Allévo bezuinigt 1,8 miljoen euro GA N AAR SPECSAVERS EN MAAK OPTIMAAL GB3RUIK VAN UW BELASTINGVOORDEEL! Schouwse kan weer thuis bevallen bin n9n uit School doelwit dieven a.s. zaterdag genieten van kookdemonstraties met Miele stoomovens bij Vorm keuken bad in Binnenuit www.binnenuit.nl Oud zwembad kost gemeente Terneuzen handenvol geld PZC Woensdag 22 oktober 2008 25 Tien voltijdse banen weg bij ondersteunende afdelingen. door Harmen vami der Werf GOES - Zorginstelling Allévo bezui nigt i,8 miljoen euro, onder meer door tien voltijdse banen te schrap pen bij facilitair bedrijf Allité en ondersteunende afdelingen van Al lévo. Tweeëntwintig deeltijdmede werkers dreigen op straat te ko men staan, dertien bij Allité en ne gen bij Allévo. „Wij gaan alles op alles zetten om het aantal gedwongen ontslagen zo veel mogelijk te beperken", laat Allévo-directeur Theo van Cam- pen weten. Hij ziet daar mogelijk heden toe. Allévo heeft in de hele Oosterschelderegio 1800 medewer kers in dienst. Van enige doorstro ming is altijd sprake. De met ont slag bedreigde werknemers kun nen wellicht aan de slag in een zorgfunctie. - Allévo ziet zich gedwongen te kor ten op ondersteunend personeel (600.000 euro), dienstverlening door Allité (600.000 euro) en ma terieel (ook 600.000 euro) om de jaarresultaten te verbeteren en de financiële buffer, het weerstands vermogen, te verhogen. Het be drijf heeft de laatste jaren namelijk ingeteerd op het weerstandsvermo gen. In 2006 leed Allévo 2 ton verlies en 7,5 ton in 2007 op een jaarom zet van ongeveer 50 miljoen euro. Dit jaar verwacht Van Campen op RRj Zorginstelling Allévo, die actief is in de hele Oosterschelderegio, bezuinigt 1,8 miljoen euro om de continuïteit op de middellan ge termijn te waarborgen. Verloskundigenpraktijk ondersteunt missie van Monica van der Pluijm. door Esrne Soesman ZIERIKZEE - Vrouwen die thuis wil len bevallen en aan een aantal cri teria voldoen, kunnen voortaan re kenen op steun van de Schou- wen-Duivelandse verloskundigen praktijk Lena. De Zierikzeese Monica van der Pluijm heeft met de thuisgeboorte van haar zoon Merlijn, op 4 okto ber, de toon gezet. Ze wil thuisbe- vallen in Zierikzee weer op de kaart te zetten. Voor vrouwen die verder dan 30 minuten rijden van het ziekenhuis wonen, moet een speciale 'kraamkamer' (voor het zogenoemd verplaatst thuisbeval- len) in het Zierikzeese ziekenhuis worden ingericht. Van der Pluijm zette haar eerstgeborene in Rotter dam thuis op de wereld. Na haar verhuizing naar Zierikzee hoorde ze tot haar ontzetting dat thuisbe- vallen op Schouwen-Duiveland geen optie is. Toen ze weer zwanger was, zocht en vond ze steun bij de twee ver loskundigen van de Schouwen- Duivelandse praktijk Lena. De ver loskundigen Sanne Meerdink en Lous ten Rouwelaar besloten Van Vraag naar de Beste Deal bij Specsavers. Wij leggen uit hoe u ervoor kunt zorgen dat u profiteert van een mogelijk belasting voordeel. Hoe groot uw voordeel precies is, is sterk afhankelijk van uw persoonlijke financiële situatie. Uw voordeel kan oplopen tot honderden euro's! Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 229 303 GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS 'nul' uit te komen, vooral dankzij incidentele baten. Zo heeft het mi nisterie van Volksgezondheid, Wel zijn en Sport (VWS) de aanschaf van een nieuw informatiesysteem deels vergoed. Op incidentele baten kan een be drijf niet varen en Allévo wil zich wapenen tegen alle onzekerheden rond de (thuis)zorg. Den Haag zint bijvoorbeeld al een tijdje op besparingen op zorg die wordt be taald via de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten. Allévo heeft er doelbewust voor ge kozen niet in de zorg te snijden, maar in de ondersteunende dien sten. 