OM mag medisch dossier inzien Chocomel. Al 75 jaar de enige échte. 6 Woensdag 22 oktober 2008 PZC DEN HAAG - Bij een ernstig vermoeden van verwijtbaar ondes kundig handelen van een arts moe ten de medische dossiers van pa tiënten voor justitieel onderzoek beschikbaar zijn. Dat blijkt uit een uitspraak van de Hoge Raad, de hoogste rechter in ons land. In het Erasmus MC in Rotterdam overleed enkele jaren geleden een patiënte. Het openbaar ministerie (OM) wilde onderzoeken of er sprake was van dood door schuld en nam dossiers van het zieken huis in beslag. Het Erasmus MC verzette zich hiertegen. Volgens de Hoge Raad zijn er, zo bleek gisteren, echter uitzonderlij ke omstandigheden waarin het ver schoningsrecht moet wijken voor het belang dat de waarheid aan het licht komt. Het ziekenhuis zag de zaak als een proefproces. Het zegt de gevraagde duidelijkheid te heb ben gekregen. Het is blij dat het beroepsgeheim nog altijd voorgaat. Het Erasmus MC bestudeert de ge volgen van de uitspraak. De bewuste patiënte overleed in 2005 aan de gevolgen van een hart infarct en longembolie. Haar dos sier ligt al sinds de zomer van 2006 in een kluis. UTRECHT - Het leek een normale dinsdagochtend spits in de trein van Naarden-Bussum naar Utrecht. Toch wezen roze lappen op de stoelen en de boeketten in de bagagerekken op het feit dat er iets anders aan de hand was. Drie lesbi sche stellen gaven elkaar het jawoord in deze trein. Hiermee spelen de Nederlandse Spoorwe gen in op de campagne Nederland Leest. Daarin staat het boek Twee vrouwen van Harry Mulisch centraal. Dat gaat over een lesbische liefdesrela tie. Ambtenaar van de burgerlijke stand Anna Niessen sloot al ruim 1100 huwelijken. In de trein trouwde ze nog nooit. Sonja en Susanne zijn de gelukkigen. Niessen vertelt dat ze tussen Naarden en Utrecht 23 minuten stil staan. „Ik kan jullie niet trouwen als we langs Groenekan of Hilversum flitsen. We moeten stilstaan in de ge meente Utrecht.". foto Rick Nederstigt/ANP Als wij Nederlanders denken aan echte chocolademelk, dan zeggen we Chocomel. En dat is niet voor niks. Want we zijn nu eenmaal opgegroeid met de unieke smaak van het origineel. Warm of koud, de volle romige smaak van Chocomel blijft de enige échte. Chocomel. De enige échte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6