Britse regering publiceert X-files Appelsientje. Al 35 jaar het beste onder de zon. Sinaasappel 'Overschot olie in 2009 enorm' u!f Woensdag 22 oktober 2008 P2C MOSKOU - Het wereldwijde over schot aan olie zal volgend jaar enorm zijn als de grootste oliepro ducenten hun productie niet verla gen. Dat zei gisteren Opec-voorzit- ter Abdullah Al-Badri gisteren. „Als er niets verandert, zal het overschot tot het einde van het tweede kwartaal 2009 enorm zijn", aldus Al-Badri. De leden van het oliekartel komen deze week in een spoedvergadering bijeen om te praten over de sterk gedaalde olieprijs. De minister van Energie van Qa tar, Abdullah bin Hamad al-Atiyah, stelde afgelopen vrijdag dat de olieproductie met minstens een miljoen vaten per dag verlaagd zal worden. De prijs van een vat ruwe olie is inmiddels meer dan gehalveerd ten opzichte van het re cordniveau van ruim 147 dollar dat in juli werd gehaald. Luchtmacht VS kwam in actie tegen vermeende ufo's. door Yolanda Bobeldijk LONDEN - Als Robbie Williams ge lijk heeft bestaan aliens, buiten aardse wezens, echt. De Engelse popster zei drie keer ufo's te heb ben gezien, en wil professioneel ufoloog worden. Mazzel voor hem dat de Britse overheid deze week materiaal over ufo's vrijgaf op de website van het nationale archief. De 'X-files' bevatten informatie over de 'unidentified flying ob jects' die in de afgelopen decennia zijn gezien. Zo is tijdens de Koude Oorlog een Amerikaanse ge vechtspiloot ingezet om een ufo te identificeren die op de radar was gesignaleerd boven Kent. Milton Torres kreeg de opdracht de ufo neer te schieten, maar net toen hij klaar was om te vuren, verdween het object. Hij mocht er met nie mand over spreken anders zou hij zijn werk nooit meer mogen uit voeren. Tijdens een reünie in Kent, 32 jaar later, sprak hij er over met zijn toenmalige collega's. David Clarke, ufoloog, bestudeer de alle 'ufo-documenten' van de Britse overheid, ook die nog niet openbaar zijn. Volgens hem is 'In de middeleeuwen geloofde men ook dat heksen bestonden' nooit duidelijk geworden wat Tor res zag. Het kan zijn dat de piloot onderdeel was van een experi ment om het Russische radarsys teem te testen. In 1991 zag een Italiaanse piloot die van Milaan naar het Londense Heathrow vloog een granaatachtig object. Later werd uitgesloten dat dit een r wapen kon zijn geweest. Ook zijn er in de archiefstukken verhalen te vinden van mensen die met ufo's contact konden ma ken bijvoorbeeld door radio-ont vangers. Al deze informatie is nu voor het publiek toegankelijk. Clarke vindt het bijzonder verre gaand om nu maar meteen te con cluderen dat ook echt buiten aardse wezens onze aarde hebben bezocht. „Een verhaal van iemand is iets anders dan wetenschappe lijk bewijs. In de middeleeuwen ge loofde men ook dat heksen beston den. Zulke dingen moeten wel eerst bewezen worden." Wel vindt Clarke het onterecht dat er in vele media lacherig over wordt gedaan over ufo's. „Als het echt een grap was, dan waren er nooit zulke serieuze verhalen over naar buiten gekomen. We moeten dit gewoon verder onderzoeken eer we conclusies kunnen trekken over eventueel buitenaards leven." Het is de tweede keer dat er ufo-documenten openbaar zijn ge maakt in Engeland. Afgelopen mei is al een deel gepubliceerd. In de komende twee.jaar worden daar nog tien tot twaalf documenten aan toegevoegd. Door de Britse wet op vrijheid van informatie is de overheid verplicht inzage te ge ven in het ufo-dossier. Clarke vindt dat een prima praktijk. „Daarmee worden alle complot theorieën dat de regering stiekem in contact zou staan met aliens ook meteen van tafel geveegd". Ohttp://ufos.nationalarchi- ves.gov.uk/ Aantal verkeersdoden in Europa daalt fors BRUSSEL - Het aantal verkeersdo den in Europa is de laatste maan den fors afgenomen. Dat meldt het Belgische Touring, een zuster organisatie van de ANWB, op ba sis van nog ongepubliceerde cijfers van de Europese Commissie. Met uitzondering van Cyprus, Malta en Roemenië nam het aantal ver keersdoden de laatste maanden in alle Europese landen af Corbatsjov doet weer mee aan verkiezingen MOSKOU - De voormalige Sovjetlei der Michaïl Gorbatsjov wil met een nieuwe partij meedoen aan de verkiezingen voor het Russische parlement, die in 2011 worden ge houden. Dat heeft zijn zakenpart ner Aleksandr Lebedev laten we ten. Gorbatsjov zei dat zijn partij onder meer zal ijveren voor meer persvrijheid en een onafhankelijke rechtspraak. Hoofden afgeleverd bij Mexicaanse politie CIUDAD JUAREZ - Een koeriersbe drijf heeft bij een politiebureau in Ascención in het noorden van Mexico een koeler met daarin vier hoofden afgeleverd. De hoofden zijn van vier mannen tussen de 25 en 35 jaar oud. Mogelijk werden ze het slachtoffer van de oorlog tus sen rivaliserende drugsbendes. Die gevechten hebben dit jaar in Mexi co al honderden levens geëist. Thaksin krijgt bij verstek twee jaar cel BANGKOK - Voormalig premier Thaksin Shinawatra van Thailand is gisteren bij verstek veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf we gens corruptie. Het is de eerste ver oordeling van Thaksin, die in 2006 na beschuldigingen van corruptie en machtsmisbruik werd afgezet. Thaksin vluchtte twee maanden geleden naar Groot-Brittannië, waar hij sindsdien verblijft. Doodstraf Afghaanse journalist herroepen KABUL - Het hof van beroep in Af ghanistan herriep gisteren het doodvonnis tegen de Afghaanse journalist Përwiz Kambakhsh (23). Het wordt omgezet in twintig jaar cel. Kambakhsh beledigde volgens het hof de islam en de profeet Mo hammed. Hij verspreidde een kri tisch artikel over de rol van de vrouw in de islam. Kambakhsh gaat opnieuw in beroep. Het favoriete pak vruchtensap in ons land is van Appelsientje. Want ook dit jaar riep u ons in smaak testen weer uit tot de allerlekkerste. Om precies te zijn: zeven op de tien Nederlanders kozen voor Appelsientje als lekkerste van het hele schap. Op zich niets nieuws onder de zon. Dit was voor gaande jaren ook al zo. Haal het beste uit de zon. Appelsientje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8