Afpakken punten game is strafbaar leidt tot trauma's TOP DEAf TOYOTA Tbs en gevangenisstraf geëist tegen moeder voor doden dochtertje PZC Woensdag 22 oktober 2008 5 De vakantie van een allochtoon gezin eindigt voor de kinderen soms definitief in het land van herkomst van de ouders. foto Herman Wouters/GPD grip op te krijgen is. Veel kinderen verdwijnen gewoon helemaal uit beeld, anderen zoeken pas jaren la ter hulp. Een enkeling probeert op eigen houtje terug te komen naar Nederland." Staatssecretaris Albayrak doet te weinig om de problematiek aan te pakken, vindt een deel van de Ka mer en ook Verkuijlen. Het steun punt vindt dat er opvang moeten komen voor kinderen die legaal in Nederland zouden mogen verblij ven, maar tegen hun zin in het bui tenland wonen. Maximumsnelheid voor trams niet aan banden DEN HAAG - Er komt geen maxi mumsnelheid voor trams. Uit on derzoek in opdracht van staatsse cretaris Huizinga (Verkeer) is ge bleken dat tramongelukken niet worden veroorzaakt door de snel heid. Maatregelen die Huizinga no dig acht zijn voorlichting en ver- keerslessen.Uit recent onderzoek blijkt dat het aantal ongelukken tussen 2002 en 2007 met bijna de helft is gedaald, van 754 naar 413. Nieuwe campagne over orgaandonatie DEN HAAG - Volgende maand vin den zes miljoen huishoudens in formatie over orgaandonatie in de bus. Met de nieuwe voorlichtings campagne wil minister Ab Klink (Volksgezondheid) misverstanden over orgaandonatie uit de wereld proberen te helpen. Volgend jaar moet nog een grotere campagne komen op radio, tv en internet, zei de minister gisteren. De juridische positie van de kinde ren verschilt van geval tot geval, zegt advocate Ellie van den Brom, die zich al twintig jaar inspant voor het lot van gedumpte vrou wen en kinderen. Formeel heeft ie mand recht op een verblijfsvergun ning als hij minstens tien jaar in Nederland heeft gewoond. Tot nog toe maken gedumpte kinde ren slechts mondjesmaat gebruik van deze terugkeermogelijkheid. De afgelopen vijfjaar zijn nog geen honderd 'verzoeken tot we- dertoelating' gehonoreerd, blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Gezin nen kunnen verscheurd raken, zeg gen de deskundigen. Bij sommi gen wil de breuk niet helen. Ieder jaar als haar ouders naar Marokko overkomen voor vakantie, zegt Sa- mira tegen haar vader: „Waarom heb je me niet mee teruggenomen naar Nederland?" Ze woont nu in Rabat, vertelt antropologe Bartels, is volwassen, gelukkig getrouwd, heeft een kind. „Maar toch zit haar hoofd nog hier." De naam van Samira is gefingeerd. Rechter veroordeelt jongens die tegoeden Runescape stalen. LEEUWARDEN - Diefstal in de we reld van computerspelletjes is straf baar. Dat oordeelde de rechtbank in Leeuwarden gisteren in de straf zaak tegen twee jongens die een medescholier zijn tegoeden van het populaire spelletje Runescape met geweld afpersten. Volgens de rechtbank hebben virtuele zaken voor gamers wel degelijk waarde. Het is voor het eerst dat de rechter bepaalt dat virtuele zaken waarde hebben, vergelijkbaar met elektrici teit en giraal geld en diefstal dus strafbaar is. De geruchtmakende diefstal ge beurde op 6 september vorig jaar. De daders waren toen veertien jaar oud, hun slachtoffert dertien. Hij werd gedwongen zijn virtuele spullen, een masker en een amu let, over te boeken naar de compu ter van zijn belagers. De jongen had ze met veel speluren op inter net bemachtigd. De advocaten van beide verdach ten betoogden dat virtuele voor werpen, hoewel ze in het spel wor den uitgedrukt in een aantal 'coins', niet echt bestaan: „Het is niks en het blijft niks. Lucht." Al