ik daar voor' Ook Evan Longoria is inmiddels een grote naam Bas van de Graaf gaat fier aan de leiding Overtuigende start van dammers BDV FM Sranang rukt op naar tweede plaats Goal Wesley Quist genoeg voor zege Groene Ster blijft de leider in eerste klasse Drie duels schorsing voor Arnold Bruggink S PZC Woensdag 22 oktober 2008 3 7 Ik ben in het ziekenhuis in Terneu- zen heel goed en intensief gehol pen. Zelfs in Amerika waren geen andere mogelijkheden meer. Daar na heb ik in het alternatieve cir cuit nog van alles geprobeerd, maar daar moet je mee oppassen, want er zitten ook allerlei mafke zen tussen." De jonge incasseerde klap na klap en nam in juni 2003 een rigoureus besluit. „Het was in mijn rechter- enlcel begonnen, maar het zat toen ook in mijn hele linkerbeen. Ik was in anderhalf jaar tijd van lo pend fit naar zittend ziek gegaan. Ik was echt bezig met amputatie, maar had berichten gelezen over een vrouw in Macedonië, die men sen met mijn ziekte wel kon gene zen. Ik kan mijn benen niet bewe gen. Als ik zit, heb ik niet het ge voel dat er iets onder zit. Maar al les wat er tegenaan komt- doet zeer. De zon, de wind, mijn broek, mijn sok. Het is heel gevoelig. Ik was wanhopig en wilde van de pijn af. Ze wilde me in eerste in stantie niet behandelen, omdat ik zo jong was en ze zo'n ernstige vorm nooit eerder had gezien." In een ultieme poging te kunnen genezen, stond de Terneuzense er op te worden behandeld. Het resul teerde in een nieuwe en laatste de ceptie. „Het deed zó verschrikke lijk veel pijn, dat ik er nog kippen vel van krijg als ik eraan terug denk. Ik viel af en toe weg van de pijn en heb zó hard liggen gillen en schreeuwen, dat de taxi chauffeur die me had gebracht bui ten stond te huilen. En het hielp niks. Anderen gingen lopend naar huis. Ik niet. Dat was het omslag punt." De Jonge draaide de knop om en richtte zich op een toekomst met een beperking. „Ik word niet geluk kig door te kijken naar wat ik niet kan, maar door wat ik ondanks die beperking wel kan. Het is een heel proces geweest, maar ik heb het een plekje kunnen geven. Ik wist 'Ik heb zó hard liggen gillen, dat de chauffeur die me bracht buiten stond te huilen' niet eens dat zitskiën bestond", be kent ze. „Maar nadat ik met de Stichting Wintersport Gehandicap ten was weggeweest, wilde ik meer. Natuurlijk was het hard en even slikken, toen ik voor het eerst terug op de piste kwam. Ik zag al lerlei mensen skiën en snowboar- den. Nee, ik heb nooit zoiets ge had van: waarom ik? Het is natuur lijk geen pretje, maar het is niet do delijk. Het is heel vervelend, maar ik kan nog een heleboel." Ze is nog steeds gelukkig en niet bang om te vallen. „Ik houd van snelheid en van grenzen opzoe ken. Ik boekte veel progressie en ben in 2005 bij één van de beste le raren in Frankrijk techniek- en sla- Posttraumatische dystrofie Posttraumatische dystrofie (PD) is één van de belangrijkste oorzaken van functieverlies en invaliditeit. Alie weefsels en functies van een arm of been kunnen door PD worden aangetast. - Jaarlijks krijgen achtduizend mensen deze complicatie na een letsel of een operatie aan arm of been. In enkele gevallen ontstaat PD spontaan. Het overgrote deel geneest binnen korte