Hollands Real komt te laat op gang 36 en 37 N£W HQLLAfi?j -f Woensdag 22 oktober 2008 Tip? sport@pzc.nl Zitskiester De Jonge hoopt op deelname aam Winterspelen Bondscoach De geeft schaatsers meer vrijheden Aanvoerder Alessandro Del Piero van Juventus viert de openingstreffer tegen Real Madrid. foto Masimo Pinca/AP Juventus komt in beide helften goed uit de startblokken. door Wilber Hack TURIJN - Het was een gedenkwaar dige avond gisteren in Turijn. Real Madrid maakte - op bezoek bij Ju ventus - gebruik van vijf Nederlan ders. Maar ondanks die inbreng kwam er een normaal resultaat op het bord. De Koninklijken verlo ren met 2-1. Real verliest namelijk vrijwel altijd als de reis naar Italië gaat. Het in casseerde gisteravond de zeventien de nederlaag in 26 wedstrijden. Op bezoek bij juventus won Real nooit. De laatste twee visites aan Turijn leverden uitschakeling in de Champions League op. De selectie van Real Madrid telde voor het eerst evenveel Nederlan ders als Spanjaarden. Alle Neder landers kwamen in actie. Van de vijf Spanjaarden deden er maar drie mee. Coach Bernd Schuster begon met Van Nistelrooij, Sneij- der en Van der Vaart. De weer her stelde Robben kwam er pas tien minuten na rust in. Drenthe speel de het laatste kwartier als vervan ger van Van der Vaart. Met Robben beginnen was mis schien niet eens zo onverstandig ^geweest. Hij was bij een 2-0-achter- stand koud in het veld of Van der Vaart kreeg al een open kopkans. Na zijn komst raakte Juventus de greep op de wedstrijd helemaal kwijt. Op aangeven van Heintze kopte Van Nistelrooij zijn zestigste Europese doelpunt binnen. Dat lukten alleen nog zijn ploeggenoot Raül, Gerd Muller en Sjevtsjenko. Verder dan die ene tegengoal kwam Real niet. Juventus verslaat in de Cham pions League Real Madrid met 2-1. Bij de Spaanse ploeg komen alle vijf Nederlanders in actie. Real Madrid had Inventus mis schien wel onderschat. De Italia nen wonnen al dertig dagen geen wedstrijd meer. Toch begon Juven tus zeer geïnspireerd. Meteen na de minuut stilte ter nagedachtenis aan drie supporters die bij een bus ongeluk eerder op de dag om het leven kwamen, schoot de ploeg als een komeet uit de startblokken. Dat leidde tot een geweldige goal van Alessandro del Piero, die de bal na een combinatie met Amau- ri van grote afstand in de kruising schoot. Juventus kon daarna het geliefkoos de spelletje spelen: gedoseerd aan vallen. Drie minuten na de pauze leidde Pepe met balverlies de 2-0 in. Nedved deponeerde de bal op het hoofd van Amauri, die via een schoen en de paal raak kopte. De Braziliaan werkte zich via kleinere clubs als Bellinzona, Messina en Piacenza omhoog. Juventus nam hem voor 20 miljoen euro over van Palermo. Het bleek geen slech te investering, want ook in de com petitie scoorde Amauri aan de lo pende band. Juventus leek de wedstrijd rustig uit te kunnen spelen, maar met de komst van Robben veranderde het beeld volkomen. Met wat geluk bleven de Italianen toch nog over eind. Europese voetbalbond beboet FC Twente ENSCHEDE - FC Twente heeft van de Uefa een boete van 8000 euro opgelegd gekregen. Eerder dit sei zoen staken fans in de ontmoeting met Arsenal vuurwerk af Die wedstrijd, een kwalificatieduel voor de Champions League, werd wegens de verbouwing van het Twentse stadion in het Gelredome van Arnhem gepeeld. FC TVvente werd door Arsenal uit geschakeld. Forse bezuinigingen in de Formule 1 GENEVE - De Formule 1 doet de ko mende twee jaar aan kostenbespa ring. De internationale autofedera tie (FIA) en de vereniging van teams (FOTA) maakten gisteren bekend dat ze overeenstemming hebben bereikt over forse besparin gen voor 2009 en 2010. Wat deze kostenbesparingen precies inhou den, werd niet vermeld. Mogelijke kostenbesparing zou een stan daardmotor zijn. Rugby-international Schotland positief EDINBURGH - Het Schotse rugby is opgeschrikt door een dopinggeval. International Scott MacLeod is po sitief bevonden en om die reden voorlopig uit de selectie verwij derd. In zijn urine zijn sporen van het spierversterkende hormoon testosteron aangetroffen. De Schot se rugbybond heeft een onderzoek naar MacLeod ingesteld. De rug byer zelf heeft contra-expertise aangevraagd. Schaker Anand slaat gat van drie punten BONN - Viswanathan Anand lijkt bij de tweekamp om de wereldti tel schaken in Bonn op weg naar ti- telprolongatie. De 38-jarige Indiër, die al in 2000 en 2007 de wereldti tel veroverde, won gisteren al voor de derde keer in zes partijen. Met wit versloeg hij de Rus Vladimir Kramnik, waardoor hij nu met 4,5 tegen 1,5 leidt. De WK-match gaat over twaalf partijen. EK bandstoten is terug in Wijchen WIJCHEN - Het Gelderse Wijchen is na zes jaar weer strijdtoneel van het Europees kampioenschap bandstoten. De Stichting Biljart evenementen Wijchen maakte gis teren bekend dat van 24 tot en met 29 november wereldkampi oen Jean Paul de Bruijn een gooi doet naar zijn zevende Europese ti tel. Andere deelnemers zijn Fré- déric Caudron, Henri Tilleman en Xavier Gretillat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35