badkamers aan huurhuizen euro over Gemeente houdt 2 miljoen MINDERHOUD Koersbal kijken Biologische kwekerij Zuidbos serveert een 'wereldmaaltijd' S PZC Woensdag 22 oktober 2008 23 JUWELIER www.juwelierminderhoud.nl k'. i w JJ Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van onze boerderij in Baarland naar uiv diepvries., Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees zonder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd Walcheren Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo vooï<i|pp'per kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 T (0113)63 96 44 4435 AR Baarland M 06 51 35 96 21 H janenanitagoudi&pïanet.nl Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 j WESTKAPELLE ARNEMUIDEN €85,- -ATELIERS Tussentijdse rapportage laat een redelijk rooskleurig beeld zien. Z1ERIKZEE - Bijna twee miljoen eu ro heeft de gemeente Schou- wen-Duiveland overgehouden in het begrotingsjaar 2008. Dat blijkt uit een tussentijdse rapportage van de financiële situatie van de gemeente. Het substantieel deel van het overschot wordt gehaald bij het begrotingsonderdeel ver keer en openbare ruimte. Bij de aanleg van drukriolering in het buitengebied is een voordeel behaald van 270.000 euro en ook de aanleg van riolering Schouwen- bank Steenbank in Zierikzee le vert een voordeel van 165.000 euro op. Door de administratie van de be graafplaatsen op orde te brengen is 90.000 euro extra in het laatje ge komen. Ook bij milieu heeft de gemeente verschillende voordeeltjes behaald. Daarnaast is een flink deel van de budgetten voor dit jaar doorge schoven naar volgende jaren. De gemeenteraad heeft' eerder dit jaar met de vaststelling van de keu zenotitie besloten dat sommige projecten worden uitgesteld. Van het voordeel is 1,9 miljoen eu ro eenmalig. Dit geld wordt toege voegd aan de algemene reserve en daar kunnen de raadsleden bij de behandeling van de begroting een bestemming aan geven. Een klein deel - 33.000 euro - is een structureel voordeel voor de gemeentekas. Wi De tussentijdse financiële rappor- tage van Schouwen-Duiveland laat een positief saldo zien. De gemeente heeft een voordeel van bijna twee miljoen euro. Zilveren collier EIGEN REPARATIE Uitvoerder Peter Regeer (links) en bedrijfsleider Gilbert Heeg van Heijmans bij een renovatieproject in Kloetinge. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Tijdens de eilandelijke Blijf Bewegen-middag van het Welzijnshuis op dinsdag 28 okto ber kunnen senioren onder meer kennismaken met koersbal. Deze sport wordt beoefend in sportcen trum Onderdak in Zierikzee. Langskomen kan tussen 13.30 en 16.30 uur. schikbaar zijn als we het voedsel dat wereldwijd wordt geprodu ceerd eerlijk zou worden verdeeld over alle wereldbewoners. Deelname aan de wereldmaaltijd gaat per inschrijving. Wie zaterdag wil aanschuiven aan de vegetari sche dis kan zich aanmelden bij Biologische kwekerij Zuidbos via info@zuidbos.nl of 0111-406055. Verder zijn tijdens de biologische markt allerlei vegetarische hapjes te proeven. Bovendien is er een presentatie over de wereldvoedsel productie. De biologische markt - een initia tief van Biologische Kwekerij Zuid bos en de enige in haar soort in Zeeland - is jaarrond elke zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur op het erf van Zuid Bosweg 17. Zaterdag uitgeroepen tot Dag van de Vegetarische Hap. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Biologische kweke rij Zuidbos uit Noordgouwe heeft zaterdag 25 oktober uitgeroepen tot de Dag van de Vegetarische Hap. Tijdens de biologische markt zaterdag wordt een 'wereldmaal tijd' geserveerd. Een wereld maaltijd, legt markt meester en organisator Ad van Oorschot uit, is een lekker en voed zaam driegangen-diner voor een groep mensen. Uitgangspunt bij het bereiden is dat er per persoon niet meer ingrediënten zijn ge bruikt dan de hoeveelheden die be-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67