tijd, veelal zonder restverschijnsel. Het kan echter ook leiden tot ernstige invalidi teit en moeilijk te behandelen pijn. In 2005 is de Stichting Domi nique Olympique opgericht. De stichting mikt op sponsors, waardoor voor de Terneuzense deelname aan de Paralympi sche Spelen kan worden gerea liseerd. lomtraining gaan volgen. In mijn eerste wedstrijd eindigde ik als der de van de zeven. Sinds begin dit jaar heb ik in Frankrijk aan de competitie meegedaan en aan het open Franse kampioenschap. Ko mend seizoen kan ik aan de Euro pa Cup meedoen. In theorie kan ik de Paralympics in 2010 nog ha len. Dat is een kans, die ik wil grij pen. Maar ik ben natuurlijk wel chronisch ziek. Ik heb net vier slechte weken achter de rug. Vier jaar later is het in Rusland", bouwt ze op voorhand een herkan sing in. „Maar zo lang Vancouver haalbaar blijft, ga ik daar voor." ZIERIKZEE - Na zes ronden in de Zierikzeese schaakcompetitie heeft Bas van de Graaf nog altijd de lei ding, op ruime afstand gevolgd door Martin Krijger en Hans Aan- geenbrug. De twee laatstgenoem den verloren beiden eerder van Van de Graaf en werden daardoor ver teruggeworpen. Aat Brakel is weer in vorm. Hij won met een goede stellingop- bouw van Pang Yuen. MIDDELBURG - Tijdens de eerste ronde van de Zeeuwse damcompe- titie begon titelhouder BDV met een overwinning op Souburg. Drie winstpartijen waren voldoen de voor een 11-5-zege. Aagtekerke ging goed uit de startblokken met een 12-4-overwinning op Lamme- renburg. GZC won dankzij zeges van Aart Walraven, Jos de Wild, Jan Schot en Lolke Folkertsma met 11-5 van Middelburg. GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang verruilden op de vijfde speeldag van de competitie de vier de voor de tweede plaats door een fraaie overwinning in de topper te gen FC Etten-Leur. De hoofdklas ser won met 6-2. In een bij tijd en wijle (te) hard duel nam Sranang al voor de rust een 3-2-voorsprong. Steven Fitsch en Ugur Kahveci scoorden elk twee keer, Iby El-Ua- richi en Pim Bruins elk éénmaal. ZIERIKZEE - De voetballers van Zie- rikzee hebben gisteravond een oe fenduel met Steenbergen gewon nen. Wesley Quist maakte na een uur met een lob het enige doel punt van de wedstrijd tegen de één klasse hoger spelende zondag club. Met name in de tweede helft had Zierikzee kansen op meer goals, maar het verzuimde die te benutten. Zondag speelt Zierikee uit bij Aardenburg. UIT DAMMEN PZDB-competitie: hoofdklasse, eerste ron- l de: Souburg-BDV 5-11: P. Filius-D. de Jager 1-1; P. ^Allaart -R. van Lien 1-1; C. van Eenennaam-D. I^de Vos 1-1; M. Brasser-F. Berkholst 0-2; M. |Sronke-P. Karregat 1-1; j. van 't Padje-J. van feeeck 1-1; E. Frederiks-R. Dusebout 0-2; G. fGorsse-F. Vanderfeesten 0-2. tilammerenburg-Aagfekerke 4-12: P. Schunse- ar-D. Bosselaar 1-1; W. Koppejan-M. Pro- lost 1-1; E. Wiskerke-R. de Rijke 0-2; A. kudzwaard-A. den Hollander 0-2; P. Fran- E-F. Blaas 0-2; L. Wilson-P. Sterrenburg 1-1; Koppejan-A. Riemens 1-1; J. Vaucouleur-A. Pvoost 0-2. jddeiburg-GZC 5-11: R. van Eenennaam-C. Lt 1-1; D. Kasse-C. Rijk 1-1; J.Moens-M.Wal raven 0-2; P. Walraven-J. de Wild 0-2; J. Grim-M. Poulisse 1-1; G. Hoek van Dijke-J. Schot 0-2; M.