We willen alles nog zelf blijven doen Leonard had een maat met een knappe zus Nieuwe uitbater Braakman Sport bin nan Verjaardagsfeestje in jeugdsoos Westdorpe a.s. zaterdag genieten van kookdemonstraties met Miele stoomovens bij Vorm keuken bad in Binnenuit www.binnenuit.nl uit Z PZC Woensdag 22 oktober 2008 25 door Raymond de Frel HOEK - Tennishal Braakman Sport in Hoek wordt voortaan direct door de Westermeijer Groep geëx ploiteerd. De beleggingsmaatschappij uit Arnhem nam vorig jaar vakan tie-eiland De Braakman in Hoek en subtropisch zwemparadijs Scheldorado over van de familie Van den Bosch. De exploitatie van de sporthal op het vakantiepark bleef echter in handen van Leisure Company. „Wij hebben het pacht- contract beëindigd, omdat we zo flexibeler kunnen handelen bij eventuele nieuwe plannen", zegt manager Jelle Vink van De Braak man. Of er nieuwe ideeën zijn voor de hal, wil Vink niet zeggen. „Vooralsnog verandert er niet veel. We zullen wel de vier buitenba nen verbeteren, met lagere tarie ven meer mensen trekken en de band met de tennisclub verstevi gen. De tennishal is een unieke plek, die in het verleden te weinig bij ons park is betrokken." Bij de overname van het vakantie park nam de Westermeijer Groep ook het masterplan voor de toe komst over. Vink wil niet meer kwijt dan dat het plan voor 550 chalets op een nieuw terrein van 21 hectare en de bouw van een ho tel 'in ontwikkeling' is. Leonard en Juline Verheije bekijken de kaart van de koningin. Het jubilerende echtpaar Huigh-Verhage met bloemkool uit eigen tuin. foto Camile Schelstraete foto Camile Schelstraete Siem Huigh en Marie Verhage uit Schoondijke vieren diamanten huwelijk. door Wilma Valk SCHOONDIJKE - Ruim zestig jaar geleden speelde Siem Huigh (82) uit Schoondijke in het eerste voetbalteam van zijn woonplaats. Vlak bij het sportveld aan de Tragel woonde de familie Verhage met dochter Marie (8r). Min of meer toevallig zagen ze elkaar steeds en na een aantal jaren vaste verkering trouw den ze op 21 oktober 1948. „Ik was niet zo goed in voetballen", zegt Siem. „Er waren geen spelers in de oorlog, dus je kwam al snel in het eerste. Maar ook in het café vlakbij, waar Marie toen diende, en op terugweg van mijn werk kwamen we elkaar tegen." Het kon dus niet missen, ze konden elkaar gewoon niet mislopen. Al had het anders kunnen aflopen, als de ouders van Marie, of toen nog Mary, niet waren geremigreerd. Marie was geboren in Williamson in de VS. „Mijn ouders emigreerden in de jaren twin- tig. Maar moeder kreeg zo veel heimwee, dat ze op last van de dokter terug naar Schoondijke kwamen." Na hun trouwen woonden ze nog even bij zijn ouders, er volgde een noodwoning en tenslotte het pand aan de Van der Slik- kestraat waar ze nog steeds zelfstandig wo nen. „We doen alles nog zelf', vertelt Siem. „Zelfs ook nog de groentetuin. Alleen voor het grove werk zoals ramen zemen komen onze twee dochters helpen." 'Ze moeten niet te vaak helpen. We moeten in beweging blijven' „Maar niet te vaak", zegt Marie. „We moe ten immers in beweging blijven." Hun hobby's zijn nu nog de tuin en puzze len, maar vele jaren waren ze trouwe sup porters van hun vier kleinkinderen. Jeroen en Ruben de Koster en Ryan en Evelyn Verplanke zijn allen lid van zwemver eniging Scheldestroom en bekend in de zwemwereld. Echtpaar Verheije uit Oostburg viert 65-jarig huwelijk. door Wilma Valk OOSTBURC - „We kunnen ons best samen vermaken", vertelde Leonard Verheije (90) dinsdagmiddag. Hij en zijn echtgenote Juli ne (86) vierden deze dag met kennissen, bu ren en een deel van de familie hun 65-jarige trouwdag. Het echte feest is al veertien dagen achter de rug. Een feestelijk