Cegelec Bij Cegelec is de werknemer het bedrijf Een kijkje in De Keuken bij J.C. Visser Goes BV de Keuken JO. J.C. Visser. infotorial Solutions Services Professionele keukenapparatuur koeling Scottweg 23, 4462 GS Goes (zld) Tel.:0113 -233 873 GSM: 0620 - 053 305 Fax:0113-211 193 info@dekeukenbv.nl www.dekeukenbv.nl Scottweg 23, 4462 GS Goes (zld) Tel.: 0113 - 233 263 GSM: 0653 - 770 671 Fax: 0113-211 193 info@vissergoes.nl www.vissergoes.nl werkzaam zijn. Cegelec heeft in de regio Zeeland/Brabant diverse loopbaan moge lijkheden voor elektro- meet en regel- en analysetechnici. De onderneming richt zich met de locatie in Goes op de regio nale arbeidsmarkt en wil als Erkend Leer bedrijf duidelijk zichtbaar zijn voor de jongere doelgroep. Cegelec kan door haar eigen werkplaats ook jongeren van 16 en Met het nieuwe regiokantoor in Goes is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan voor Ce gelec, wereldspeler op het gebied van innovatieve technologie. Met de eigen vestiging in Goes wordt inge speeld op de groeidoelstelling voor de regio, bereikbaarheid en centrale ligging- ,,We hebben nu echt een gezicht in de regio met een functioneel kantoor en een goed geoutilleerde werkplaats. Het is prettig om in deze regio centraal tussen de klanten eigen faciliteiten te hebben", al dus business manager Rinus van den Driest. Ruim honderd technische vak mensen hebben emplooi bij Cegelec Zuidwest, die met name werkzaam zijn bij de grootste industriële bedrijven in de regio: DOW Chemical, Total Vlissingen en Sabic Bergen op Zoom. Cegelec be dient de markt met technologische oplos singen en services voor bedrijven en overheden. Het internationale concern verleent haar diensten met eigen specialis tische teams in het complete traject van ontwerp tot en met onderhoud. Cegelec beschikt over een wereldwijd netwerk van ruim 1200 vestigingen en 200 agent schappen waar in totaal 26.000 mensen columbusweg 16 goes Tel: 0113-362228 Fax:0113-362220 E-mail:rinus.van-den-driest@cegelec.com Website: www.cegelec.nl Krap vier jaar geleden ging, onder de paraplu van J.C. Visser Goes BV, De Keuken BV van start. Inmiddels rijzen de activiteiten van het duobe- drijf, dat totaalleverancier is van apparatuur voor de voedingsdetailhandel en voedselverwerkende bedrijven, de pan uit. Een verhuizing naar een veel gro ter pand en uitbreiding van het personeelsbestand staan dan ook op stapel. J.C. Visser Goes BV en De Keuken BV worden gerund door respectie velijk Arjan Visser en Gerard Kooni- en. Visser kreeg de bedrijfsactivitei ten met de paplepel ingegoten; zijn vader stond 60 jaar geleden aan de wieg van de zaak. Koomen stamt uit een familie van banketbakkers en pa tissiers, en is als het ware erfelijk be last met een grote belangstelling voor voedsel en voedselbereiding. Het toch al succesvolle J.C.Visser Goes BV werd zo'n 4 jaar geleden uitge breid met De Keuken BV, en dat bleek een gouden greep. Gezamen lijk leveren ze alle mogelijke profes sionele keukenapparatuur. Daarbij richt De Keuken BV zich op horeca- en cateringbedrijven, ziekenhuizen, zorginstellingen en (school)kantines. J.C. Visser Goes BV heeft de voe dingsdetailhandel en - industrie in portefeuille, met onder andere sla gers, bakkers, groentezaken, super markten en vishandels. 'Beide bedrij ven hebben vanzelfsprekend nogal wat raakvlakken,' zegt Visser. 