-Appel-J.Tilroe 2-0; K. de Koe- ijer-L. Folkertsma 0-2. PWG 's-Gravenpolder 3-Tholen/DSVF 9-7: M.van Dijk-H. Gunter 1-1; M. Rentmees- ter-A.Slager 2-0; J. Veerhoek-J. van Akkeren 2-0; R, Rentmeester-J. van de Weteringh 1-1; D. Boogert-J. van de Velde 1-1; J. Louwerse-G. van de Velde 0-2; J. van der Horst-W. Drenth 1-1; M. van de Plasse-S. Schot 1-1. SCHAKEN Hoogeveen. Essent toernooi. Kroongroep, derde ronde: Sebag (Fra)-Adly (Egy) 1/2-1/2, Sokolov (Ned)-Smeets (Ned) 1-0. Stand: 1. Sokolov 3, 2. Smeets 1,5, 3. Adly 1, 4. Sebag 0,5. Derde honkman Evan Longoria begint vannacht aan de World Series met Tampa Bay Rays. foto CJ Gunther THOLEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen handhaaf den zich aan kop van de eerste klasse door in een doelpuntrijk duel Meulvliet/Gerustverzekeren te verslaan. In Tholen werd het 5-9. De koploper had alleen in de eerste helft iets te vrezen van de opponent. Said Bouzambou (3X), Hoessein Bouzambou (3x), Salim Ben Sellam (2x) en Andre Siere- veld waren de doelpuntenmakers. FRANKFURT - De Duitse voetbal bond DFB heeft Arnold Bruggink gisteren voor drie duels geschorst. De Nederlandse offensieve mid denvelder van Hannover 96 ver loor afgelopen weekeinde de con trole over zichzelf toen hij in het duel met Hoffenheim vijf minu ten voor tijd een zware overtre ding maakte op Sejad Salihovic. Het kwam de Nederlander op een directe rode kaart te staan. Bonn. WK-tweekamp. Zesde partij: Anand (Ina)-Kramnik (Rus) 1-0. Stand: 4,5-1,5. Zierikzee. Interne competitie. Paul Greef- horst-Bas van de Graaf 0-1, André Tille- ma-Kees Bimmel remise, Hans Aangeen- brug-Herman Jukkenekke 1-0, Frans Jansen-Jan Verduijn den Boer 0-1, Fokko Baakman-John van Dalsen 0-1, Aat Brakel-Pang Yuen 1-0, Han van der Made-Mark van Rooten 1-0, Jan Heil'r- gers-Teun Brouwer 0-1, Martin Krijger-Jos Maaskant 1-0, Sjaak Spiegels-Johan Hoogstrate 1-0, Alexander Greefhorst-Chris van Eldik 1-0 René van Rikxoort-Dick Doeswijk remise. Stand: 1. Bas van de Graaf 237, 2. Martin Krij ger 163, 3. Hans Aangeenbrug 147, 4. Kees Bimmel 140, 5. André Tillema 139, 6. Aat Bra kel 134, 7. Han van der Made 128, 8. Paul Greefhorst 126, 9. Jos Maaskant 118, 10. Peter Hp Vrip7P 11 R Jonge honkballer is een rijzende ster bij Tampa Bay Rays. door René Banierink ST. PETERSBURG - Nu nog is Eva Longoria, ster uit de Amerikaanse tv-serie Desperate Housewives, veel beroemder. Maar een net 23-ja- rige honkballer genaamd Evan Longoria is hard op weg ook naam te maken. De eerstejaars prof is er voor een groot deel verantwoorde lijk voor dat het verrassende Tam pa Bay Rays vanavond aan de World Series mag beginnen tegen Philadelphia Phillies. Precies zeven dagen mocht Evan Longoria zich op 18 april van dit jaar een Major League speler noe men, toen Tampa Bay Rays hem een negenjarig contract ter waarde van ruim 44 miljoen dollar onder de neus duwde. Dat was exact het zelfde bedrag dat het armlastige team dit jaar totaal uitkeert aan spelerssalarissen. Ter vergelijking: het net door de Rays uitgeschakel de Boston Red Sox had 134 mil joen te besteden. Veel, heel veel geld dus voor een speler die zich nog niet bewezen had op het hoog ste niveau en alleen maar was opge roepen omdat een andere speler, Willie Aybar, geblesseerd was ge