etentje met de hele fami lie, want ook de jongste zoon, André, was voor een paar weken over uit Calgary, Cana da. „Hij kon niet langer blijven", vertellen beiden. „Hij heeft een bedrijf in wellness: fy siotherapie, fitness en schoonheidsbehande lingen. Wie weet ooit iets voor hier in Oost burg! Dan kan hij terugkomen." Vijfenzestig jaar geleden waren er in Oost burg niet zo veel mogelijkheden om een vriendin of vriendje aan de haak te slaan. Leonard, had echter geluk. Hij had tenslotte een maat met een knappe zuster. De vonk sloeg bij de bezoeken aan zijn vriend al snel over. Leonard was afkomstig uit Waterland kerkje en Juline uit Schoondijke. Samen be trokken ze een woning in Oostburg. Leo nard werkte twintig jaar bij een hoveniersbe drijf en later nog twintig jaar bij de plantsoe nendienst van de gemeente Oostburg. Zijn echtgenote werkte twee decennia in het Sint Antonius ziekenhuis. Samen kregen ze drie kinderen. Hun oudste zoon is op 28-ja- rige leeftijd overleden. Ze hebben nu vijf 'Sinds mijn vierde heb ik duiven. Jammer, maar nu moeten ze weg' klein- en vijf achterkleinkinderen. Tot hun spijt kennen ze de drie uit Canada alleen van foto's. De grote hobby van Leonard was en is steeds zijn duiven. „Sinds mijn vierde heb ik duiven. Nu moeten ze weg, er zijn plan nen voor een vertrek naar een bejaarden huis, jammer, maar er is overal een tijd voor." door Raymond de Frel WESTDORPE - De jongerenwerk- groep van Jongerenplasa Westdor pe bestaat zaterdag één jaar. Om dat te vieren, houden de jeugdigen een festival in de Chillsoos aan de Kapittelstraat. De werkgroep bestaat uit veertien jongeren in de le'eftijd van twaalf tot en met zestien jaar. De coaches van de werkgroep vin den het een hele prestatie dat de jongeren al een jaar lang activitei ten voor leeftijdsgenoten organise ren. Reden voor een feestje, waar bij de leden van de werkgroep in het zonnetje worden gezet, vin den ze. DJ X-Session, DJ Pinkeltje, STC, DJ Torque en rappers Eli, Nesem en Fresi geven vanaf 20.00 uur in vulling aan het verjaardagsfeestje van de jongerenwerkgroep. De entree is gratis. Vakbondsbons op Cubaanse infoavond TERNEUZEN - De voorzitter van de Cubaanse bond voor gezondheids werkers, Ernesto Muchuca, is vrij dag te gast op een infoavond over Cuba in Terneuzen. De bijeenkomst wordt georgani seerd door de Werkgroep Cuba Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handelen is het Abva-Kabokan- toor aan de Guido Gezellelaan. Tij dens de avond wordt aandacht be steed aan de Cubaanse revolutie, vijftig jaar geleden, en de ramp spoed die Cuba deze zomer trof. Aanvang 19.30 uur. Kees de Baar vertelt over postvervoer TERNEUZEN - Middelburger Kees de Baar houdt morgenavond op uit nodiging van de Heemkundige Vereniging Terneuzen een lezing over het postvervoer in Staats-Vlaanderen. Na zijn pensio nering maakte De Baar een studie van de historie van de posterijen, met als voornaamste onderzoeks terrein de postgeschiedenis van Zeeland. De Baar bracht zijn stu die in boekvorm uit. Hij werkt nu aan een tweede boek. Zijn lezing in paviljoen Westkant in Terneu zen begint om 20.00 uur. Fruitdagen bij kwekerij Ferdinandushof OVERSLAG - Kwekerij Ferdinandus hof in Overslag houdt zaterdag en zondag een fruitweekend. Op het erf aan de Rode Sluisweg houdt Jan Traas beide dagen om 13.30 uur een lezing over het snoeien van fruitbomen. Peter Bouwens geeft zaterdag om 15.00 uur een uiteenzetting over pitloze druiven en een dag later vanaf dezelfde tijd over bijzondere vijgen. Op de Fer dinandushof zijn onder meer fram bozen, bramen en aardbeien te krijgen. Beide open dagen zijn van 10.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59