ik daar voor' Middelburg 2,95 Genieten van het Rijke Tuinieren Week Aanbieding g www.groenrijk.nl Bergthee n t 9*95 per stuk 6,95 W PZC Woensdag 22 oktober 2008 3 7 Ik ben in het ziekenhuis in Terneu- zen heel goed en intensief gehol pen. Zelfs in Amerika waren geen andere mogelijkheden meer. Daar na heb ik in het alternatieve cir cuit nog van alles geprobeerd, maar daar moet je mee oppassen, want er zitten ook allerlei mafke zen tussen." De Jonge incasseerde klap na klap en nam in juni 2003 een rigoureus besluit. „Het was in mijn rechter- enkel begonnen, maar het zat toen ook in mijn hele linkerbeen. Ik was in anderhalf jaar tijd van lo pend fit naar zittend ziek gegaan. Ik was echt bezig met amputatie, maar had berichten gelezen over een vrouw in Macedonië, die men sen met mijn ziekte wel kon gene zen. Ik kan mijn benen niet bewe gen. Als ik zit, heb ik niet het ge voel dat er iets onder zit. Maar al les wat er tegenaan komt doet zeer. De zon, de wind, mijn broek, mijn sok. Het is heel gevoelig. Ik was wanhopig en wilde van de pijn af. Ze wilde me in eerste in stantie niet behandelen, omdat ik zo jong was en ze zo'n ernstige vorm nooit eerder had gezien." In. een ultieme poging te kunnen genezen, stond de Terneuzense er op te worden behandeld. Het resul teerde in een nieuwe en laatste de ceptie. „Het deed zó verschrikke lijk veel pijn, dat ik er nog kippen vel van krijg als ik eraan terug denk. Ik viel af en toe weg van de pijn en heb zó hard liggen gillen en schreeuwen, dat de taxi chauffeur die me had gebracht bui ten stond te huilen. En het hielp niks. Anderen gingen lopend naar huis. Ik niet. Dat was het omslag punt." De Jonge draaide de knop om en richtte zich op een toekomst met een beperking. „Ik word niet geluk kig door te kijken naar wat ik niet kan, maar door wat ik ondanks die beperking wel kan. Het is een heel proces geweest, maar ik heb het een plekje kunnen geven.-Ik wist 'Ik heb zó hard liggen gillen, dat de chauffeur die me bracht buiten stond te huilen' niet eens dat zitskiën bestond", be kent ze. „Maar nadat ik met de Stichting Wintersport Gehandicap ten was weggeweest, wilde ik meer. Natuurlijk was het hard en everi slikken, toen ik voor het eerst terug op de piste kwam. Ik zag al lerlei mensen skiën en snowboar- den. Nee, ik heb nooit zoiets ge had van: waarom ik? Het is natuur lijk geen pretje, maar het is niet do delijk. Het is heel vervelend, maar ik kan nog een heleboel." Ze is nog steeds gelukkig en niet bang om te vallen. „Ik houd van snelheid en van grenzen opzoe ken. Ik boekte veel progressie en ben in 2005 bij één van de beste le raren in Frankrijk techniek- en sla- Posttraumatische dystrofie Posttraumatische dystrofie (PD) is één van de belangrijkste oorzaken van functieverlies en invaliditeit. Alle weefsels en functies van een arm of been kunnen door PD worden aangetast. Jaarlijks krijgen achtduizend mensen deze complicatie na een letsel of een operatie aan arm of been. In enkele gevallen ontstaat PD spontaan. Het