raakt. Maar Tampa Bay Rays wist wat het deed. Het bewijs is er zes maanden later. Mede dankzij een zeer succes vol seizoen van die derde honk man Longoria, die inmiddels in de play-offs ook alweer zes homeruns heeft geslagen, begint de club van avond aan de World Series. Het team kan de eerste sportploeg in de Amerikaanse historie worden die van het allerslechtste in een jaar tijd het allerbeste wordt. Dat de geboren Californiër Longo ria een topper zou worden, had vijf jaar geleden vrijwel niemand in de gaten. Toen dat ielige manne tje van de middelbare school af kwam, was er geen college in hem geïnteresseerd, hoewel zijn honk- balcoach Kris londle op die St. Jo hn Boscoschool wel had gezien dat Longoria 'voor zo'n licht mannetje een hele mooie compacte en na tuurlijke swing met opmerkelijk veel power had'. Maar hoe londle ook voor hem leurde, geen enkel college vond hem goed genoeg om hem een beurs aan te bieden. Evan Longoria is bezig aan zijn eerste seizoen in de Major Lea gue. Met zijn team Tampa Bay Rays bereikt hij meteen de World Series. Binnen een jaar was dat heel an ders. Longoria kreeg groeistuipen in de lengte en de breedte zonder zijn snelle handen en goede oog te verliezen. Vanaf dat moment ging het razendsnel: het gerenommeer de Long Beach State pakte hem als nog op en twee succesvolle jaren la ter was hij eigendom van Tampa Bay Rays. Dat schraapte daarvoor in 2006 een tekenbonus van drie miljoen dollar uit de zeer krappe begroting. - Goed besteed geld. T\vee seizoe nen later, begin april van dit jaar, wandelde Evan Longoria de Ma jors binnen. Om er voorlopig niet meer weg te gaan. In de eerste twee maanden was het nog even wennen - hij sloeg slechts zeven homeruns - maar daarna barstte hij los. Sinds begin juni timmerde hij twintig ballen over de hekken, hoewel hij er toch een maand uit lag door een polsblessure. Hij haal de als debutant ook meteen de All Star Game. „Het is een jongen die vanaf de eerste dag de indruk wek te dat hij op dit niveau thuis hoort", zegt Rays-coach Joe Mad- don. 1\vee jaar geleden, bij zijn entree in het professionele honkbal in de Minor Leagues, haalde een tegen stander nog een grap uit door een afbeelding van de actrice Eva Long oria op het scorebord te tonen als Evan aan slag was. Die geintjes zijn verleden tijd. Hoewel de honkbal ler en de actrice geen familie zijn en elkaar niet kennen, is er toch al even contact geweest. Eva stuurde Evan eind september een fles champagne vanwege zijn prestaties bij de Rays, Evan liet daarop Eva (getrouwd met NBA-basketballer Tony Parker) een Rays-shirt met zijn naam erop bezorgen. Was gete kend: 'Evan, niet Eva'. World Series Tampa Bay Rays stond dooit eerder in de World Series. Phi ladelphia Phillies speelde al wel vier keer om de titel in de Major League Baseball. Aileen in 1980 werd de club kam pioen; in 1950,1983 en 1993 ging de eindstrijd verloren. - De eerste twee wedstrijden van de World Series 2008 zijn in Tampa. Duel drie en vier zijn in Philadelphia. Mocht er in de best-of seven nog geen beslis sing zijn, dan is de vijfde wed strijd ook bij de Phillies. De zes de en zevende ontmoeting zijn dan weer bij de Rays.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73