Zwartepoorte loopt voorop in autotechniek fi OAZ infotorial "Met hulp van OAZ ga ik werk doen waarbij ik echt mijn talenten gebruik!" Loopbaanbegeleiding door OAZ ondernemen en goede werkomstandighe den, hetgeen je ook terugziet in onze ul tramoderne werkplaatsen met bijvoor beeld gerecycled rubberen vloeren in plaats van beton; veel beter voor de ge wrichten van de autotechniekers." Het bedrijf heeft momenteel enkele vacatures voor goed gemotiveerde monteurs met kennis van zaken. Zwartepoorte schenkt naast goede salariëring, -teamgeest en - werkomgeving ook hoge prioriteit aan permanente educatie en persoonlijke ont wikkeling. De onderneming werkt ook samen met de ROC's waarbij leerling-autotechnie- kers en stagiaires begeleid worden door ervaren professionals 0111 de fijne kneepjes van het vak te leren. Het is niet toevallig dat Marco Berrevoets, medewerker van Zwartepoorte Goes, in 2006/2007 is uit geroepen tot beste Autotechnieker van Nederland. „Als iemand de wil en de mo tivatie heeft om goed of de beste te wor den, dan wordt hij dat ook bij ons! Auto techniek is een prachtig vak. Mensen met liefde voor innovatieve technieken kun nen bij ons hun hart ophalen. Bovendien zijn er bij ons korte lijnen. We zijn een Zeeuws bedrijf, met een Zeeuwse cultuur en Zeeuwse medewerkers met volop doorgroeimogelijkheden. Autotechniek blijft mensenwerk. De auto's en de appa ratuur zijn de hardware, maar de mens maakt het verschil. We besteden veel aandacht aan onze rela tie met de medewerker en zijn gezin, kennen mooie secundaire arbeidsvoor waarden en hebben een actieve perso neelsvereniging", aldus vestigingsdirec teur Remeeus. In 2009 bestaat Zwarte poorte Goes 20 jaar en Land Rover Expe rience Centre Auto Ventura 15 jaar. „We gaan er zowel voor onze klanten als voor onze medewerkers weer een mooi jaar van maken", zegt Erna Bakker. Een aantal maanden geleden werden wij gebeld door de personeelsfunctionaris van een middel grote organisatie in Goes. Ze gaf aan dat één van haar medewerkers (Eelco) te kennen had gegeven dat hij het niet meer naar zijn zin had in zijn huidige functie en de organisatie bemerkte ook een afname in zijn 'productiviteit'. Na overleg omtrent deze situatie, heeft OAZ aangeboden om met Eelco een loopbaangesprek te voeren. Na een oriënterend gesprek met een OAZ-adviseur heeft Eelco een loopbaanonderzoek gedaan. De resultaten die hieruit naar voren kwamen, waren deels herkenbaar maar voor een deel ook verras send. Het vormde in ieder geval een goede basis om verder met Eelco in gesprek te gaan over de vragen 'wie ben ik', 'wat kan ik', en vooral 'wat wil ik'. In plaats van een administratieve functie heeft Eelco gekozen voor een baan binnen de zorg. Hiervoor was echter wel een omscholingstraject vereist. Samen met de adviseur van OAZ is er een inventarisatie gemaakt van de diverse studie mogelijkheden en onderwijsinstellingen, waarbij ook de privé-situatie is meegenomen. Inmiddels is Eelco niet meer werkzaam bij zijn voormalig werkgever. Hij is gestart met een studie en is druk op zoek naar een nieuwe functie in de gekozen richting. Eelco heeft veel keuzes gemaakt, heeft veel zekerheden opgegeven en de sprong in het diepe durven nemen. Hierbij heeft OAZ hem gecoacht door hem kritische vragen te stellen en een spiegel voor te houden. Eelco is erg blij met de stappen die hij heeft gezet, heeft nieuwe energie gekregen en heeft veel vertrouwen in zijn toekomstige nieuwe baan! Heeft u als werkgever vragen zoals: 'Ik heb het gevoel dat mijn medewerker niet meer op de juiste plaats zit en hoe maak ik dit bespreekbaar?' 'Wij willen afscheid nemen van een medewerker waarbij het wenselijk is dat hij of zij begeleiding krijgt bij het vinden van een nieuwe baan' Of andere personele vragen op het gebied van loopbaanbegeleiding of outplacement? Neem dan contact op met onze loopbaanadviseurs Astrid de Zeeuw-Beemster of Ingrid van den Dries. OAZ Postbus 148 4460 AC Goes Tel: 0113-256600 Fax: 0113-256610 loopbaanbegeleiding www.schipperoaz.nl De Zwartepoorte Groep, met vestigingen in Goes en Roosendaal, loopt voorop in de automotive branche. Naast het dealerschap van BMW, MINI en Land Rover voorziet Zwartepoorte ook in autoschadeherstel in ei gen beheer. In de vestiging Goes werken in totaal veertig mensen, waarvan het merendeel in het kader van de BMW-activiteiten. „BMW staat synoniem voor topkwaliteit. Anders dan in de gemiddelde werkplaats werken we hier over ultramoderne tech nieken en hebben we de mensen die dat aankunnen. We beschikken over topspe cialisten in elektronica, maar ook over vakbekwame mensen voor mechanische werkzaamheden zoals voor onderhouds beurten of wieluitlijningen. De auto's worden steeds slimmer; het nieuwste is bijvoorbeeld de BMW Teleservice: de auto belt zelf naar de werkplaats als hij service nodig heeft", aldus William Re meeus die samen met John Zwartepoorte directeur-eigenaar is van de Zwartepoor te Groep. „BMW heeft altijd de drive ge had om de tijd ver vooruit te zijn. BMW loopt dan ook altijd voorop in technolo gie. Dat zie je ook terug in het grote aan tal groene labels (bijna 150), waarvoor een veel lagere fiscale bijtelling vereist is. Medio november wordt de nieuwe BMW 7 serie geïntroduceerd. De aller nieuwste toptechniek zit altijd in de 7-se- rie, waar vervolgens ook de andere mo dellen van profiteren; dus zien we ook de komende jaren weer een geheel nieuwe generatie BMW's tegemoet", stelt Wil liam Remeeus. Het bedrijf is eveneens dealer voor MINI (dochter van BMW), waarbij onder ande re voor diagnosticeren en uitlezen dezelf de apparatuur gebruikt kan worden als voor BMW. „MINI's zijn cult-auto's die zich mogen verheugen in een toenemen de belangstelling. Net als BMW is MINI voor de echte liefhebber en hetzelfde geldt voor Land Rover. Drie merken met een eigenzinnig karakter en uitstraling, net als onze bedrijven. De autobranche heeft het de laatste jaren niet gemakkelijk gehad, maar wij zijn gelukkig een positie ve uitzondering." Erna Bakker, manager Personeel Organisatie van Zwartepoor te Goes, vult aan: „We vragen vakman schap van onze medewerkers en hechten als werkgever veel waarde aan duurzaam Mobiliteitscentrum Zwartepoorte Amundsenweg 33 Goes Tel: 0113-245245 Fax:0113-245252 E-mail: people@zwartepoorte.nl Website: www.zwartepoorte.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 84