'Een zo slank mogelijk organi satie' staat Van Campen voor ogen, met als hoofddoel het voort bestaan van Allévo en Allité te waarborgen op de middellange ter mijn. In de vijf jaar dat Theo van Cam pen directeur is bij Allévo, heeft hij al veel reorganisaties doorge voerd. Hij verlaat 1 januari de in stelling. „Ik hoop ondertussen wel voor Allévo dat dit de laatste reor ganisatie is. Als de huidige om vang van zorg blijft, is het dat ook." der Pluijm bij te staan. Uit erva ring (en na een enquête) weten zij dat meer vrouwen de wens koeste ren thuis te baren. Daarom heb ben zij besloten thuisbevallingen te ondersteunen, mits het niet om eerste kinderen gaat en er bij de eerstgeborene geen sprake is ge weest van complicaties met grote kans op herhaling. Ook via andere kanalen strijdt het tweetal van de praktijk Lena door. Vandaag hebben de verloskundi gen een gesprek met directeur Hans Simons van Oosterschelde- ziekenhuizen over de mogelijk heid een kraamkamer in Zierikzee te betrekken. TER NEUZEN - Het voormalige over dekte zwembad De Honte in de Bellamystraat in Terneuzen kost de gemeente tienduizenden euro's per jaar. Het zwembadcomplex (met gymzaal) werd in juni 2006 voor 702.000 euro verkocht aan Geelders Vastgoed. Die verkocht het gebouw door aan Iris Vastgoed Ontwikkeling in Hulst. Maar Terneuzen heeft tot nu toe nog geen cent van de koopsom ontvangen. Raadslid Pim Broek- huysen heeft berekend dat de ge meente daardoor ruim 65.000 eu ro aan rente is misgelopen. De transactie past in het voorne men van de gemeente om een aan tal overtollige gebouwen af te sto ten. Broekhuysen vindt dat merk waardig en vraagt het college ope ning van zaken te geven. „Het be drag is volgens mij nog steeds niet overgemaakt." Gerald Kas van Iris Vastgoed beaamt dat. Volgens hem is de afspraak gemaakt dat de betaling plaatsvindt zodra de ver gunningprocedures zijn afgerond. Dat is vermoedelijk in de loop van volgend jaar het geval. Iris wil op de plaats van het zwembadcom plex woningen bouwen. Vleesveebedrijf Vers rundvleesrechtstreeks i boerderij in Baarland naar uw a lees zonder «Kt Wij garanderen een diervriendelijke productie, toevoegingen en op ambachtelijke wijze geslacht. Noord - en Zuid Beveland) in pakketten van 20 kilo voor pet kilp. IS janenaoiCgoud Burg. Vogelaarstraat 17 4435 AR Baarland IT (0113)63 96 44 M 06 51 35 96 21 „udêi-rla. www.specsavers.nl door Rob Paardekam SINT-ANNALANO - Hopen dat het niet meer gebeurt. Veel meer kun nen ze op de Casembrootschool in Sint-Annaland niet doen. De basis school werd vorige week, tijdens de herfstvakantie, voor de tweede keer dit jaar bezocht door dieven. „Maar we kunnen er weinig tegen doen", zegt directeur Gerrit Bril. Toen hij na de vakantie op school kwam, zag hij een bankje bij één van de ramen staan. 'Er zullen wel een paar kinderen op het dak heb ben gezeten', dacht hij. Maar toen zag hij een raam open staan. In de school lag een toetsenbord op de grond. Foute boel, dus. Uiteinde lijk ontdekte Bril dat er twintig computers, een laptop, een bea- mer en een mobiele telefoon gesto len waren. Bij een inbraak in fe bruari, ook al tijdens een vakantie, werd contant geld ontvreemd. „Het is moeilijk om inbraken te voorkomen", zegt Bril. „We zitten in noodunits, die best oud zijn. Je hebt de boel zo opengebroken. Bo vendien zijn de units gehuurd, dus je kan er niet zomaar van alles aan veranderen." De school denkt nu na over een manier om de compu ters zo te bevestigen, dat ze moeilij ker meegenomen kunnen worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27