'Eendrachtig werken aan reorganisatie' Terneuzen bouwt aan Snel akkoord N6i bepleit Pak me dan... Concerten door muziek Sluiskil I i II Vb Noordstraat 103,4531 GE Terneuzen 22 Woensdag 22 oktober 2008 pzc Z Artist impression van de nieuwe entree van het stadhuis. Politici en ambtenaren Sluis proberen neuzen één kant op te krijgen. door René Hoonhorst sluis - Bestuurders en ambtenaren van Sluis werken 'eendrachtig' sa men aan het zo snel mogelijk door voeren van de door iedereen nood zakelijk geachte reorganisatie op het gemeentehuis. Hoewel coalitie partijen en college verdeeld waren over de aanstelling van een nieu we gemeentesecretaris, is er geen sprake van een bestuurscrisis, lie ten de fractievoorzitters weten. Vertegenwoordigers van alle raads fracties hadden gisteren rond het avonduur een 'goed en construc tief gesprek met ondernemings raadsleden. Zowel ondernemingsraad (OR) als gemeenteraad wil de ambtelijke or ganisatie zo snel mogelijk op orde brengen. PvdA en D T hadden dat het liefst gedaan onder leiding van Jan Schaalje, die al ruim een jaar waarneemt voor de ziek thuis zittende gemeentesecretaris Theo Reijns. Omdat de andere partijen dat niet willen - of er voor de waarnemer onacceptabele voor waarden aan stellen - en het colle- fW De Sluise raadsfracties PvdA en D T willen de coalitie niet la ten klappen voor onenigheid over de benoeming van de ge meentesecretaris. biervliet - De Terneuzense ver keerswethouder Co van Schaik maakt zich sterk om dorpsraden en andere belangengroepen op één lijn te krijgen voor het ont- werptracé rijksweg N6i. Van Schaik beloofde dat de dorpsraad van Biervliet, die gisteren het Ter neuzense college ontving. Het is van het grootste belang dat de nieuwe verbrede rijksweg met parallelwegen er zo snel mogelijk komt, stelt de dorpsraad. Als diver se belangengroepen strijden over plaatsen waar bijvoorbeeld een extra rotonde of afslag moet ko men, dreigt het gevaar dat weer een halfjaar tot een jaar verloren gaat. Ondernemersclubs riepen eerder op tot saamhorigheid en Volgende week zitten de verslagge vers van de regioredactie Bevelan- den/Tholen nog als enigen in dat grote kantoor langs het spoor in Goes. Collega's zijn overal druk be zig de spullen in te pakken. Ze ver kassen naar Middelburg. Her en der wordt grote opruiming gehouden. Tientallen papiercontai ners hebben het kantoorpand al ge verdeeld is, moet een andere op lossing worden gezocht. „Het laten klappen van de coalitie vanwege dit politieke meningsverschil is geen optie, daarmee raakt de ge meente alleen verder van huis", vinden PvdA en D 8c T. De Sluise gemeenteraad nam zich eerder dit jaar voor geen deskundi gen van buiten meer aan te ne men. Alle fracties zijn nu toch be reid extra geld te reserveren om de 'reorganisatietrein goed op gang' te krijgen. „Het grote doel om de fi nanciën op orde te brengen, blijft voorop staan. Maar dat doel kun nen we alleen halen als de organi satie op orde is", verklaarde Hans Meijer (Helder Zeeuws). Sluis moet niet alleen geld uittrek ken voor iemand die de kar van de herinrichting van het ambtelijk bolwerk trekt, maar moet ook zor gen dat de dienstverlening aan de burger op peil blijft, voegde CDA-fractievoorzitter Lia Flik- weert daaraan toe. Alle fractievertegenwoordigers gaan ervan uit dat tijdens de begro tingsbehandeling stevige discussies zullen worden gevoerd over extra bezuinigingen en/of lastenverzwa ringen. Omdat iedereen overtuigd is van de richting die moet wor den ingeslagen en de te volgen koers, verwachten de raadsleden dat ze er op hoofdlijnen samen uit komen. De uitleg van de fracties stemt de OR 'tevreden', meldde voorzitter Ronald Kouijzer. het gezamenlijk indienen van wen sen. Ook dorpsraden en belangen verenigingen langs de N6i moeten water bij de wijn durven doen om realisatie van een veiliger rijksweg niet op te houden, betoogde dorps raadvoorzitter Ronald Lippens. Om verkeersdeelnemers de kans te geven sneller over te steken bij Biervliet, wil Van Schaik de flits paal bij de Braakman een eindje richting het dorp laten opschui ven. Als het verkeer eerder afremt om zestig te rijden, bij het passe ren van Biervliet, kunnen scholie ren makkelijker oversteken naar de goede weghelft. Daarmee moet de kans op een ongeval als onlangs, waarbij twee bromfietsers de dood vonden, sterk afnemen. Tip? redactie@pzc.nl verlaten. Een tafel in de gang op de benedenverdieping lag begin de ze week vol recente leesboeken die over zijn. De aardigste zijn inmid dels weg. Op één van de laatst achtergeble ven boeken lacht zangeres Ma- rie-Cécile Moerdijk ons toe. De ti tel is nog wel zo uitnodigend: Toe, pak me dan Inwoners kunnen straks met al hun vragen bij één loket terecht. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Wat daar al voor een enorme lading puin uit is geko men, dat is onvoorstelbaar", weet de Terneuzenaar die dagelijks voor bij het stadhuis wandelt. Hij wijst op de volle afvalcontainers op het Stadhuisplein. „Daar moeten bin nen toch niet veel muren meer overeind staan." Daar heeft de man gelijk in. Bin nen in het gemeentehuis wordt in het gedeelte tussen het stadskan toor en het oude stadhuis flink ge klust. Boor-, breek- en hakgelui- den komen de bezoekers al weken tegemoet. En er wordt nog wel tot juli volgend jaar gewerkt, schat wethouder Co van Schaik in. Maar dan heeft Terneuzen ook een mo derne publiekshal waar bezoekers zich meteen thuis moeten voelen en terecht kunnen met al hun vra gen en voor alle gemeentelijke za ken. De interne verbouwing is niet voor zijn tijd, want de huidige pu blieksruimtes en balies dateren uit 1972. De aanpassing van het stad huis kost 'slechts' 3,2 miljoen euro. „Als je leest wat verbouwingen van stadhuizen in andere gemeen ten kosten, dan wordt daar al snel gesproken over vele miljoenen eu ro's", stelt Van Schaik. Toch heeft de wethouder zich, zo als hij het noemt, 'de blaren op zijn tong moeten kletsen' om de gemeenteraad over de streep te trekken. Een uitpandige verbou- sluiskil - Muziekvereniging Sluis kil geeft onder leiding van dirigent Eric Provoost komend weekend twee concerten voor donateurs en belangstellenden in het Meulengat in Sluiskil. De concerten beginnen zaterdag om 19.30 uur en zondag om 14.30 uur. Gast is het gemengd koor Encore uit Sas van Gent on der leiding van Bram de Waele. De Sluiskilse muzikanten hebben de afgelopen tijd hard gerepeteerd voor de deelname aan het con cours op 1 november in het Schel- detheater in Terneuzen. Tijdens de komende concerten kunnen de toehoorders alvast kennis maken met de concoursstukken. Inmiddels denkt het bestuur al aan 2009. Dan wordt 75-jarig be staan gevierd met veel activiteiten. wing zagen de heren en dames po litici niet zitten, uit vrees dat er een lelijke 'puist' aan het stadhuis geplakt zou worden. Pas nadat er een alternatief plan op tafel lag, een interne aanpassing dus, zette de raad het licht op groen. De publiekshal is een van de in strumenten die de gemeente inzet om de dienstverlening naar de bur gers toe flink te verbeteren. „In 2006 zijn we gestart met het pro ject Vraaggericht Verder", zegt ge meentesecretaris Francois Lauret, de hoogste ambtenarenbaas. „In dat dienstverleningsconcept staat de klant centraal. Voor alle mede werkers moet een vraaggerichte 'Hoe kunnen we mensen zo snel mogelijk helpen? Daar gaat het om' houding een vanzelfsprekendheid worden. Wat willen mensen die hier op bezoek komen en hoe kun nen we die zo snel mogelijk hel pen? Daar gaat het om." Met dat doel voor ogen komt er ook een reorganisatie. De top wordt ingekrompen en de huidige achttien afdelingen worden terug gebracht tot nog maar zeven afde lingen. Daarmee wordt niet alleen de beheersbaarheid van het ambte lijk apparaat beter, maar de reorga nisatie moet ook positief uitpak ken voor een betere dienstverle ning naar de inwoners toe. Naast Lauret is Jan Prinsen benoemd tot adjunct-secretaris, directeur organi satie. In de publiekshal, waar ook het CWI en het juridisch loket onder dak krijgen, gaan straks alle contac ten tussen gemeente en inwoners en bedrijven plaatsvinden. De af delingen worden er logisch om heen gepositioneerd. Wie binnen komt, stuit op het klantcontactcen trum, zeg maar de gemeentelijke klantenservice. „Die moet straks tachtig procent van de vragen af handelen. In één keer en in één keer goed", zegt wethouder Jaap Bos (personeelszaken). Bezoekers hoeven straks niet meer te zoeken naar de afdeling waar ze met hun vraag heen moeten. Er is één cen traal punt. De vraag hoeft maar één keer gesteld te worden en hij of zij krijgt een juist en volledig antwoord. Nu is het nog zo dat ambtenaren intern bij allerlei colle ga's te rade moeten gaan om aan de weet te komen hoever het staat met de afhandeling van bepaalde zaken. Ook dat hoeft in de toe komst niet meer. Die informatie kan een ambtenaar dan vanaf zijn werkplek meteen uit de computer vissen. „Terneuzen is één van de tien ge meenten in Nederland die voorop lopen bij de ontwikkeling van een klantcontactcentrum", weet Jaap Bos. „Het is wel een gigantische klus waarmee we bezig zijn." In 2015 moeten burgers, bedrijven en instellingen in alle gemeenten te recht kunnen voor nagenoeg alle vragen aan de overheid, met uit zondering van de belastingen. Terneuzen werkt ook voortvarend aan het digitaliseren van de ge meentelijke dienstverlening en in formatie. Er komt een nieuwe ge meentelijke website met vele mo- Al onze bekende merken zijn dan groots aanwezig Zondagmiddag zijn wij geopend vanaf 13:00 I Tel.: 0115 - 64 80 70, E-mail: info@juweiierwilffels.nl www.juwelierwijffels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56