In Wemeldinge blinkt de schoonheid Aardenburgse vrouw beroofd in haar woning Groenlinks wil dag gratis OV in Zeeland PZC Woensdag 22 oktober 2008 3 1 Vivian Folmer, ambtenaar bij de gemeente Schouwen-Duiveland, dingt als Zeelands mooiste mee naar de landelijke titel. foto Dirk-Jan Gjeltema Ook 'saaie ambtenaar' kan de mooiste van de wereld worden. door Marcel Modde WEMELDINGE - De 22-jarige Vivian Folmer uit Wemeldinge is gekozen tot Miss Zeeland 2008. Ze vertegen woordigt de provincie tijdens de landelijke finale op 30 november in Hilversum. Folmer meldde zich pas op het al lerlaatste moment aan, na een noodkreet van de organisatie in de PZC over het kleine aantal inschrij vingen uit Zeeland. Uiteindelijk tien in totaal. „Ik had me totaal niet voorbereid, dus laat staan dat ik het idee had dat ik de voorron de wel eventjes zou gaan winnen." Achter de late deelname schuilt geen tactiek, lacht de Wemelding- se. „Ik heb altijd wel in m'n achter hoofd gehouden dat ik een keer wilde meedoen. Maar ik had ge woon nergens iets gelezen of ge zien dat de wedstrijd al aan de gang was." Zeeland heeft een naam hoog te houden in de landelijke verkiezing van schoonheidskoninginnen. De winnaressen van 2003 (Sanne de Regt) en 2004 (Miranda Slabber) kwamen uit respectievelijk Goes en Arnemuiden. Folmer werkt als ambtenaar Ruim te en Milieu bij de gemeente Schouwen-Duiveland. Dochter van een gevierd voetbaltrainer, vriendin van Hoek-speler Corné Schilperoort. Haar oudere zus Ari- ke deed in 2005 ook al eens een gooi naar de Zeeuwse schoon- heidstitel en werd tweede. Als hob by loopt Vivian shows voor mode bureaus. In mei voltooide ze haar opleiding management, economie en recht aan de Hogeschool Zee land. Het contrast met de modewe- 'lk had nergens iets gelezen of gezien dat de wedstrijd al aan de gang was.' reld lijkt enorm. „Dat is het ook ab soluut. Niet te vergelijken, maar daarom is het juist zo leuk om te doen." De gooi naar de miss-titel geeft daar bovendien een heel andere di mensie aan, legt Folmer uit. „Bij de miss-verkiezing telt het innerlij ke weer heel erg mee en niet al leen de buitenkant. En wanneer je zo'n wedstrijd wint, staat het na tuurlijk nooit verkeerd op je cv." Als geboren en getogen Zeeuwse is ze trots de provincie straks te mo gen vertegenwoordigen op het lan delijke podium. En mocht ze win nen, zo heeft Vivian zich voorge nomen, dan gaat ze aan de slag voor 'het goede doel'. „Ik ben nu bezig met Pink Ribbon, dat spreekt me heel erg aan." Maar eerst op naar Turkije. Vrijdag reizen de twaalf mooisten van Ne derland voor een week af naar Alanya. Daar krijgen ze presenta tie-, loop- en mediatraining. On der leiding van The International Butler Academy wordt de dames ook de laatste omgangsvormen bij gebracht. „Dat op zich is al mooi meegenomen." AARDENBURG - Een bewoonster van de Langeweg in Aardenburg is zaterdagmorgen, tussen 11.00 en 11.15 uur, in haar woning overval len door een voor haar onbekende man. De politie is op zoek naar ge tuigen van dit misdrijf. De vrouw was thuis bezig, toen een onbekende man ineens in haar woning stond. De man is er vandoor gegaan met een buit waar de politie, in verband met het on derzoek, niets over kan zeggen. Hij heeft de vrouw op een gewelddadi ge manier behandeld. De dader is een blanke man van 35/38 jaar oud. Hij was tussen 1.80 en 1.90 meter lang en had een nor maal postuur. Hij droeg een blau we spijkerbroek, een donkerkleu rig t-shirt met lange mouwen en witte gymschoenen. De man had een grote bos donkere krullen - geen kroeshaar, maar grovere krul len. Mensen die meer weten, of die de man hebben gezien op of rondom het tijdstip van de dief stal, worden verzocht zich te mel den op het politiebureau in Ter- neuzen, of te bellen met de politie op telefoonnummer 0900-8844. MIDDELBURG - Om het gebruik van het openbaar vervoer in de provin cie te stimuleren, wil de statenfrac tie van Groenlinks de bussen tij dens een speciale actiedag gratis la ten rijden. Ook wil de partij onder zoeken of meer mensen met het openbaar vervoer reizen als reizi gers na 18.00 uur een retourtje voor de prijs van een enkele reis kunnen kopen. Fractievoorzitter Leen Harpe denkt dat de komende feestdagen een goede periode zijn om men sen die normaal met de auto door Zeeland rijden eens kennis te laten maken met het openbaar vervoer. Door middel van statenvragen pro beert GroenLinks het college van Gedeputeerde Staten warm te ma ken voor zijn plannen. Daarbij wijst de partij op een initiatief in Gelderland. Daar werken vervoer ders en de provincie samen onder het motto 'Ervaar het OV".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33