een betere klantenservice «am* J. Afgedankt zwembad De Honte kost Terneuzen handenvol geld 1 j 1 1 Waterschap wil sluipverkeer PvdA Hulst: geef minima 50 euro extra z PZC Woensdag 22 oktober 2008 23 gelijkheden. „De mensen hoeven straks in principe thuis niet meer uit hun stoel om gemeentelijke za ken te regelen", zegt Franqois Lau- ret. „We proberen zoveel mogelijk diensten via het internet beschik baar te krijgen. En er kan dan met een ook online betaald worden. In de toekomst kun je zelfs ook zien hoe de stand van zaken is met be trekking tot jouw probleem." Eind dit jaar kunnen inwoners voor acht gemeentelijke producten terecht op het internet. Eind vol gend jaar wil de gemeente al 44 producten op het internet zetten. Jaarlijks zijn er zo'n 120.000 contac ten tussen inwoners, bedrijven, in stellingen en de gemeente. „Naar schatting krijgen we zo'n twintig duizend bezoekers hier in levende lijve over de vloer", stelt voorlich ter Daniël Rouw. De verwachting is dat door de ont wikkelingen met het internet het aantal bezoekers aan de balie lang zamerhand zal afnemen. Is het dan wel handig om nog zoveel geld uit te geven voor een moder ne publiekshal? „Jazeker wel", zeg gen Van Schaik en Lauret. „Voor een aantal zaken blijft persoonlijk contact toch nodig. Met name voor mensen die een uitkering hebben." Naast de 3,2 miljoen euro kosten de publiekshal is de gemeente Ter- neuzen jaarlijks nog 107.000 euro extra kwijt voor de software die nodig is voor de digitalisering van de gemeentelijke dienstverlening. Maar de nieuwe ontwikkelingen le veren ook een besparing op. In de begroting voor volgend jaar is structureel rekening gehouden met een terugverdieneffect van (vooralsnog) vijftigduizend euro. Een bescheiden bedrag. „Maar we gaan er van uit dat we flink wat uitkeringsgeld kunnen besparen als het CWI ook bij ons komt." Bezoekers moeten straks niet meer door de huidige ingang bij het stadhuis naar binnen. De pu bliekshal krijgt een heel nieuwe in gang in het gedeelte tussen het stadskantoor en het stadhuis. Daar voor moet een gedeelte van het Stadhuisplein op de schop. De gemeente hoeft niet te wach ten tot de publiekshal gereed is om alvast onderdelen van de dienstverlening nieuwe stijl in te voeren. Zo wordt al per 1 januari de aan passing van de nieuwe gemeentelij ke organisatie uitgevoerd. „En de werkprocessen binnen de organisa tie hebben de voortdurende aan dacht", zegt Lauret. „Want dienst verlening aan de mensen kan al tijd beter." door Eugène Verstraeten HOEK - Het waterschap Zeeuws- Vlaanderen gaat alleen akkoord met de afsluiting van de Savoyaardsweg en de Braakman- weg als er voorzieningen worden getroffen om sluipverkeer elders te gen te gaan. Delen van beide we gen worden aan de openbaarheid onttrokken en deels opgebroken, als er straks een nieuwe calamitei- tenweg voor Dow is aangelegd. Het waterschap heeft de landin richtingscommissie Hoek laten we ten akkoord te gaan met het afslui ten van de wegen en de provincie heeft de procedure inmiddels opge start. De route Savoyaards- weg/Braakmanweg wordt veelvul dig gebruikt door sluipverkeer. Het waterschap vreest dat deze ver keersstroom zich verlegt naar de Lovenpolderstraat en de Loven- weg en wil daarom maatregelen om het sluipverkeer tegen te gaan. Wat die voorzieningen moeten in houden wordt door de landinrich tingscommissie in overleg met het waterschap bekeken. HULST - De fractie van de PvdA in de gemeenteraad van Hulst wil de huishoudens die moeten rondko men van een minimuminkomen nog voor de kerst een extraatje van vijftig euro bezorgen. Fractievoorzitter Ron de Kort kon digde dat aan tijdens de opiniëren de gemeenteraadsvergadering over de begroting 2009 van de gemeen te. De gemeente hoeft het geld niet zelf op tafel te leggen. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Ahmed Aboutaleb, heeft namelijk beslo ten landelijk vijftig miljoen euro vrij te maken voor incidenteel ar moedebeleid. „Ook in onze gemeente krijgen ge zinnen met een inkomen tot 120 procent van het minimum graag vlak voor kerst netto vijftig euro extra, gezien feesten als Sinterklaas en Kerstmis." De PvdA dient hier een motie voor in tijdens de raads vergadering van donderdag 30 ok tober. Gemeente loopt door uitblijven achterstallige betaling rente mis. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het voormalige over dekte zwembad De Honte in de Bellamystraat in Terneuzen kost de gemeente tienduizenden euro's per jaar. Het zwembadcomplex (met gymzaal) werd in juni 2006 voor 702.000 euro verkocht aan Geelders Vastgoed. Die verkocht het gebouw door aan Iris Vastgoed Ontwikkeling in Hulst. Maar Terneuzen heeft tot nu toe nog geen cent van de koopsom ontvangen. Het raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) heeft be rekend dat de gemeente daardoor inmiddels ruim 65.000 euro aan rente is misgelopen. De transactie past in het voorne men van de gemeente om een aan tal overtollige gebouwen af te sto ten. In de recent verschenen twee de Bestuursrapportage, waarin het college de raad de voortgang van tal van beleidszaken meldt, wordt niet gerept over de verkoop én de mogelijk geïnde verkoopsom. Broekhuysen vindt dat merkwaar dig en vraagt het college opening van zaken te geven. „Het bedrag is volgens mij nog steeds niet overge maakt." Woordvoerder Gerald Kas van Iris Vastgoed beaamt dat. Volgens hem is de afspraak gemaakt dat de betaling plaatsvindt zodra de ver gunningprocedures zijn afgerond. Dat is vermoedelijk in de loop van volgend jaar het geval. Iris wil op de plaats van het zwembadcom plex drie zogenoemde urban vil la's neerzetten, drie appartemen tencomplexen van vier verdiepin gen hoog met 54 woningen. Ver loopt alles volgens plan dan kan volgend najaar de bouw beginnen. Terneuzen loopt duizenden eu- ro's rente mis, zegt raadslid Pim Broekhuysen. Het geld van de verkoop van het zwembadcom plex is immers nog niet binnen. Herfsttijd Jassenmaand Het najaar is begonnen, tijd voor warmte en gezelligheid. Bij Maas Modes hebben we een mooie collectie Coats en Jacks. o.a. van Fuchs Schmitt mi 38 t/m 50 Betty Borday m» 38 t/m so Maandag, gesloten Zondag open: van 14.00 -18.00 uur Gentsestraat 5, 4551 CC Sas van Gent Tel. 0115-45 38 95 www.maasmodes.com Sloopwerkzaamheden voor de nieuwe ingang van het Terneuzense stadhuis. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57