overgrote deel geneest binnen korte tijd, veelal zonder restverschijnsel. Het kan echter ook leiden tot ernstige invalidi teit en moeilijk te behandelen pijn. In 2005 is de Stichting Domi nique Olympique opgericht. De stichting mikt op sponsors, waardoor voor de Terneuzense deelname aan de Paralympi sche Spelen kan worden gerea liseerd. lomtraining gaan volgen. In mijn eerste wedstrijd eindigde ik als der de van de zeven. Sinds begin dit jaar heb ik in Frankrijk aan de competitie meegedaan en aan het open Franse kampioenschap. Ko mend seizoen kan ik aan de Euro pa Cup meedoen. In theorie kan ik de Paralympics in 2010 nog ha len. Dat is een kans, die ik wil grij pen. Maar ik ben natuurlijk wel chronisch ziek. Ik heb net vier slechte weken achter de rug. Vier jaar later is het in Rusland", bouwt ze op voorhand een herkan sing in. „Maar zo lang Vancouver haalbaar blijft, ga ik daar voor." FM Sranang rukt op naar tweede plaats GOES - De zaalvoetballers van FM Sranang verruilden op de vijfde speeldag van de competitie de vier de voor de tweede plaats door een fraaie overwinning in de topper te gen FC Etten-Leur. De hoofdklas ser won met 6-2. In een bij tijd en wijle (te) hard duel nam Sranang al voor de rust een 3-2-voorsprong. Steven Fitsch en Ugur Kahveci scoorden elk twee keer, Iby El-Ua- richi en Pim Bruins elk éénmaal. Groene Ster blijft de leider in eerste klasse THOLEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen handhaaf den zich aan kop van de eerste klasse door in een doelpuntrijk duel Meulvliet/Gerustverzekeren te verslaan. In Tholen werd het 5-9. De koploper had alleen in de eerste helft iets te vrezen van de opponent. Said Bouzambou (3x), Hoessein Bouzambou (jx), Salim Ben Sellam (2x) en Andre Siere- veld waren de doelpuntenmakers. Overtuigende start van dammers BDV MIDDELBURG - Tijdens de eerste ronde van de Zeeuwse damcompe- titie begon titelhouder BDV met een overwinning op Souburg. Drie winstpartijen waren voldoen de voor een 11-5-zege. Aagtekerke ging goed uit de startblokken met een t2-4-overwinning op Lamme- renburg. GZC won dankzij zeges van Aart Walraven, Jos de Wild, Jan Schot en Lolke Folkertsma met 11-5 van Middelburg. jenner tijdelijk uit Vitesse-selectie ARNHEM - Vitesse heeft aanvaller Julian Jenner gisteren voor de rest van de week uit de A-selectie ge zet. Aanleiding is de boze reactie richting de Vitesse-bank die Jen ner maandag gaf toen hij in een duel van Jong Vitesse werd gewis seld. „Het gedrag van Julian na de wis sel is onacceptabel", zegt technisch directeur Marc van Hintum. „Dit is hem in een gesprek verteld." Mexicaanse bokser overleden na knockout MEXICO-STAD - De Mexicaanse bok ser Daniel Aguillon is na een coma van vijf dagen overleden. Aguillon was nadat hij vorige week woens dag in zijn partij om het Cen- traal-Amerikaans kampioenschap tegen Alejandro Sanabria knockout was geslagen niet meer bij bewustzijn geweest. Doktoren probeerden nog een bloedprop in zijn hersenen te behandelen, maar Aguillon