BOM ENGINEERING Creatief denken en doen! Flowserve B.V. Pump Division IB FLOWSERVE «infotorial BOM ENGINEERING De strategie van BOM ENGINEERING is duidelijk. Eerst den ken, dan doen. Ik zeg dan ook wel eens gekscherend dat wij de denktank zijn binnen West-Brabant. De combinatie van creatief denken, technische wetenschap en uitvoeren, geeft een voorsprong in samenwerking en betrouwbaarheid. "Onze klanten varen prima op dat kompas," vervolgt directeur John Bom enthousiast. "Dat bleek maar weer eens nadrukkelijk toen wij af gelopen september samen met perso neel en relaties stil stonden bij het vijftienjarige bestaan van BOM ENGINEERING. De handen gin gen toen flink op elkaar. Maar van achterover leunen en op onze lauwe ren rusten is totaal geen sprake hoor. Dat past ook niet bij de Brabantse nuchterheid die wij aanhangen. Het betekende juist een extra stimulans om ook de komende vijftien jaar weer al onze kennis en kunde aan te wenden om in deze branche dat woordje mee te blijven spreken." Turnkey BOM ENGINEERING is een inge nieursbureau in de breedste zin van het woord. Het bedrijf is namelijk in heel wat takken van sport actief; multidisciplinariteit alom. Al heel wat grote, industriële projecten heeft zij van start tot finish voor haar reke ning genomen. Hier is namelijk de expertise in huis om vanaf ideevor ming tot en met de daadwerkelijke realisatie en het turnkey afleveren bij de klant alles in eigen hand te hou den. Dit doet zij voor heel wat ver schillende sectoren en in zowel bin nen- als buitenland. De Vliegende Hollander Een van de belangrijkste vakgebie den waarbinnen BOM ENGINEE RING projecten realiseert is de spe- ciaalmachinebouw. In dat kader heeft zij afgelopen winter in de Efte- ling hard gewerkt om 'De Vliegende Hollander' weer in de vaart te krij gen. Bij deze attractie zijn onder an dere diverse aandrijfsystemen aange past, is er gezorgd voor een betere bereikbaarheid van deze aandrijvin gen en zijn op de lift verschillende wijzigingen doorgevoerd om de voertuigen beter op te vangen en ge controleerd over de top van de baan te transporteren. Inspirerende omgeving "Ieder jaar groeien we nog steeds ge staag," besluit Bom. "Zelfs in perio den waarin de economie zich niet van haar allerbeste kant laat zien, blijft onze orderportefeuille goedge vuld. We zijn dan ook voortdurend op zoek naar enthousiaste vakmensen die het team hier komen versterken. U komt terecht in een inspirerende omgeving waarbinnen de kansen voor het grijpen liggen en het credo 'Creatief denken en doen' hoogtij viert. Zin om aan boord te komen? Bekijk dan vooral onze website eens en wel licht mogen wij u binnenkort be groeten als onze nieuwe collega." Creatief denken en doen! Bedrijvenweg 2 Postbus 50,4793 ZG Fijnaart tel. 0168-468181 fax 0168-468182 bom@bomengineering.nl www.bomengineering.nl Eind september 2008 was die spreekwoordelijke kogel dan daadwerkelijk door de kerk. Een contract met een verwachte waarde van 85 tot 90 miljoen dollar werd binnengehaald om een reeks speciale pompen te leve ren aan de China Petroleum Engineering and Construction Corporation (CPECC), die als aannemer werkt voor de International Petroleum Invest ment Company (IPIC) om de oliepijpleiding in Abu Dhabi (ADCOP) te bouwen. "Een niet geringe prestatie, waar we als vanzelfsprekend bijzonder trots op zijn," gaat Ruud Bakermans, Manu facturing Manager enthousiast van Start. "Veel eer in deze komt overi gens onze productmanager Ben De ters toe. Zijn team heeft het voor touw in dit traject genomen. De tech nische expertise van Flowserve Etten- Leuf gaf uiteindelijk de doorslag. Het is een flinke order die we in de wacht hebben gesleept. De pijpleiding zal de ruwe olie vanaf de Habshan olievel den in Abu Dhabi naar de haven van Fujairah aan de westkust van de Ara bische Emiraten verpompen. De ont werpcapaciteit van de 360 km lange oliepijpleiding bedraagt 1,5 miljoen olievaten per dag. Reken maar dat dit een behoorlijke spin-off voor ons be tekent. Het zet Flowserve Etten-Leur maar weer eens nadrukkelijk op de kaart." Wereldwijd Flowserve Corporation - met hoofd kantoor in Dallas, Amerika - is een van 's werelds belangrijkste leveran ciers van producten en diensten op het gebied van vloeistof- en gasbe- heersing. Het bedrijf, bestaande uit de drie divisies, opereert in meer dan 55 landen wereldwijd en is gespeciali seerd in het leveren van industriële pompen, asafdichtingen en kleppen voor de procesindustrie, petrochemie en krachtopwekking. "Wereldwijd werken er zo'n 14.000 mensen voor Flowserve. Op onze vestiging in Et ten-Leur zijn dat er ruim 500. Een aantal dat we hopelijk in de komende tijd nog flink zien groeien, want we zitten letterlijk te springen om en thousiaste collega's." Complete pompsystemen "De vestiging in Etten-Leur is gespe cialiseerd in het ontwerpen, produce ren, testen en service en reparatie van complexe pompaggregaten voor een breed toepassingsgebied. Onze pro ducten zijn bovendien altijd custom made, dus 100% maatwerk. Dat maakt het werken op onze enginee ring afdeling ook zo leuk en uitda gend. Ieder project is weer anders." Klantspedfieke wensen "Die uitdaging geldt natuurlijk even zeer voor de mensen op onze produc tie afdelingen (de verspaners en pompinonteurs). Ook zij moeten aan de slag met die klantspecifieke wen sen. Geen dag is hier hetzelfde en dat maakt het werken hier zo geweldig. Omdat Flowserve zo'n technisch hoogwaardig bedrijf is, voelt het wel haast als voetballen in de Champions League. Je weet datje tot de top be hoort!" aldus de heer Bakermans. Positieve wind "En op dit moment is Flowserve op zoek naar nog meer 'topspelers' die hier het team willen komen verster ken. Een baan bij Flowserve betekent werken in een technisch bedrijf waar een positieve wind waait, waar flink geïnvesteerd wordt in opleidingstra jecten, een no-nonsense mentaliteit heerst, veiligheid - in al zijn facetten - hoog in het vaandel wordt gedragen en uitdagingen voor het oprapen lig gen evenals de doorgroeimogelijkhe den! Wat dat betreft doen we onze kernwaarden 'Safer, Better and Faster' alle eer aan." Pump Division Parallelweg 6 Postbus 25, 4870 AA Etten-Leur Tel. 076-5028200 Fax 076-5028487 ettenleur.hr@flowserve.com www.flowserve.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 90