zijn amuletten en maskers even min als coins stoffelijk' gamers die wereldwijd met miljoenen het spel Runescape beoefenen, zijn er Inwoonster Staphorst wilde a! haar vier kinderen ombrengen. ZWOLLE - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft gisteren zes jaar gevan genisstraf en tbs met dwangverple ging geëist tegen een 29-jarige in woonster van Staphorst wegens het vermoorden van haar 3-jarige dochter en poging tot moord op haar andere kinderen. Dat gebeur de tijdens de behandeling van haar strafzaak voor de rechtbank in Zwolle. De moeder hing op 15 juli dochter Andrea in het trapgat van haar wo ning op met een afgeknipt stuk springtouw. Ze was van plan ook haar drie andere kinderen en daar na zichzelf van het leven te bero ven. Toen ze ook haar 4-jarige zoontje ophing, begon hij te huilen. Daar op maakte ze de strop los. Bij een tweede dochter liet de knoop waarschijnlijk los. De moeder werd uiteindelijk ge stoord toen de deurbel ging en een 12-jarig neefje voor de deur stond. Ze vertelde hem dat Andrea gek op. „Soms worden virtuele goederen ook voor geld gekocht en verkocht, op internet of op het schoolplein", motiveerde de rech ter. Beide daders werden schuldig be vonden aan 'diefstal met geweld'. De jongens zaten op dezelfde school als hun slachtoffer. Ze lok ten hem naar het huis van een van hen en daar werd hij in een wurg greep genomen. Zijn keel werd dichtgeknepen, hij werd geschopt en geslagen en bedreigd met vlees messen uit de keukenla. De rechtbank tilt zwaar aan dit ge weld. „Het slachtoffer zat in een benarde 'situatie en heeft lichame lijk en psychisch letsel ondervon den." De daders zien de ernst van hun daad niet in en hebben even min blijk gegeven van spijt. Toch hoeven ze, vanwege hun leeftijd en redelijk blanco verleden, nog niet naar de jeugdgevangenis. De ene jongen werd veroordeeld tot een werkstraf van 160 uur en een maand voorwaardelijke jeugd detentie. Zijn maat, die ook nog had gespijbeld van school en een woninginbraak pleegde, kreeg 200 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijk. Advocaat Bart Canoy tekent na mens zijn cliënt hoger beroep aan. „Juridisch gezien gaat het bij virtu ele zaken niet om vermogen. De speltegoeden worden immers niet daadwerkelijk verplaatst, ze blijven in bezit van Runescape." iets was overkomen, waarna hij hulp haalde. Het gezin was onbekend bij de hulpinstanties. De voorzitter van de rechtbank wilde weten waarom de verdachte nooit om hulp had gevraagd. „Het is er nooit van geko men", antwoordde ze. Ze liep al langer rond met plannen haar kin deren van het leven te beroven, omdat ze de opvoeding niet meer aan kon. Uit het persoonlijkheids onderzoek kwam naar voren dat de moeder steeds verder in een iso lement raakte, depressief was en verminderd toerekeningsvatbaar wordt geacht. De officier van justitie vroeg zich nog af waarom Andrea niet, nadat er familie was gehaald, zo snel mo gelijk uit haar strop is gehaald. Ook duurde het enige tijd voordat een arts werd gealarmeerd. „De vraag of ze nog had geleefd, als ie mand haar eerder uit het touw had geholpen, zal altijd onbeant woord blijven." De advocaat van de vrouw vroeg de rechtbank de straf te beperken tot tbs met dwangverpleging. De rechtbank doet dinsdag 4 no vember uitspraak. Onder andere: Auris met gratis Full map navigatie Verso Dynamic Business: voordeel tot €4.000,- Avensis Business Pro: leer en navigatie gratis Zaken doen bij Toyota is Top Deals scoren! Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800 - 0369 of kijk op vu TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5