'Over en weer adviseren we elkaar vanuit onze eigen achtergrond en jarenlange ervaring. Met succes, want we ma ken een enorme groei door.' Ambachtelijke kwaliteit belangrij ker dan kwantiteit In de showroom aan de Goese Scot tweg staat een aantal apparaten opge steld voor portioneren, verpakken, stomen, roken, koken, bakken en braden, snijden, wegen, etiketteren en zo verder. Koomen: 'Behalve kant en klaar materieel en totaalinrichtin gen leveren wij ook maatwerk in ap paratuur, vervaardigd in eigen werk plaats. Het aanpassen van bestaande apparatuur - bijvoorbeeld aan Arbo- regels - is eveneens een specialiteit. Voor elk probleem zoeken wij de ideale oplossing. Uiteraard dienen wij onze klanten - in heel zuidwest Nederland, maar steeds vaker ook ver daarbuiten - van professioneel advies. Hoge, ambachtelijke kwali teit is voor hen belangrijker dan kwantiteit. Dat sluit perfect aan bij onze eigen bedrijfsvisie.' Fonkelnieuw pand Steeds vaker komen klanten per soonlijk langs op de zaak. Omdat Visser en Koomen hun zo goed mo gelijk willen ontvangen, verhuizen J.C. Visser Goes BV en De Keuken BV eind volgend jaar naar de nabij gelegen Nansenbaan. Daar verrijst over niet al te lange tijd een fonkel nieuw pand, met een oppervlak van 2.400 vierkante meter. 'De toekom stige showroom wordt stukken gro ter dan de huidige', legt Visser uit. 'We gaan er kooksessies voor klanten organiseren, evenals demonstraties en gebruikstrainingen van nieuwe appa ratuur. Bovendien willen we de ruimte gratis aanbieden als vergader locatie, voor diverse doelgroepen binnen onze branche.' Extra personeel nodig De verhuizing zal naar verwachting resulteren in een grote spm-off. Extra personeel is daarom zeer welkom, vooral monteurs met een elektro technische achtergrond, die gemoti veerd zijn om de fijne kneepjes van het vak te leren. Ook is er plaats voor job, in een bruisend bedrijf waar de een enthousiaste verkoper. De nieu- rek nog lang niet uit is. we medewerkers kunnen rekenen op een actieve en vooral ook creatieve Zie ook www.vissergoes.nl 17 jaar, die nog niet op locatie bij de klant mogen werken, een aantrekkelijke werk omgeving bieden. Zodoende blijft Cege lec ook in de toekomst verzekerd van goed opgeleide en ervaren medewerkers. Op de vraag van de arbeidsmarkt afge stemde opleidingen zijn essentieel. Van daar dat Cegelec ook de samenwerking met de ROC's heeft geïntensiveerd. Zo worden bijvoorbeeld dicht bij huis cur sussen Operationeel Analyse Technici (OAT) en Onderhoud technicus Elektro en Instrumentatie (E en I) gegeven. Bo vendien is er in Terneuzen een proeffa briek waar geoefend kan worden. „Een leeromgeving bij een bedrijf zelf is in fei te niet te doen. Iedere seconde dat een bedrijf stilstaat kost kapitalen. Er zijn vo lop doorgroeimogelijkheden voor de me dewerkers. Technici kunnen specialist worden in hun vakgebied, terwijl een aantal ook de stap kan maken naar pro jectmanagement. Wij hechten enorm veel waarde aan opleidingen en leerwerk trajecten. Het is belangrijk je theoretische rugzak te vullen om hetgeen je doet ook te snappen. Cegelec biedt leuke uitdagen de jobs in de techniek met een heel scala van activiteiten, van engineering tot con structie, onderhoud en ICT: een van de snelst groeiende vakgebieden. Elektro techniek en pneumatiek maken plaats voor digitale technieken. De schroeven draaier is vervangen door de laptop", zegt Van den Driest. Kwaliteit en innovatie zijn een tweede natuur voor Cegelec. Voor deze onderneming geldt: de 'sky is the limit'. In Nederland is men bijvoor beeld actief bij vrijwel alle olieraffinaderij en en petrochemische installaties, waar het meest hoogwaardige werk in de elek trotechniek en meet- en regeltechniek plaatsvindt. Bij Cegelec werken topmen sen voor topbedrijven. Veel bedrijven in de regio 'schreeuwen' om technische mensen. „De krapte op de arbeidsmarkt op het gebied van technische vakmensen is bijna een cultuurprobleem geworden. Zelfs het ministerie van economische za ken is zich er mee gaan bemoeien. Tech niek heeft onterecht een minder positief imago gekregen, maar het is juist een leuk vak met toekomst. In Duitsland bijvoor beeld speelt het probleem minder, mede omdat technische vakken er nog wel soci aal aanzien hebben. Op de lagere scholen worden inmiddels techneuten in de dop gestimuleerd, maar eigenlijk had dat twintig jaar geleden al moeten gebeuren", aldus Rinus van den Driest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 82