overleed uiteindelijk. Drie duels schorsing voor Arnold Bruggink FRANKFURT - De Duitse voetbal bond DFB heeft Arnold Bruggink gisteren voor drie duels geschorst. De Nederlandse offensieve mid denvelder van Hannover 96 ver loor afgelopen weekeinde de con trole over zichzelf toen hij in het duel met Hoffenheim vijf minu ten voor tijd een zware overtre ding maakte op Sejad Salihovic. Het kwam de Nederlander op een directe rode kaart te staan. UIT DAMMEN PZDB-competitie: hoofdklasse, eerste ron de. Souburg-BDV 5-11: P. Filius-D. de Jager 1-1; P. Allaart -R. van Lien 1-1; C. van Eenennaam-D. de Vos 1-1; M. Brasser-F. Berkholst 0-2; M. Bronke-P. Karregat 1-1; J. van 't Padje-J. van Beeck 1-1; E. Frederiks-R. Dusebout 0-2; G. Gorsse-F. Vanderfeesten 0-2. Lammerenburg-Aagtekerke 4-12: P. Schunse- laar-D. Bosselaar 1-1; W. Koppejan-M. Pro voost 1-1; E. Wiskerke-R. de Rijke 0-2; A. Goudzwaard-A. den Hollander 0-2; P. Fran- cke-F. Blaas 0-2; L. Wilson-P. Sterrenburg 1-1; J. Koppejan-A. Riemens 1-1; J. Vaucouleur-A. Provoost 0-2. Middelburg-GZC 5-11: R. van Eenennaam-C. Boot 1-1; D. Kasse-C. Rijk 1-1; J.Moens-M.Wal raven 0-2; P. Walraven-J. de Wild 0-2; J. Grim-M. Poulisse 1-1; G. Hoek van Dijke-J. Schot 0-2; M. Appel-J.Tilroe 2-0; K. de Koe- ijer-L. Folkertsma 0-2. PWG 's-Gravenpolder 3-Tholen/DSVF 9-7: M.van Dijk-H. Gunter 1-1; M. Rentmees- ter-A.SIager 2-0; J. Veerhoek-J. van Akkeren 2-0; R. Rentmeester-J. van de Weteringh 1-1; D. Boogert-J. van de Velde 1-1; J. Louwerse-G. van de Velde 0-2; J. van der Horst-W. Drenth 1-1; M. van de Plasse-S. Schot 1-1. SCHAKEN Hoogeveen. Essent toernooi. Kroongroep, derde ronde: Sebag (Fra)-Adly (Egy) 1/2-1/2, Sokolov (Ned)-Smeets (Ned) 1-0. Stand: 1. So- kolov 3, 2. Smeets 1,5, 3. Adly 1, 4. Sebag 0,5. Bonn. WK-tweekamp. Zesde partij: Anand (Ina)-Kramnik (Rus) 1-0. Stand: 4,5-1,5. TENNIS Sint Petersburg. Mannen. Eerste ronde: Davi- denko (Rus/2)-Guccione (Aus) 6-4 6-4, Zverev (Dui)-Serra (Fra) 6-4 6-2, Tipsarevic (Ser)-Star- ace (Ita) 6-3 7-6 (4), Gulbis (Let)-Garcia-Lopez (Spa) 6-0 6-2. Basel. Mannen. Eerste ronde: Hernandez (Spa)-Dlouhy (Tsj) 7-6 (6) 6-7 (5) 6-1 Linz. Vrouwen. Eerste ronde: Petrova (Rus/5)-Katerina Bondarenko (Oek) 3-6 6-3 6-1. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Woz- niacki (Den/4)-Bacsinszky (Zwi) 6-2 6-3, Cir- stea (Roe/8)-Fedak (Oek) 4-6 6-2 6-2, Castano (Col)-Domachowska (Pol) 6-0' 6-2, Dulko (Arg)-Garbin (Ita) 6-4 6-2, Korittseva (Oek)-Pi- ronkova (Bul) 3-6 6-3 6-3. acties van 22 t/m 28 oktober Gaultheria, potmaat 9 cm. Anthurium andreanum 'Polaris'. Exclusief pot. Potmaat 14 cm. IhSO per stuk Openingstijden: maandag t/m vrijdag: zaterdag: 09.00 - 17.00 uur Peperomia 'Happy Bean' een trendy vetplantje waarvan de blaadjes doen denken aan sperzie boontjes. Exclusief pot Potmaat 12 cm. 3*95 per stuk Hengselpot "Welcome' Voor bij elk entree! Een pot van grijze wilg met een metalen hengsel. Exclusief plant. 0 31 cm. Hoogte 57 cm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39