Veiligheidsgevoel krijgt enorme knauw Minder overlast jongeren 20% korting op alle aankopen LaBan MINDERHOUD Kieskompas helpt stemmen op waterschap ...en uw cliënt card cadeau W PZC Woensdag 22 oktober 2008 1 23 Zilveren collier 85,- EIGEN REPARATIE-ATELIERS JUWELIER Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 |j WESTKAPELLE ARNEMUIDEN www.juwelierminderhoud.nl foto Ruben Oreel Door de steeds betere beveiliging van banken kiezen overvallers voor makkelijkere doelwitten als horeca en winkels. Banken en pompen steeds beter beveiligd tegen overvallers. door Emile Calon MIDDELBURG - Een beroving van een videotheek, zoals zondag avond in het Middelburgse winkel centrum Dauwendaele, daar kij ken ze bij de politie niet echt van op. Sinds enkele jaren zien de agenten dat overvallers banken en tankstations meer en meer mijden omdat die steeds beter beveiligd zijn. Ze kiezen makkelijkere doel witten uit, aldus woordvoerder Mirja Vis van de politie. Uit een overzicht van de Zeeuwse politie blijkt dat vorig jaar geen en kel benzinestation noch een bank bezoek kreeg van criminelen. Win kels werden echter acht maal be roofd. Ook drie horecabedrijven werden het slachtoffer van overval lers. Daarnaast drongen overval lers ook elf maal een woning bin nen. In 2007 waren er volgens de poli tie in heel Zeeland 24 overvallen. In 2003 waren het er zestien, het jaar daarop 26, in 2005 twintig en in 2006 tien.' De politie slaagt erin een deel van de overvallers te achterhalen. Vol gens de gegevens van het korps wa ren er 49 daders betrokken bij de 24 overvallen die in 2007 werden uitgevoerd. Vijftien van hen zijn aangehouden. Tijdens rechtszaken tegen hen blijkt bijna steeds dat het gelegenheidsovervallers waren. Geen beroepscriminelen, maar met name jongemannen die op een makkelijke manier even snel wat geld wilden verzamelen om uit te gaan, kleren en (soft)drugs te kopen. In de regel maken overvallers niet veel buit omdat ook de midden- Een overval heeft een enorme impact op het personeel stand het grote geld veilig opbergt in kluizen met een tijdslot. Een uit zondering vormde de overval, vo rig jaar, op videotheek Viduet waar de twee overvallers met ruim drieduizend euro vertrokken. Wat blijft is de enorme impact op het personeel. Een overval, zo blijkt telkens uit de verhalen van de slachtoffers, heeft enorme psy chologische gevolgen. En dan maakt het niet uit of de overval werd uitgevoerd met een doorgela den pistool of er alleen maar ge dreigd werd met een mesje. Het veiligheidsgevoel van slachtoffers krijgt door een overval een ontzet tende knauw. Slapeloze nachten, niet meer 's avonds over straat dur ven lopen, vele extra sloten op de deuren en ramen en nooit meer opendoen als er onaangekondigd wordt aangebeld zijn maar enkele van de gevolgen die slachtoffers noemen als ze tegenover rechters de gevolgen beschrijven van een overval. Aantal klachten over stappende jeugd in Zoutelande neemt af. VLISSINGEN - De overlast van Vlis- singse jongeren die in Zoutelande uitgaan is afgenomen. Dat conclu deert de gemeente Vlissingen uit het flink gedaalde aantal klachten van mensen die langs de fietsroute wonen. Vorig jaar werd door omwonen den 128 keer geklaagd over overlast door uitgaansjeugd. Vooral als ze 's nachts terugkwamen van disco theek Mo in Zoutelande misdroe gen sommigen zich. Dit jaar is van mei tot en met september 36 keer geklaagd. De gemeente Vlissingen legt een direct verband met de gezamenlij ke aanpak van de problemen door de gemeenten Veere en Vlissingen zelf, de politie en discotheek Jo)o. Zo was de politie in de zomer maanden vaker en zichtbaar aan wezig. Jongeren die zich misdroe gen werden bovendien hard aange pakt. Tegelijkertijd geeft de ge meente Vlissingen de jongeren ook een compliment. De samenwerking wordt de ko mende maanden voortgezet, laat de gemeente weten. MIDDELBURG - Voor de water schapsverkiezingen in november is een kieskompas gemaakt om te helpen bij het stemmen. Aan de verkiezingen voor het waterschap doen voor het eerst ook politieke partijen mee. Via het kieskompas is te achterha len hoe de bekende partijen den ken over onderwerpen die speci fiek met bijvoorbeeld beheer van water en waterkeringen te maken hebben. Ook de meningen van andere groe peringen die meedoen, zijn op het kieskompas te vinden. Het kompas is een lijst met 36 stel lingen waarop de invuller ant woord moet geven. Als alle vragen zijn ingevuld, bepaalt het kompas door welke partij of groepering die mening het best wordt vertegen woordigd. http://waterschap.kieskompas.nl Segeersstraat 10 Middelburg PARFUMERIE- Actie loopt t/m 28 oktober 2008 Trefpunt van wereldmerken T. 01 18 - 61 3401 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25