gaat terug tot voor jaar 1579 Bestemmingsplan grootste struikelblok MINDERHOUD Kieskompas helpt stemmen op waterschap f Zicht op fietspad Kloetingseweg B PZC Woensdag 22 oktober 2008 23 Zilveren collier 85,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl Zeeuwse brandweer getest op vaardigheid SINT-ANNALAND - De jaarlijkse vaar digheidstoets van de brandweer in Zeeland vindt dit jaar plaats in Sint-Annaland. 32 brandweerploe gen en acht officieren van dienst uit de hele provincie laten komen de zaterdag zien wat ze in hun mars hebben. Alle ploegen voeren twee opdrachten uit. De wedstrij den kunnen van 7.30 tot 11.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur gevolgd worden bij de brandweerkazerne aan de Veilingweg. Om 19.00 uur rijkt burgemeester Nuis de prijzen uit in de Wellevaete. Raad heeft in 2002 en 2003 beloofd mee te werken aan herbouw. door Lilian Dominicus WEMELDINGE - De ijsselsteentjes en Zeeuwse moppen liggen opgesla gen, de bestektekening ligt klaar, de monumenten- en boerderijen- stichting en heemkundige kring juichen het plan toe. Toch is het landhofje (nog) niet herrezen. Het probleem zit grotendeels in het be stemmingsplan. Het perceel waar het in 1956 ge sloopte huisje op staat valt sinds enkele jaren onder het bestem mingsplan buitengebied. Om het landhofje te mogen herbouwen, zou het van bestemmingsplan bui tengebied overgebracht moeten worden naar bestemmingsplan Kom Wemeldinge. In 2002 én in 2003 geeft een meer derheid van de gemeenteraad van Kapelle aan te willen meewerken aan de herbouw van het hofje. Ge deputeerde Staten, die toentertijd nog beslisten over bestemmings- MIDDELBURG - Voor de water schapsverkiezingen in november is een kieskompas gemaakt om te helpen bij het stemmen. Aan de verkiezingen voor het waterschap doen voor het eerst ook politieke partijen mee. Via het kieskompas is te achterha len hoe zij denken over onderwer pen die met bijvoorbeeld beheer van water en waterkeringen te ma ken hebben. Ook de meningen van andere groeperingen die mee doen, zijn op het kieskompas te vinden. Het kompas is een lijst met 36 stellingen waarop de invul ler antwoord moet geven. http://waterschap.kieskompas.nl planwijzigingen, vonden echter dat herbouw niet in het buitenge bied paste. Sinds kort besluiten ge meentes daar weer zelf over. In de voorbereidende raadsverga dering van 7 oktober 2008 is de herziening bestemmingsplan We meldinge besproken. In het voor stel staat dat de raad bij de bespre king van de startnotitie in 2007 heeft gesteld dat 'het perceel van de heer Boer niet binnen het plan gebied van het bestemmingsplan Wemeldinge moet worden opge nomen'. Daarom zou het buiten het plangebied zijn gehouden. „Het was de raad die zei: hier wer ken we niet aan mee", zegt wet houder Giel-Jan Burger (CDA, ruimtelijke ordening). „Het verve lende is: als je één persoon toe stemming geeft, volgen er meer. De provincie gaat niet meer over bestemmingsplannen, maar kan wel bezwaar maken. Daarbij: we hebben Boer om enkele onderzoe ken gevraagd en daar heeft hij niet aan meegewerkt. Maar als de raad zegt dat het in het bestemmings plan moet, voeren wij dat uit." Hi. Vleesveebedrijf Vers rundvlees, rechtstreeks van oïtzé boerderij in Baarland naar uw djepVfie Wij garanderen een diervriendelijke productie. Betrouwbaar vlees ronder toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Thuisbezorgd Wnlchcivn Noord- en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo kilo. Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland (0113) 63 96 44 M 06 51 35 96 21 l janenanitagoud@planet.nl 'S-HEER ABTSKERKE - De aanleg van een fietspad langs de Kloetingse weg tussen 's-Heer Abtskerke en de Goesestraatweg richting Goes is door waterschap Zeeuwse Eilan den op de projectenlijst gezet. De financiering is nog niet rond. Borsels CDA-raadslid Ad Schenk die onlangs in een brief aandrong op het fietspad, noemt het signaal 'positief. Nog meer te spreken is hij over medewerking die het wa terschap toezegt bij de aanleg van een fietspad van de Kloetingseweg naar de Goese Nansenbaan, langs de stoomtreinlijn. Zo kan de druk ke kruising Kloetingseweg-Goese- straatweg worden vermeden. Twee jonge talenten in kerk 's-Heer Abtskerke 's-HEER ABTSKERKE - Everarda Slab- bekoom en Clara Lammers-Lisnet geven vrijdagavond vanaf acht uur een concert in de dorpskerk van 's- Heer Abtskerke. Slabbekoorn stu deert onder meer orgel aan het Utrechts Conservatorium. Zij is in de kerk van 's-Heer Abtskerke be gonnen als organiste en werkt sinds kort samen met professio neel zangeres Clara Lammers-Lis net (sopraan). Ze brengen vrijdag werken van onder anderen Purcell, Franck, Vivaldi en Handel. De entree is zes euro. Aanrijding vrachtauto en bedrijfswagen GOES - Een vrachtwagen, bestuurd door een 21-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland, is gistermor gen op de Scottweg in Goes tegen een bedrijfsauto van een 26-jarige man uit de gemeente Kapelle ge botst. De vrachtwagenchauffeur verleende rond 11.00 uur geen voorrang aan de Kapellenaar die van rechts kwam. Door de aanrij ding scheurde de tank van de vrachtwagen en het werd het rech tervoorwiel beschadigd. De be drijfsauto had schade aan de voor kant. Er zijn geen gewonden. Lezing tuinliefhebbers over bloeiende borders 's-GRAVENPOLDER - Zelfs echte tuin liefhebbers hebben er moeite mee een mooie bloeiende border te ma ken. Hub Driessen, oud-voorzitter van Groei en Bloei, afdeling Deur- ne, komt morgen naar dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der om hen op weg te helpen. Hij houdt vanaf 19.30 uur een lezing voor de afdeling Goes, Noord- en Zuid-Beveland van Groei en Bloei, waarbij de aanleg van een traditio nele Engelse border centraal staat. Gratis entree voor leden en hun ge zinsleden, niet-leden vijf euro. In Wemeldinge wil Jacob Boer een oud huisje laten herrijzen, dicht bij de Nederlandse Hervormde kerk. Oudewaterschapskaart.vanWemeldinge. J Het 'huyseken achter den kerk', ofwel het 'landhofje'. Vliedberg lorpsstraat KerkVliedberg Het landhofje vóór de afbraak in 1956. Hofje na herbouw met oorspronkelijke materialen Tekst uit een register uit 1635 waarin gewag wordt gemaakt van het hofje: „Den houck daer Pieter Pietersz. Maelcote in plagt te Woonen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47