkgevers en recruiters biedt de site toegevoegde waarde. Kandidaten geven precies aan wat voor baan ze zoe ken, dit vergroot de kans op een match met een vacature die een recruiter in por tefeuille heeft. Bovendien zijn de kandida ten 100 procent gemotiveerd. Ditismijn- droombaan.nl is een initiatief van talenten bureau TalentFirst en internetbedrijf Search Media. ALMERE- Ruim de helft (54%) van de werknemers in Nederland is nog niet toe aan vastigheid in een baan. Dit blijkt uit het onlangs afgesloten online onderzoek van Creyfs Uitzendbureau. In totaal gaven 1532 respon denten antwoord op de vraag: wat is voor jou de voornaamste reden om naar een uitzendbureau te stappen? Een andere reden voor werknemers om zich niet direct aan één vaste werkgever te binden is de mogelijkheid om op deze ma nier in verschillende keukens te kunnen kijken, ruim 28% gaf dit aan. Slechts 3% van de ondervraagde personen maakt gebruik van een uitzendbureau voor de begeleiding in het sollicitatiepro ces. "Het is zeer herkenbaar dat een groot aan tal werkzoekenden waar wij mee te maken'" krijgen nog niet toe is aan vastigheid", al dus Patrick van der Ploeg, Algemeen Di recteur van Creyfs Uitzendbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95